T-Mobile se stal hlavním partnerem Národního centra Průmyslu 4.0

26. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Podpora digitalizace malých a středních podniků, rozvoj inovativních projektů za využití privátních mobilních sítí a vytvoření inovačního centra pro Průmysl 4.0. To vše patří mezi cíle Národního centra Průmyslu 4.0 (NCP4.0), jehož hlavním partnerem se od ledna stala společnost T-Mobile.

Partnerství dále rozšiřuje probíhající spolupráci T-Mobile, NCP 4.0 a vysokých škol, například také Českého Institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) ČVUT, v níž vznikla v loňském roce společná laboratoř podporující rozvoj výzkumného a experimentálního prostředí.

T-Mobile se dlouhodobě specializuje na privátní 5G kampusové sítě pro vysoké školy a průmysl a do jejich rozvoje investoval desítky milionů korun. Spolupracuje přitom s předními univerzitami (VŠB-TU Ostrava, CIIRC ČVUT v Praze, VUT v Brně nebo ČZU v Praze), jejichž vědcům, studentům a spolupracujícím firmám umožňuje vyvíjet inovativní řešení za využití nejmodernějších technologií. Kampusová síť, kterou T-Mobile v loňském roce vybudoval na CIIRC ČVUT, využívá nejrychlejší a nejmodernější digitální technologie podporující LTE, 5G a IoT pro komplexní testování aplikací, komunikace, zařízení, strojů i robotů. Síť pokrývá prostory laboratoří včetně Testbedu pro Průmysl 4.0 o celkové ploše 1 000 m2. Zároveň zde T-Mobile spolu s CIIRC ČVUT založil experimentální laboratoř, ve které bude nadále rozvíjet inovativní řešení pro digitalizaci firem, nad kterou převzal záštitu Hubraum, technologický inkubátor Deutsche Telekom. 

„Digitalizace a automatizace jsou nezbytné k tomu, aby si české firmy nadále zachovaly svou konkurenceschopnost. S jejich nasazením může pomoci užší spolupráce mezi univerzitami a firmami zaměřená na optimalizaci výroby pomocí digitalizace a automatizace procesů. Věřím, že díky propojení nejnovějších technologií ve společné laboratoře získají firmy cílenou podporu při své digitální transformaci,“ doplnil Luboš Lukasík, ředitel divize pro firemní zákazníky a veřejnou správu.

Národní centrum Průmyslu 4.0 je otevřenou platformou propojující akademické prostředí s průmyslovými společnostmi. Sem patří i Testbed pro Průmysl 4.0 CIIRC ČVUT: výzkumná infrastruktura a testovací prostředí, klíčová součást mezinárodního centra RICAIP, která využívá od srpna loňského roku unikátní 5G privátní kampusovou síť od T-Mobile a otevírá tak další možnosti pro efektivní transfer znalostí do průmyslu.

„Díky spolupráci s T-Mobile mohou firmy průmyslové 5G sítě testovat v testbedech našich partnerů v Praze, Brně nebo Ostravě. Postupně vzniknou případové studie, na kterých budou moci díky Hubraumu dále stavět třeba malé společnosti a startupy,“ uvedl Jaroslav Lískovec, ředitel Národního centra Průmyslu 4.0. „V loňském roce jsme si ověřili, že T-Mobile je velmi aktivním a platným partnerem, rozšíření naší spolupráce na hlavní partnerství je tedy logickým a vítaným krokem.“

Štítky: 

Podobné články

Kingston představil kvalitní Industrial SSD řady i-Temp

2. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston vyvinula řadu pevných disků Industrial Temp určenou pro výrobce systémů a konstruktéry, kteří vyžadují širší rozsah tolerovaných provozních teplot pro nasazení v extrémních prostředích. Disky jsou mimo jiné určeny do zařízení, jako jsou samoobslužné kiosky, digitální informační displeje, roboty, pokladní terminály, a k vojenskému nebo zemědělskému použití. Čtěte více
Kelly Switt, senior director a vedoucí globálního obchodního rozvoje v oblasti Intelligentedge, Red Hat

Jak může privátní síť 5G naplno rozvinout přísliby AI v průmyslu?

15. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Průmyslový ekosystém se vyvíjí neuvěřitelným tempem, přičemž rychlý technologický vývoj a zkrácené cykly zavádění technologií přinášejí obrovské příležitosti pro zvýšení provozní efektivity a produktivity. K tomu ale výrobci potřebují pokročilou konektivitu, kterou nemohou poskytnout ani místní kabelové rozvody ani Ethernet. Vstupujeme tak do světa privátních sítí 5G. Čtěte více

Firmy vnímají bezdrátové připojení jako cestu k vyšší produktivitě, některé problémy ale přetrvávají

14. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic Connect Europe)
Nejnovější průzkum společnosti Panasonic Connect Europe zjistil, že firmy očekávají od investic do bezdrátových technologií průměrné zvýšení své produktivity o 32 % během tří let od implementace. Více než třetina respondentů (36 %) uvedla, že 5G je nejdůležitější investicí do bezdrátových technologií v jejich podnikání, přičemž soukromé sítě v kampusech jsou populárnější než sítě veřejné. Čtěte více

Výrobci posilují monitoring dodavatelského řetězce

23. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Infor)
Téměř polovina výrobních společností dotázaných v průzkumu zaměřeném na problematiku SCM společnosti Infor nedávno posílila investice do zvýšení odolnosti svých dodavatelských řetězců. Jak vyplývá z dotazování mezi britským výrobci, jedním z klíčových digitalizačních nástrojů se stává monitoring dodavatelského řetězce. Čtěte více