Souhrn vývojářských novinek z konference Microsoft BUILD 2018

11. 5. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft u příležitosti výroční konference Build 2018 vyzvala vývojáře, aby využívali Microsoft 365 jako kompletní platformu pro vývoj. Microsoft 365 v sobě spojuje Office 365, Windows 10 a Enterprise Mobility + Security (EMS), díky čemuž představuje ucelené firemní řešení.

Konference Build 2018 přinesla novinky, které umožní vyvíjet inteligentní aplikace na platformě Microsoft 365:

 • Nový Microsoft Teams API v Microsoft Graph a podpora vlastních, specifických aplikací v Microsoft Teams pro inteligentní, na míru šité prvky založené na jedinečných potřebách firem či celých průmyslových odvětví.
 • Hlubší integrace SharePointu v Microsoft Teams pro lepší spolupráci.
 • Nová podpora pro vizualizaci Power BI v Excelu.
 • Update pro Fluent Design System. UWP XAML Islands vývojáři získají přístup k výkonnějšímu, flexibilnějšímu a silnějšímu XAML bez ohledu na to, které UI používají – ať jde o Windows Forms, WPF nebo nativní Win32.
 • S .NET Core 3.0 mají vývojáři přístup k nejnovější verzi .NET, v níž mohou jejich aplikace běžet v samostatném .NET prostředí s vysokým uživatelským komfortem, aniž by ovlivnily širší organizační infrastrukturu.
 • MSIX, komplexní řešení kontejnerizace, přinášející jednoduchý způsob, jak konvertovat rozsáhlé katalogy aplikací.
 • Nové funkce Azure Machine Learning a Java Script umožňující vytvářet vlastní komplexní dopňky do katalogu vzorců v Excelu.
 • Windows Machine Learning, nová platforma umožňující vývoj Machine Learning modelů v prostředí inteligentního cloudu.
 • Novinka Microsoft Azure Blockchain Workbench zjednodušuje vývoj blockchainových aplikací úzkým propojením blockchainové sítě podporované v rámci Azure a cloudových služeb, jako jsou Azure Active Directory, Key Vault a SQL Database.
 • Visual Studio IntelliCode je novinka, která doplňuje běžný vývoj softwaru o možnosti umělé inteligence. IntelliCode přináší inteligentní návrhy na zlepšení kvality kódu a celkové produktivity. Dostupná je v preview režimu ve Visual Studiu.
 • Visual Studio Live Share, v preview verzi, umožňuje vývojářům jednoduše a bezpečně spolupracovat s členy týmu v reálném čase. Ti tak mohou editovat a testovat aplikace přímo z existujících nástrojů, jako jsou Visual Studio 2017 a VS Code.

Novinky v Microsoft 365, jejichž cílem je poskytnout uživatelům zážitek z mobilní práce na všech dostupných zařízeních a platformách:

 • Nová aplikace Your Phone je oknem do mobilu uživatele PC pro plynulý přenos obsahu, jako jsou zprávy, fotografie a notifikace napříč sdílenými zařízeními zákazníka. Jako první si ji mohou už tento týden vyzkoušet členové Windows Insider Programu.
 • Podnikoví zákazníci získají podporu pro byznys aplikace a IT poradenství pro svoji konfiguraci přes aplikaci Microsoft Launcher pro Android, která obsahuje i Časovou osu k využití na různých zařízeních.
 • Vyhledávání v Microsoft Edge na zařízeních iPhone nebo iPad je už součástí Časové osy na zařízeních s Windows 10. Přes Microsoft Edge je Časová osa také přístupná i na zařízeních iPhone.
 • Novinka Sety umožní vývojářům lépe organizovat své záležitosti a snadněji se vrátit k tomu, na čem pracovali. Jejich UWP od začátku spolupracuje se Sety, což pomáhá udržovat jejich zákazníky aktivní.
 • Microsoft 365 od nynějška podporuje Adaptive Cards, což vývojářům umožní vytvářet interaktivní obsah zpráv, které zasílají jejich aplikace, boti či služby do aplikace Teams a Outlook. Výsledkem je, že lidé dokáží odsouhlasit rozpočty nebo okomentovat problém v GitHub přímo v chatu Teamsu, či dokonce zaplatit účty přímo přes e-mail.

Microsoft též ukázal možnosti smíšené reality, aby poskytl zákazníkům bohatší zážitek s porozuměním kontextu, jenž lidi obklopuje, věcí, které používají, jejich aktivit a vztahů:

 • Microsoft Remote Assist umožňuje spolupracovat na dálku přes hands-free videohovory, sdílení obrázků a anotací smíšené reality. Na vyřešení problému či splnění úkolu společně a rychleji stačí sdílet, co vidíte, s kterýmkoliv z expertů ve svém seznamu kontaktů v Microsoft Teams.
 • Microsoft Layout umožňuje zákazníkům navrhovat prostory v kontextu se smíšenou realitou. Importovat 3D modely na vytváření půdorysu v životní velikosti, prozkoumat návrh designu přes hologram ve fyzickém prostoru nebo ve virtuální realitě a sdílet a upravovat jej v reálném čase.

Podobné články

AEC pomůže odhalit a opravit bezpečnostní chyby vyvíjených aplikací

22. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AEC)
Společnost AEC uzavřela partnerství s lídrem v oblasti vývoje řešení pro analýzu, identifikaci a odstranění bezpečnostních rizik aplikačního softwaru. Nástroje od izraelské firmy Checkmarx pomáhají zákazníkům AEC efektivně sladit požadavky na funkčnost a zabezpečení vyvíjených aplikací. Čtěte více

VSHosting připravuje cloudovou platformu Zerops.io

11. 8. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: VSHosting)
Společnost VSHosting vyvíjí cloudovou platformu Zerops.io pro hostování internetových aplikací. Novinka, která zajistí automatizaci a pohodlí pro vývojáře, není určená pouze pro české zákazníky, ale cílí i na západní trhy. Zerops.io si klade za cíl, aby se klient nemusel o nic starat a současně infrastruktura myslela na vše, co je k produkčnímu provozu nutné. Čtěte více