T-Systems zajišťuje distribuci HDTV kanálů pro ČT

6. 8. 2009. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: )
T-Systems Czech Republic zvítězila ve výběrovém řízení České televize a získala veřejnou zakázku na distribuci televizního vysílání ve vysokém rozlišení (HDTV). Významný kontrakt bude zahájen zkušebním provozem dne 1. září 2009.

T-Systems bude zajišťovat přenos digitálního HDTV vysílání v podobě IP streamu ze studií České televize do svého datového centra v Praze a odtud prostřednictvím vlastní datové trasy do Frankfurtu nad Mohanem (Německo). Tam bude signál zpracován partnerem T-Systems, kterým je společnost Media Broadcast. HDTV vysílání České televize bude následně šířeno prostřednictvím satelitu ASTRA 23.5°E na platformě DVB-S2.

„Je to pro nás významná výzva a věříme, že celý projekt distribuce HDTV vysílání České televize bude provozován k plné spokojenosti našeho zákazníka,“ uvádí Ing. Michal Hátle, generální ředitel společnosti T-Systems Czech Republic. „T-Systems v České republice má významné zkušenosti s poskytováním multimediálních služeb a využívá tak svého potenciálu a zkušeností,“ dodává Hátle.

Realizací projektu distribuce HDTV vysílání České televize tak T-Systems potvrzuje svou roli významného hráče při poskytování ICT služeb a řešení systémové integrace.