SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 1 přináší řadu vylepšení

3. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nová verze multimodálního operačního systému coby platformy pro aplikace založené na kontejnerech pro provoz v cloudu zefektivňuje tradiční IT infrastrukturu a poskytuje zajímavou platformu pro vývojáře. Firmy díky němu mohou snadno nasazovat a přecházet na servery důležité v jejich klíčových prostředích a veřejných prostředích cloudu.

Firmy potřebují být schopné navrhovat, nasazovat a provozovat aplikace založené na microservices a určené pro provoz v cloudu jako součást svého DevOps. Musí být schopné dodávat moderní kontejnerové aplikace s nástroji pro orchestraci, jako je Kubernetes, které umožňují bezpečný a agilní vývoj a mohou být nasazeny na různých hardwarových platformách, hybridních a v mutlicloudových prostředích. Současně jsou tradiční systémy široce používány pro hostování kritických pracovních úloh, jako například databáze a systémy ERP. Současné firmy mají multimodální IT infrastruktury, které provozují multimodální pracovní zátěž, a SUSE Linux Enterprise je mostem mezi tradičním a cloudovým - prvním multimodálním operačním systémem na světě, jenž umožňuje společnostem neustále inovovat, konkurovat a růst.

„SUSE Linux Enterprise je moderní a modulární operační systém, který pomáhá zjednodušit multimodální IT, zefektivňuje tradiční IT infrastrukturu a poskytuje zajímavou platformu pro vývojáře,“ uvedl Thomas Di Giacomo, prezident SUSE Engineering, Product and Innovation společnosti SUSE. „Výsledkem je, že organizace mohou snadno nasazovat a přecházet na servery  důležité pro firmy v jejich klíčových prostředích a veřejných prostředích cloudu. SUSE spolupracuje s preferovanými partnery a dodavateli našich zákazníků, což minimalizuje narušení práce zákazníků, protože inovují a vyvíjejí své systémy tak, aby vyhovovaly právě obchodním potřebám zákazníků.“

SUSE Linux Enterprise 15 SP1 posunuje model multimodálního operačního systému rozšířením základních principů společné kódové základny, modularity a komunitního rozvoje při současném zpřísnění firemních kritických atributů, jako je optimalizované pracovní zatížení zabezpečení dat, a zkrácení prostojů. Mezi nejdůležitější inovace patří:

  • Rychlejší a snadnější přechod z komunitního Linuxu na Linux Enterprise - Vývojářům a podpoře nyní trvá jen několik málo kliknutí, aby přesunuli systém openSUSE Leap na SUSE Linux Enterprise Server. Firmy také těží z nesmírně obohaceného balíku SUSE Package Hub, což je systémová podpora, která se rychle stává místem, kde komunita tvoří nejlepší aplikace ve své třídě. To přináší výhody podnikové podpory pro produkční systémy i do systémů openSUSE Leap, vyvinutých komunitou.
  • Rozšířená podpora systému od malých zařízení až po HPC servery - V aktualizaci Service Pack 1, SUSE Linux Enterprise Server pro systém Arm 15 zdvojnásobil počet podporovaných systémů na čipu (SoC), čímž podporuje 64bitové servery Arm a IoT zařízení. Pro 64bitová zařízení Raspberry Pi nyní podporuje plně HDMI audio a video a poskytuje ISO obraz pro rychlejší instalaci.
  • Optimalizace pracovní zátěže a minimalizace latence dat - Jak jsme oznámili dříve, s řešeními spuštěnými na serveru SUSE Linux Enterprise Server na persistentní paměti Intel Optane DC a procesorech druhé generace Intel Xeon Scalable, budou firmy schopny lépe řešit výzvy masivního zvyšování dat s vyšší rychlostí a nižšími náklady na infrastrukturu a správu.
  • Vylepšené zabezpečení dat na bázi hardwaru - Service Pack 1 obsahuje plnou podporu technologie Secure Encrypted Virtualization (SEV) společnosti AMD. Prvně je k dispozici jako náhled vývojáře v SUSE Linux Enterprise Serveru 15 a SEV umožňuje hostujícím virtuálním počítačům běžet v šifrované paměti, což jim pomáhá chránit je před útoky na úrovni hypervisoru.
  • Kratší plánované výpadky při aktualizacích - Transakční aktualizace (technical preview v SP1), dříve zavedené v platformě SUSE CaaS umožňuje výrazně zkrátit dobu aktualizace a tím snížit dobu odstávky.
  • Zjednodušená instalace s vylepšeným Modular+ - Unified Installer, který byl zaveden v systému SUSE Linux Enterprise 15, aby zákazníkům nabídl zjednodušený způsob instalace produktů SUSE, může být použit k instalaci dalších produktů portfolia, včetně produktu SUSE Manager, SUSE Linux Enterprise Real Time a SUSE Linux. Enterprise Point of Service.

Rozsáhlý a rostoucí ekosystém SUSE Linux Enterprise

Na SUSE Linux Enterprise Serveru 12 a 15 je certifikováno téměř 3 300 softwarových aplikací. Rozmanitost certifikovaných aplikací dokládá rozsah multimodálních pracovních zátěží používaných firmami. V loňském roce bylo z těchto nových certifikací 16 % určeno pro ukládání softwaru, 15 % pro správu softwaru, 11 % pro ERP systémy, 10 % pro software pro pohostinství a cestovní ruch a 9 % pro bezpečnostní software. Zbývajících 40 % zahrnuje software pro správu dat, aplikace CRM a další.

Michael Reiserer, konzultant společnosti ApiOmat, uvedl: „Se SUSE Linux Enterprise Server 15 poskytuje ApiOmat firmám platformu pro budování vlastních digitálních služeb a urychlení inovace. Díky konektorům připraveným k použití, jako jsou LDAP, JDBC nebo SAML, lze snadno připojit starší IT aplikace, což značně snižuje nároky na vývoj. Pomocí platformy multimodálního operačního systému SUSE mohou společnosti vytvářet aplikace, které jsou nezávislé na konkrétních firemních systémech nebo cloudových službách.“

Štítky: 
Linux, Servery, Suse

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Red Hat vylepšil svůj operační systém RHEL

13. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Dva měsíce po uvedení verze 8 Red Hat oznámil dostupnost betaverze systému RHEL 8.1. Aktualizace přináší několik vylepšení v podobě zlepšení možností správy, nových zabezpečovacích prvků nebo nástrojů pro zvýšení vývojářské produktivity. Zveřejněná verze rovněž obsahuje aktualizované ovladače s novými funkcemi a opravy chyb pro podporované hardwarové platformy. Čtěte více

Nezávislost umožňuje SUSE dodávat ještě lepší řešení na bázi open source

10. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nově nezávislá a samostatná společnost SUSE dokazuje trhu, že je, více než kdy jindy, připravena se plně zaměřit na potřeby zákazníků a dodat správnou technologii, podporu a služby, které jim pomohou orientovat se v tržních požadavcích kolem vlastních digitálních transformací. Dokazuje to i řada novinek představených na světové konferenci SUSECON 2019 v Nashvillu. Čtěte více

Trendy v open source pro rok 2019: Posílí role komunitních nadací, spolupráce s univerzitami a transformace firem

20. 12. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Manažeři SUSE se zaměřili na několik základních oblastí, v nichž firma hraje důležitou roli, a shrnuli představy, jaký vývoj se dá očekávat v cloudu, datových úložištích, prodejních kanálech a jaké rozhodování čeká top manažery firem v oblasti open source. Nechybí ani info pro český trh. Čtěte více