SteelSeries rozšířil své portfolio o gamingové reproduktory

30. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: SteelSeries)
Výrobce oceňovaných herních headsetů řady Arctis, SteelSeries, rozšířil své portfolio o reproduktory. Modely s označením Arena 3, Arena 7 a Arena 9 vyplňují prázdné místo na trhu, protože kombinují kvalitní hardwarovou a softwarovou výbavy a slibují hluboké ponoření do hry.

Nejnovější přírůstek do rodiny SteelSeries, řada Arena, přináší mnoho prvenství včetně reálného prostorového zvuku prostřednictvím připojení jediného USB konektoru a pohlcujícího, kvalitního zvuku vycházejícího z dvoupásmové konstrukce reproduktorů. Dva přední, středový, dva bezdrátové zadní reproduktory a 6,5" subwoofer doplňuje aplikace Sonar Audio Software Suite, umožňující vyladit každý detail díky prvnímu profesionálnímu parametrickému ekvalizéru určenému pro hráče.

Nová série reproduktorů byla navržena a zkonstruována s cílem přinést zvukově věrný zážitek. Proto byly pro prvotřídní měniče využity materiály jako prémiová organická vlákna a hedvábí k vytvoření extrémně přesné herní zvukové kulisy, a to přesně takové, jakou zamýšleli vývojáři.

SteelSeries Arena 3

Reproduktory Arena 3 tvoří dvě jednotky a nabízí jeden z největších měničů v herním segmentu. Využívá 4" driver s kónickým tvarem vyhotovený z organických vláken, reprodukující plný rozsah včetně čistých výšek, živých středů a silných basů, a umožňuje tak jasně slyšet každý krok, kulku a výbuch s naprostou přesností. Celkový akustický tvar a dopředu směřující bassový port předurčuje reproduktory pro využití u stolního počítače. Obě jednotky jsou dodávány se stavitelným stojanem. Lze je připojit standardně přes kabel a bezdrátově přes Bluetooth.

SteelSeries Arena 7

Velcí herní nadšenci se chtějí maximálně ponořit do hry také tím, že hru cítí a vidí kolem sebe. Tento pocit jim zprostředkuje set reproduktorů Arena 7. Jde o 2.1 sestavu se dvěma dvoupásmovými reproduktory a jedním 6,5" subwooferem směřujícím dolů a vytvářejícím silnou odezvu -  bohatou, hlubokou a přesnou reprodukci nízkých frekvencí. Čtyřzónové RGB podsvícení lze plně přizpůsobit, reaguje na měnící se barvu monitoru nebo hudbu a umocňuje atmosféru herního doupěte. Připojení k PC, Mac nebo konzoli PlayStation zajišťuje USB-C, ale k dispozici je také optický vstup/výstup a standardní 3,5mm jack konektor pro připojení telefonu, tabletu, televize a dalších audio zařízení. Zároveň lze využít Bluetooth.

SteelSeries Arena 9

Dokonalý zvukový zážitek a prostorový zvuk reprodukují dvoupásmové reproduktory, dva přední s reagujícím PrismSync RGB podsvícením, dedikovaný středový, dva bezdrátové zadní a subwoofer. Arena 9 jako první herní reproduktorová sestava 5.1 nabízí USB-C rozhraní pro připojení k PC, Macu nebo konzoli PlayStation a bezdrátové zadní reproduktory. Hráči mají také možnost využít optické připojení, standardní 3,5mm Aux nebo Bluetooth.

Sonar Audio Software Suite

Další vylepšení kvality zvuku a možnost nastavení reproduktorů série Arena přináší aplikace Sonar Audio Software Suite. Speciálně navržená pro maximální přizpůsobení zvuku, resp. všech jeho detailů. Uživatelé mohou nastavit téměř každý aspekt zvuku pomocí 10pásmového profesionálního parametrického ekvalizéru, funkce Acoustic Echo Cancellation, Spatial Audio pro simulaci prostorového zvuku a mnoho dalšího.

SteelSeries Arena Wireless Mic

Jako ideální doplněk k reproduktorům Arena uvádí SteelSeries na trh také bezdrátový mikrofon Arena Wireless Mic. Samostatný bezdrátový mikrofon „bondovka“ na ucho využívá technologie ClearCast SuperCardiod Noise Canceling odstraňující rušivý okolní hluk díky algoritmům umělé inteligence v aplikaci Sonar. Volnost a široké možnosti připojení zajišťuje bezdrátová technologie Quantum 2.0 Wireless. resp. USB-C adaptér vhodný k připojení k PC, Mac, PlayStation (adaptér na USB-A je součástí balení). Promyšlený komfortní design a lehká konstrukce myslí na maximální pohodlí během dlouhých herních seancí a systém upevnění SoftFlex perfektně padne do ucha. Užitečnou vlastností je umístění ovládacích prvků na dosah ruky, stejně tak jako intuitivní červený LED indikátor ztlumení mikrofonu. Mikrofon je vybaven baterií o výdrži 4,5 hodiny a funkcí rychlého nabíjení, kde 15 minut v síti znamená hodinu bezdrátové zábavy.

Dostupnost a cena

Nové reproduktory SteelSeries Arena 3, Arena 7, Arena 9 jsou dostupné za ceny:

  • Arena 3 za 149,99 eur
  • Arena 7 za 329,99 eur
  • Arena 9 za 599,99 eur
  • Arena Wireless Mic za 99,99 eur
Štítky: 
Reproduktory, Audio, Gaming, Hry, SteelSeries

Podobné články

Známe vítěze 41. ročníku EISA Awards

17. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2023–2024, jste na správném místě. Čtěte více

LAMAX: reproduktor Sounder2 MAX

19. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lamax)
Bezdrátový reproduktor LAMAX Sounder2 MAX v sobě ukrývá výkon 50 W a 360° zvuk rovnoměrně zaplňující okolí. Díky Bluetooth 5.0 jej lze ovládat na vzdálenost 18 metrů. Pyšní se výdrží až 20 hodin a jeho pevná konstrukce a voděodolné tělo zvládnou i drsnější podmínky. Navíc se pohodlně vejde i do batohu. Čtěte více
Petr Valoušek, regional leader Czech & Slovak Republic v TP Vision

Společnost Philips TV představila nové modely televizorů, sluchátek a reproduktorů

14. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost TP Vision, výrobce značky Philips TV & Sound, na tiskové konferenci v Praze představila své aktuální novinky. Kromě televizorů jako OLED+937, OLED+907 či The One dostaly prostor také reproduktory, soundbary či sluchátka. Čtěte více

Známe vítěze 40. ročníku EISA Awards

17. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2022–2023, jste na správném místě. Čtěte více