Symantec ztloustl

14. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Symantec rozšířil portfolio zabezpečení o nové sady Protection Suite pro zákazníky z oblasti malých firem a velkých organizací a zakoupením společnosti Mi5 Networks přidala technologii zabezpečení webu.

Sady Symantec Protection Suite Small Business Edition a Symantec Protection Suite Enterprise Edition jsou komplexní řešení určená pro zabezpečení firem proti bezpečnostním rizikům a přerušení činnosti.
Zaručují okamžitou dostupnost systémů a důležitých informací. Sady Symantec Protection Suite mají být k dispozici v létě roku 2009.
Společnost Symantec oznámila také koupi soukromé společnosti Mi5 Networks, která se zabývá zabezpečením webu a nabízí zcela novátorskou metodu zabezpečení webové brány spočívající v použití streamingové technologie, která kontroluje provoz přicházejí do podniku a vycházející z podniku. Špičková řešení zabezpečení e-mailové brány a koncových bodů společnosti Symantec ve spojení s technologií webové brány společnosti Mi5 budou poskytovat ochranu na nejobvyklejších vstupních místech a tím zabezpečí organizace před vyvíjejícím se webovým škodlivým kódem.
Symantec Protection Suite Small Business Edition je snadno použitelná sada, která chrání důležitá firemní aktiva tím, že zabezpečuje proti současným hrozbám v podobě škodlivého kódu a nevyžádané pošty a rychle obnovuje klientské počítačové systémy. Tato komplexní sada poskytuje úplnou ochranu a vytváří bezpečné prostředí, ve kterém jsou okamžitě identifikovány a řešeny chyby počítačového systému, škodlivé kódy a rizika spojená s nevyžádanou poštou. Snadné použití, vysoký výkon a bezkonkurenční ochrana umožňuje malým firmám ušetřit cenný čas a peníze a sada má také nízké nároky na správu při instalaci, nasazení a používání.
Sada Symantec Protection Suite Enterprise Edition obsahuje technologie zabezpečení koncových bodů, zabezpečení zasílání zpráv a obnovení systému společnosti Symantec, které zákazníkům umožňují snížit náklady na zabezpečení jejich prostředí a efektivně spravovat rizika spjatá se současnými infrastrukturami IT. Více vrstev ochrany zaručuje konzistentní ochranu různých platforem a to, že zákazníci přesně identifikují a eliminují rizika. V případě ztráty nebo selhání systému mohou uživatelé obnovit jednotlivé soubory a složky během několika sekund nebo úplné systémy Windows během několika minut, čímž se minimalizují prostoje. Tím, že společnost Symantec spojuje zabezpečení se zálohováním a obnovením, umožňuje organizacím úplně chránit, snadno spravovat a automaticky řídit jejich cenná aktiva.
Podle zprávy Symantec Internet Security Threat Report Volume XIV jsou nyní útoky z webu hlavní metodou provádění nebezpečné činnosti prostřednictvím Internetu. V roce 2008 společnost Symantec zjistila 55 389 hostitelů phishingových webů, což je zvýšení o 66 % oproti roku 2007, kdy společnost Symantec zjistila 33 428 hostitelů phishingu. Pokračující růst a vývoj Internetu nabízí útočníkům stále více cílů a různé prostředky provádění nebezpečných činností. Společnost Symantec vypozorovala, že většina útoků z webu je vedena proti návštěvníkům legitimních webových stránek, které útočníci narušili proto, aby distribuovaly nebezpečný obsah.
Sady Symantec Protection Suite Enterprise Edition a Symantec Protection Suite Small Business Edition podporuje středisko Symantec Security Response a síť Global Intelligence Network. Zřízením sítě Symantec Global Intelligence Network se společnosti Symantec podařilo vytvořit jeden z nejobsáhlejších zdrojů dat o hrozbách z Internetu na světě. Tato síť získává informace týkající se zabezpečení z celého světa. Analytici ve společnosti Symantec tak mají k dispozici bezkonkurenční zdroj dat pro identifikaci a analýzu nových trendů v oblasti útoků, aktivity nebezpečného kódu, phishingu a nevyžádané pošty a pro poskytování ochrany a podložených komentářů.