Sophos vylepšil funkce, výkon i možnosti integrace svého firewallu

30. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Nové funkce řešení Sophos Firewall lépe vyhovují komplexním potřebám distribuovaných výpočtů a podnikového edge computingu. Mezi novinky patří vylepšení výkonu v oblasti šifrovaného provozu, dynamické směrování provozu pro IPv6, zvýšená odolnost díky vyvažování zátěže, vylepšení vysoké dostupnosti SD-WAN i integrace s Microsoft Azure Active Directory.

„Jednou z klíčových výhod architektury Xstream a procesorů Flow je jejich programovatelnost. To znamená, že zatímco jiné firewally se časem zpomalují, my můžeme zvyšovat výkon a současně přidávat nové funkce a schopnosti,“ řekl Daniel Cole, viceprezident pro řízení produktů síťové bezpečnosti ve společnosti Sophos. „Náš design zajišťuje, že investice zákazníků do Sophos Firewallu je chráněna i do budoucna a umožňuje bezproblémový přechod do světa cloudových služeb. SD-WAN a Secure Access Service Edge (SASE) vyžadují efektivnější platformu, která je nejen odolná, ale také více než kdy dříve usnadňuje a urychluje každodenní správu.“ 

Efektivní a spolehlivé vyhodnocování síťového provozu má zásadní význam pro ochranu před útočníky, což dokládá i aktuálně zveřejněná studie Sophos 2023 Threat Report. Distribuovaná pracoviště, vzdálené pracovní síly, cloudové úlohy, na míru vytvořené starší aplikace a rostoucí závislost na globálních poskytovatelích softwaru formou služby znamenají pro pracovníky zodpovědné za bezpečnost sítí velké problémy s konfigurací a řízením rizik.

Sophos Firewall nyní poskytuje výkon, ochranu a odolnost, které distribuované podniky vyžadují, a zároveň zjednodušuje správu složitých sítí. Mezi přínosy patří: 

  • Vysoký výkon a pokročilá ochrana: Nový dynamický routovací engine a akcelerace Xstream Transport Layer Security (TLS) FastPath zlepšují kontrolu šifrovaného provozu a přidávají prostor pro provoz, který vyžaduje hloubkovou kontrolu paketů. Asymetrické kryptografické funkce v procesorech Xstream Flow, které jsou součástí každého zařízení řady XGS, navíc umožňují kontrolu TLS i v těch komplexnějších sítích.
  • Klid díky zvýšené odolnosti: Nové vyrovnávání zátěže SD-WAN pro zajištění výkonu a spolehlivosti v případě výpadku poskytovatelů internetových služeb (ISP), spolu s vylepšením clusterů s vysokou dostupností, zajišťují maximální kontinuitu provozu a provozuschopnost kriticky důležitých sítí.
  • Zjednodušení správy: Správa zabezpečení sítě je snadnější než kdy dříve díky nové integraci s Microsoft Azure Active Directory pro bezproblémové jednotné přihlášení správce a novému vyhledávání hostitelů a objektů služeb.

Sophos Firewall se integruje se Sophos ZTNA (Zero Trust Network Access) v jednotném ovládacím prostředí a je klíčovým pilířem strategie SASE (Secure Access Service Edge) společnosti Sophos, která poskytuje jednodušší, škálovatelnější a bezpečnější řešení než nabízení tradiční virtuální privátní sítě (VPN) pro vzdálený přístup. Síťové řešení je také součástí ekosystému Sophos Adaptive Cybersecurity Ecosystem, který integruje celé portfolio produktů a služeb společnosti Sophos a Sophos X-Ops (mezioperační pracovní skupiny propojující expertní týmy SophosLabs, Sophos SecOps a SophosAI) pro sdílení informací o hrozbách pro rychlejší, kontextuálnější i synchronizovanější detekci, ochranu a reakci.

Dostupnost

Sophos Firewall je již k dispozici. Lze jej, společně s dalšími řešeními, snadno spravovat prostřednictvím cloudové platformy Sophos Central, kde mohou uživatelé v jednotném intuitivním rozhraní dohlížet na instalace, reagovat na výstrahy a sledovat licence a blížící se termíny jejich obnovy, nebo prostřednictvím Sophos Managed Detection and Response (MDR).

Podobné články

Dlouhodobý trend zlepšování kvality DDoS útoků se potvrzuje

27. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita stagnují již od loňského podzimu. Dříve obvykle používanou plošnou hrubou sílu však nahradily kvalitnější a intenzivnější útoky, které dokáží napáchat stejně vysoké, nebo dokonce i větší škody. Zdánlivě slabší útoky se totiž i hůře odhalují. Čtěte více

Google Workspace pod ochranou Sophos MDR a Sophos XDR

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Organizace s distribuovanými pracovními silami se stále více spoléhají na cloudové platformy pro spolupráci, e-mailovou komunikaci, sdílení souborů a zvyšování produktivity, jako jsou Microsoft 365 a Google Workspace. Chránit se proti pokročilým útokům na tyto kriticky důležité nástroje nyní pomáhá nová integrace Google Workspace s bezpečnostními službami společnosti Sophos. Čtěte více

Velká část českých firem se do konce příštího roku stane obětí deepfake útoku

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Analytics Data Factory)
Stále jednodušší přístup k nástrojům pro snadnou tvorbu deepfake obrázků, videí a zvuku přináší obrovské negativní dopady i na firmy. Podle odhadů české společnosti Analytics Data Factory, která se zaměřuje na prevenci vzniku podvodů v reálném čase, se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake. Čtěte více

Jen šestina českých firem vidí v AI klíčový prvek rozvoje IT bezpečnosti

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Jen 17,5 % českých a slovenských zákazníků společnosti GFI Software aktuálně vnímá umělou inteligenci jako hlavní motor rozvoje jejich IT bezpečnosti v roce 2024. Praktické využití AI nejvíc dotázaných spatřuje hlavně při skenování zranitelností, obraně proti ransomwarovým útokům a ochraně e-mailů. Čtěte více