Sophos představil novou generaci ochrany proti exploitům i ransomwaru

18. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Řešení Sophos Intercept X kombinuje několik různých technik pro identifikaci ohrožení i odpovídající reakci a umožňuje koordinovaný postup při řešení bezpečnostního incidentu. Novinka dokáže zastavit dosud nezveřejněné (tzv. zero-day) hrozby, neznámé varianty zranitelností i skryté útoky a navíc přináší i pokročilou ochranu proti ransomwaru.

Sophos Intercept X lze provozovat paralelně se stávajícím softwarem pro ochranu koncových bodů, a to bez ohledu na značku dosavadního řešení.

Sophos Intercept X spojuje čtyři nejdůležitější bezpečnostní komponenty:

  1. Detekce hrozeb a zranitelností bez využívání identifikačních vzorů: obrana proti malwaru i hackerům, která si bez skenování souborů poradí s dosud nezveřejněnými, neznámými a v paměti přetrvávajícími útoky a variantami hrozeb.
  2. Technologie CryptoGuard: inovační technologie boje proti ransomwaru, která umožňuje identifikovat a odhalit nežádoucí šifrovací aktivity a zablokovat ransomware dříve, než zamkne a ochromí počítačové systémy. Technologie také umožňuje vrátit zašifrované soubory do původního stavu.
  3. Analýza prvotních příčin: komplexní vizuální analýza bezpečnostního incidentu včetně zpřístupnění informací o původu útoku a vstupní brány do síťové infrastruktury o dopadech na jednotlivé prvky podnikové informační architektury, o místě a úrovni možného zastavení hrozby i o způsobech, jak v budoucnu odrazit podobné útoky.
  4. Sophos Clean: nástroj, který aktivně odhaluje a odstraňuje jakoukoli stopu po spywaru i do systému hluboce vnořeného a přetrvávajícího malwaru.

„Při vývoji Intercept X jsme využili analýz big data i našich pokročilých znalostí o chování hrozeb, vektorech útoků a motivacích počítačových zločinců. Výsledkem je produkt, který dokáže odhalit nežádoucí chování a zastavit potenciální útok co možná nejdříve. A nepotřebuje k tomu aktualizace ani konkrétní identifikační vzory,” řekl Dan Schiappa, senior viceprezident a ředitel skupiny Enduser Security Group společnosti Sophos. „IT profesionálové moc dobře vědí, že neexistuje jediný prostředek, který by zastavil všechny typy útoků. A právě neexistence takového řešení byla důvodem pro vývoj produktu Intercept X, který kombinuje několik různých technik pro rychlou identifikaci i odpovídající reakci a umožňuje koordinovaný postup při řešení bezpečnostního incidentu. Díky novému produktu mohou IT oddělení zajišťovat vysokou míru ochrany bez nutnosti využívat služeb specializovaných bezpečnostních odborníků.“

Intercept X zastává roli klíčové komponenty společnosti Sophos pro synchronizovanou ochranu a díky mechanismu Security Heartbeat může sdílet informace o bezpečnostních hrozbách s novou generací firewallů Sophos XG  i s bezpečnostním řešením SafeGuard Encryption. Zákazníci tak mohou na útoky a bezpečnostní incidenty reagovat koordinovaně a automaticky. Nový produkt lze instalovat i spravovat vzdáleně, a to prostřednictvím cloudové konzole Sophos Central. Administrátoři mohou prostřednictvím konzole spravovat nastavení, distribuovat licence, přidávat nové koncové body a získávat podrobný přehled o veškerých souvisejících aktivitách. Nechybí ani speciální řídící panel pro partnery společnosti Sophos, který zobrazuje přehled o všech dostupných službách.

Sophos Intercept X je v  již v prodeji a k dispozici je i zkušební verze zdarma. Partneři mohou další podrobnosti získat na partnerském portálu.

Štítky: 

Podobné články

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více