SUSE vylepšilo řešení pro dodávky kontejnerových i nativních cloudových aplikací

1. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Společnost SUSE provedla aktualizace svých řešení pro nasazování aplikací, které pomáhají zákazníkům urychlit výrobu moderních kontejnerových a cloudových nativních aplikací. Tyto aktualizace urychlují dodávku a podporu řešení SUSE pro vytváření, nasazení a správu aplikací vlastně kdekoli – v in-house instalaci či hybridním nebo multi-cloudovém prostředí, a to s výjimečnými službami, hodnotou a flexibilitou.

Vylepšená řešení rozšiřují již tak unikátní komfort práce pro vývojáře aplikací, DevOps týmy či operátory a adminy platforem Kubernetes. SUSE jako první poskytuje podnikům pokročilé nastavení sítí pro Kubernetes na základě projektu Cilium open source. SUSE Cilium, umožňuje uživatelům Kubernetes posílit zabezpečení aplikací ve velké škálovatelnosti pomocí vysoce výkonného filtrování paketů a bezpečnostních politik v oblasti síťové komunikace, které lze snadno implementovat a řídit. SUSE také zavádí nové funkce zjišťování a nasazování aplikací, které uživatelům umožňují rychle a snadno nasazovat aplikace a služby, publikované jako Helm charts, včetně stovek populárních DevOps nástrojů s otevřeným zdrojovým kódem a řešení ISV, jakož i interně vyvinutých aplikací a služeb.

„Moderní řešení pro poskytování aplikací SUSE se snadno vyvíjejí a týmy DevOps je snadno používají a provozují,“ uvedl Thomas Di Giacomo, prezident SUSE pro technologie, produkty a inovace. „Naše podpora sítí založených na Cilium dává našim zákazníkům přednost před těmi, kteří používají jiná komerčně podporovaná řešení Kubernetes, a je příkladem toho, jak podporujeme digitální transformaci pomocí agilních řešení s otevřeným zdrojovým kódem, která umožňuje podnikům neustále inovovat, růst a být konkurenceschopný.“

Thomas Graf, CTO a spoluzakladatel společnosti Isovalent a zakladatel společnosti Cilium, uvedl: „Společnost SUSE velmi rychle rozpoznala hodnotu, kterou společnosti BPF a Cilium přinášejí při aktualizaci sítí a zabezpečení Kubernetes v době vzniku vysoce dynamických mikro služeb založených na komunikaci přes API. SUSE je cenným přispěvatelem do open source komunity Cilium již od doby před vydáním verze 1.0 a jsme rádi, že je máme jako první distribuci podnikové třídy Kubernetes, která používá Cilium jako výchozí síťovou a bezpečnostní technologii. “

Řešení pro dodávky aplikací SUSE zahrnují SUSE CaaS Platform, podnikové řešení pro správu kontejnerů založeném na Kubernetes, a SUSE Cloud Application Platform, která běží nad Kubernetes a pomáhá podnikům rychleji a efektivněji dosahovat svých cílů - dodávek cloudových aplikací. Týmy DevOps mohou využít první z nich k řízení celé řady pracovních úloh, včetně tradičních, přechodných a cloudových nativních serverových instancí. Druhé řešení přidává hotovou automatizaci pracovního postupu, která umožňuje týmům DevOps rychle dodávat cloudové nativní aplikace, škálovat je a nasazovat ve více cloudových prostředích. Řešení SUSE se vzájemně doplňují a lze je používat efektivně jak společně, tak i samostatně.

SUSE CaaS Platform 4

Nejnovější vydání SUSE platformy pro správu kontejnerů na bázi Kubernetes, SUSE CaaS Platform 4, zlepšuje komfort provozování platformy na Kubernetes pomocí vylepšení, která posilují zabezpečení aplikací, usnadňují udržování tempa s technologickým pokrokem a rozšiřují možnosti škálovatelnosti platformy. Řešení integruje nejnovější verze aplikací Kubernetes a SUSE Linux Enterprise. SUSE CaaS Platform 4 umožňuje firmám:

  • Posílit zabezpečení aplikací a škálovatelnost pomocí vysoce výkonného filtrování paketů založeného na Cilium a bezpečnostních zásadách pro síťovou komunikaci, které lze snadno implementovat a řídit. Rychlé filtrování paketů chrání jejich cluster efektivněji. Centralizovaná správa umožňuje zákazníkům zabezpečit komunikaci při škálování, protože definují a implementují bezpečnostní politiky konzistentním a efektivním způsobem.
  • Držet krok s vývojem Kubernetes s nerušivými aktualizacemi platformy, které umožňují snadnější a častější přístup k novým funkcím. Mohou využít nové funkce dříve díky častým aktualizacím platforem, které probíhají hladce a na pozadí. Navíc může platforma SUSE CaaS nyní aktualizovat sama sebe, bezproblémově přesouvat běžící instance pro možnost aktualizace služeb, a to vše bez výpadku.
  • Rozšiřuje možnosti škálovatelnosti platforem nahoru i dolů tak, aby podporovaly širší škálu případů využití, typů instancí a provozních prostředí. Zákazníci mohou efektivně škálovat Kubernetes pomocí distribuované instalační struktury, která se při růstu klastru horizontálně mění. Mohou také snížit náklady na zavádění v malém měřítku pomocí nové minimální velikosti clusteru tří nodů.

