Stratos Global vytvořil alianci se společností IceWarp,

7. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Stratos Global, přední celosvětový poskytovatel pokročilých pevných i mobilních řešení pro satelitní komunikaci, vytvořil alianci se společností IceWarp, která vyvíjí téměř 10 let e-mailové a GroupWare řešení.

Nová poštovní platforma IceWarp Mail server zajišťuje, že příští generace AmosConnect od Stratosu dále pozdvihne výhody, které nabízí moderní satelitní širokopásmová řešení. Jedná se o snadno ovladatelné, ale přesto velmi propracované emailové služby, které hladce spojují e-mail, fax, telex, SMS, nástroje pro mobilní pracovníky a vnitropodnikové komunikační nástroje do jednotného komunikačního systému.
Na AmosConnect od Stratosu již bylo vydáno téměř 20 000 licencí a službu využívá více než 200 000 námořních důstojníků a dalších členů posádek námořních lodí. Stratos je díky spojení s více než 40 000 námořními terminály po celém světě největším dodavatelem mobilních satelitních služeb pro námořní účely. AmosConnect NextGen přináší e-mailové služby, synchronizaci dat, vzdálený přístup, zpravodajství, urychlení webu a jeho zabezpečení pro loďstva po celém světě. Řešení od Stratosu pomáhají usměrnit výkon, zajistit efektivitu výdajů a optimalizaci dostupných šířek pásma.
Podporována jsou různá vlnová pásma satelitních spojení, stejně jako nová generace širokopásmových satelitních služeb založených na IP, jakými jsou FleetBroadband, BGAN, SwiftBroadband, Iridium OpenPort a VSAT řešení OceanVSAT a Stratos ITek. Greg Moss, ředitel technického oddělení ve Stratosu, vyjádřil svůj optimismus ke spolupráci se společností IceWarp: „Na trhu jsme analyzovali spoustu konkurenčních řešení, ale jediný IceWarp splňoval téměř všechny naše požadavky v jediném balíčku. Nějakou dobu již s tímto produktem pracujeme a neustále objevujeme jeho další schopnosti a dovednosti, které nám umožňují bezpečně urychlit provoz a připravit pro naše zákazníky do budoucna nové služby.“
Protože si Stratos Global pro základ svých složitých komunikačních řešení vybral IceWarp Server, může se nyní tato námořní komunikační společnost více soustředit na hlavní oblast svého podnikání -poskytování satelitní komunikace příští generace, kterou dnešní lodní přepravní průmysl vyžaduje.