Spolehlivé připojení napříč celou klinikou

15. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Netgear)
Převážná většina dnešních malých a středních firem již dává přednost bezdrátovému připojení před klasickým kabelovým připojením. V mnoha případech však nejsou schopny správně odhadnout svůj růstový potenciál a velikost sítě se tak brzy projeví jako zcela nedostatečná.

Navýšení stávající kapacity sítě proto řeší prostřednictvím dodatečných síťových prvků, jež často mají odlišné standardy i výkony. Ve výsledku je celá síť zcela neefektivní a velmi složitá na údržbu. To se stalo i v případě americké kliniky Healthworks Chiropractic.

Healthworks Chiropractic a nedostatečná Wi-Fi síť

Kalifornská klinika Healthworks Chiropractic vznikla před dvanácti lety s cílem poskytovat klientům špičkové služby v oblasti diagnostiky a léčení mechanických postižení kloubů a páteře. Její zaměstnanci se zpočátku při své práci opírali o bezdrátovou síť jen doplňkově. Postupné rozšiřování služeb společně s technologickým pokrokem však v průběhu let způsobilo, že tato síť začala být zcela nevyhovující.

Důvodem byly zejména rostoucí technické nároky v podobě mnohonásobně vyššího počtu zpracovávaných dat či vyššího počtu připojených zařízení. Ty měly postupně za následek výrazné zhoršení připojení, jež se projevovalo pomalým načítáním dat, nedostatečným pokrytím a častými výpadky sítě, které zbytečně komplikovaly práci lékařů.

Healthworks Chiropractic, stejně jako jiné menší firmy, nemá vlastní IT oddělení. O veškerý chod technického vybavení se tak musí starat tamní doktor a majitel kliniky Dr. Lyons. Jeho pracovní vytížení a omezené technické znalosti mu ovšem komplikují neustálou péči o zdejší síť. Začal proto hledat produkt, který by všechny jeho problémy vyřešil jednou pro vždy.

Spolehlivé připojení s širokým pokrytím

Úspěšné se nakonec ukázalo řešení v podobě třípásmového Wi-Fi systému Orbi Pro, který Healthworks Chiropractic implementovalo do své sítě letos na podzim. Zapojení systému prostřednictvím mobilní aplikace se ukázalo zcela intuitivní a snadné, celý proces netrval déle než deset minut.

Kombinace třípásmového připojení, Wi-Fi standardu AC3000 a technologií MU-MIMO a Beamforming měla za následek výrazné zvýšení dosavadní rychlosti a spolehlivosti bezdrátového připojení bez ohledu na počet připojených zařízení. Problém s nedostatečným pokrytím elegantně vyřešila šestice výkonných antén se zesilovači zajišťující pokrytí v rozsahu až 465 m2. Velkou přidanou hodnotu přinesly také tři předdefinované bezdrátové sítě s odděleným přístupem pro management, zaměstnance a hosty. Jejich prostřednictvím může klinika svým klientům nabídnout přistup k internetu, aniž by tím zatížila svou privátní síť a případně také ohrozila bezpečnost dat v ní uložených.

Podle Dr. Lyonse je Wi-Fi systém Orbi Pro pro kliniku velkým přínosem. Nejenže vyřešil dosavadní problémy s pomalým a nespolehlivým připojením, ale zároveň rozšířil dosah Wi-Fi signálu do všech ordinací, kanceláří, čekárny i recepce. Velkou výhodou je podle něj i velmi snadná a rychlá instalace a správa zařízení, kterou může díky mobilní aplikaci provádět odkudkoli v dosahu internetové sítě. 

Štítky: 

Podobné články

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více

Téma měsíce: Monitory 2020

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Které trendy budou v nejbližších měsících v segmentu monitorů hlavním tahounem vývoje a pokroku? Po jakých parametrech a vlastnostech dnes zákazníci nejvíce volají a co je pro ně rozhodující při výběru? Na odpovědi od těch nejpovolanějších, tedy přímo od výrobců monitorů, se můžete těšit na následujících řádcích. Čtěte více

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více