Florian Rommel, CTO a spoluzakladatel poskytovatele cloudových služeb Datalounges, uvedl: „Datalounges využívá Kubernetes k rychlejšímu poskytování interně vyvinutých aplikací. Našim zákazníkům také poskytujeme hostované služby Kubernetes. Pro nás se všechno proměnilo a podnikání se celkově zlepšilo, nicméně bez platformy SUSE CaaS by se to nestalo, usnadní instalaci, správu a údržbu našich prostředí Kubernetes. Nové pokročilé možnosti instalace v platformě SUSE CaaS Platform 4 budou pro nás zvláště cenné, protože každý den vytváříme a odstraňujeme mnoho clusterů Kubernetes. Cilium usnadní síťování nám i našim zákazníkům a základní správa zabezpečení se tak stává o poznání jednodušší. “

SUSE Cloud Application Platform 1.5

SUSE Cloud Application Platform 1.5, nejnovější verze moderní platformy SUSE pro poskytování aplikací pro Kubernetes, snižuje složitost správy díky novému vylepšenému uživatelskému rozhraní. Rovněž zvyšuje efektivitu IT zrychlením doby od požadavku po výsledek díky jednoduchému a předvídatelnějšímu instalačnímu prostředí na hostovaných službách Kubernetes. Aplikační platforma SUSE Cloud 1.5 poskytuje:

  • Okamžité zjišťování a nasazování aplikací, představené jako technical preview, které uživatelům umožňuje procházet jakékoli úložiště Helm charts včetně vložené dokumentace, nastavovat požadované hodnoty nasazení přímo v uživatelském rozhraní a nasazovat aplikace do Kubernetes jediným kliknutím.
  • Zjednodušené automatické škálování aplikací a správa kvót přímo z uživatelského rozhraní Stratos. Vývojáři a správci mohou rychle ověřit a upravit parametry automatických změn škálování, aby byla zajištěna konzistentní dostupnost aplikací. Operátoři platformy a koncoví uživatelé mohou také efektivněji monitorovat a alokovat využití zdrojů přímo v uživatelském rozhraní.
  • Zvýšená efektivita IT a rychlejší zpracování s jednoduchou a předvídatelnější instalací na hostované služby Kubernetes. Pracovníci IT oddělení nyní mohou nasadit aplikační platformu SUSE Cloud na platformu SUSE CaaS, Amazon EKS, Microsoft AKS a Google GKE pomocí skriptů Terraform pro jednoduchý, předvídatelný a opakovatelný výstup.

SUSE CaaS Platform 4 a SUSE Cloud Application Platform 1.5 budou k dispozici do 30 dnů. Další informace o těchto řešeních naleznete na adrese www.suse.com/solutions/application-delivery.

Podobné články

Nová cloudová platforma HP usnadňuje integraci papíru a digitálních technologií

19. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Aplikace HP Workpath a HP Command Center umožňují partnerům a zákazníkům HP vytvářet, řídit a obsluhovat aplikace, které podstatně urychlují stereotypní firemní procesy jako je vyplňování vyúčtování pracovních cest či digitální archivace dokumentů. Kromě toho HP rozšířilo i své portfolio tiskáren pro formát A3 a zavedlo nové bezpečnostní funkce. Čtěte více

Fujitsu Forum 2019: Vstříc důvěryhodné budoucnosti

18. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu a DCD Publishing)
Na začátku listopadu proběhl v Mnichově další ročník konference Fujitsu Forum určené pro partnery a zákazníky z celého regionu. Hlavním tématem letošního ročníku byla digitální transformace a využití technologií a dat pro vytvoření reálných, užitečných a inovativních produktů a služeb uplatnitelných napříč všemi segmenty lidské činnosti. Čtěte více

Acronis RoadShow 2019

12. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Acronis uspořádala spolu se svým lokálním distributorem Zebra systems partnerskou roadshow, se kterou postupně navštívila Ostravu, Bratislavu a Prahu. A jak je dobrým zvykem, účastníci i tentokrát odcházeli s řadou informací ohledně produktových novinek i trendů z oblasti počítačové bezpečnosti. Čtěte více

Microsoft představil novinky z konference Ignite 2019

8. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Na konferenci Ignite 2019 představila společnost Microsoft širokou škálu nástrojů a služeb, které společnostem a jednotlivcům pomohou lépe využívat data, zaměstnancům firem pomohou rychle získat expertízu a využít klíčových nástrojů Azure bez ohledu na to, jakého poskytovatele cloudových služeb mají. Čtěte více