Synology uvedlo na trh serverové systémy RC18015xs+ a RXD1215sas

12. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Společnost Synology představila high-availability serverové systémy RC18015xs+ a RXD1215sas pro podniky s velkými možnostmi rozšíření, odpovídajícím výkonem a zálohováním dat k určitému časovému okamžiku.

„V dnešní době je pro podniky klíčové zajistit neustálou provozuschopnost serveru, což umožňuje maximalizovat produktivitu a minimalizovat náklady. Díky konceptu high-availability clusteru představují RC18015xs+ a RXD1215sas úložné systémy pro podniky, které vyžadují stálý nepřetržitý provoz, možnosti rozšíření a komplexní nástroje na ochranu dat,“ řekl Michael Wang, produktový manažer Synology.

Ke klíčovým vlastnostem modelů RC18015xs+ a RXD1215sas patří:

  • Koncept high-availability clusteru: spojením dvou počítačových serverů a několika úložných jednotek do jednoho high-availability clusteru dosahují RC18015xs+ a RXD1215sas dokonalé spolehlivosti a dostupnosti dat. Služby jsou pomocí aktivní/pasivní struktury v případě nenadálého výpadku serveru automaticky přepnuty na jiný server.
  • Možnost rozšíření až na 180 disků (1 PB) pomocí RXD1215sas: k duálním počítačovým uzlům RC18015xs+ lze připojit až patnáct expanzních racků RXD1215sas, což znamená možnost rozšíření až na 180 disků a úložnou kapacitu přes 1 PB.
  • Technologie snímků umožňuje obnovu k časovému okamžiku: RC18015xs+ přináší technologii snímků, která podnikům umožňuje pořídit automaticky kopie dat k časovému okamžiku každých pět minut bez zatěžování systémových zdrojů a nastavit pravidla pro uchovávání až 256 hodinových, denních nebo týdenních bodů obnovy.
  • Ukládání nové generace: implementace systému souborů Btrfs na RC18015xs+ zavádí řízení kvót nejen pro uživatelské účty, ale i pro sdílené složky a dále též vestavěnou kontrolu integrity dat.

Kromě výše uvedených funkcí dosahují RC18015xs+ a RXD1215sas výkonu s propustností přes 2 270 MB/s a 355 400 IOPS, obsahují 8 GB ECC RAM (možnost rozšíření až na 32 GB), PCI Express 3.0 x8 slot pro instalaci 10GbE karty síťového rozhraní (NIC) a záložní hardwarové prvky (např. SAS moduly, SAS připojovací kabely, jednotky napájení), které zařízení chrání před selháním jednotlivých prvků.

RC18015xs+ a RXD1215sas jsou vybaveny webovým operačním systémem DiskStation Manager pro síťová úložiště, který obsahuje mnoho aplikací na zlepšení produktivity.

Synology na modely RC18015xs+ a RXD1215sas poskytuje pětiletou záruku a ve vybraných regionech také služby Synology Replacement Services (SRS).

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více