Sophos Mobile Control cílí na ochranu uživatele a bezpečnost v cloudu

10. 6. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Řešení pro správu podnikové mobility Sophos Mobile Control (SMC) 4.0 nabízí individuální šifrování souborů, integrovaný antivir i podporu filtrace webového obsahu a zohledňuje bezpečnostní problematiku v malých a středně velkých firmách.

Díky správě mobilního obsahu pro zařízení s operačním systémem iOS je SMC 4.0 jediným řešením pro správu podnikových mobilních zařízení, které podporuje šifrování na úrovni souborů. Každý soubor tak může být chráněný bez ohledu na to, zda jsou data zpracovávána v kanceláři nebo na cestách. SMC 4.0 přináší také integrovanou ochranu proti malwaru a škodlivému obsahu pro zařízení s operačním systémem Android, který je dle průzkumů ABI Research celosvětově používán v 80 % chytrých telefonů a je hlavní platformou pro dnešní mobilní malware. Globální síť pro zkoumání hrozeb SophosLabs již odhalila na 900 000 jedinečných fragmentů mobilního malware a tento počet navíc velmi rychle roste.

Nová verze SMC 4.0 je pokračováním závazku společnosti Sophos umožnit komplexní ochranu dat a nabízet řešení, která podporují správu a ochranu nejen samotných mobilních zařízení, ale také aplikací i obsahu na těchto zařízeních,“ řekl Dan Schiappa, hlavní viceprezident a ředitel skupiny EndUser Protection Group společnosti Sophos. „Díky trvalému mobilnímu šifrování dostupnému přímo na zařízeních rozšiřuje Sophos SMC 4.0 ochranu dat doslova za dveře kanceláří. A podpora řízení přístupu k síti založená na stavu shody zařízení umožňuje, aby správa mobilních zařízení, obsahu i mobilní bezpečnosti byla jednoduchá a efektivní,“ dodal Schiappa.

Díky webové ochraně pro systém Android mohou IT administrátoři řídit přístup k webovému obsahu a blokovat stránky, které se zaměřují na krádež dat nebo jiné nevhodné aktivity. SMC 4.0 umožňuje navíc integraci s řešením jednotné správy hrozeb Sophos UTM a s dalšími produkty z dílny Checkpoint a Cisco. Zákazníci tak mohou využít výhod řízení přístupu k síti – kompromitovaná zařízení jsou od sítě izolována a malware na mobilních zařízeních tak nemůže firmu ohrozit. Nový produkt se může pochlubit i výrazným zjednodušením administrace, kterého dosahuje prostřednictvím uživatelsky orientované implementace, správy a cenových modelů. Součástí nové verze je také intuitivní webová konzole pro správu, která umožňuje, aby si uživatelé sami měnili hesla a zajišťovali základní správu zařízení – od registrace až po hlášení ztráty či krádeže.

Průzkum „Mobilní bezpečnost ve světě cloudů“ provedený společností Sophos ukázal, že 84 % organizací umožňuje nějakou formu přístupu z firemních zařízení ke cloudovým službám pro sdílení souborů, jako je například Dropbox. Nicméně ale 65 % respondentů data přenášená mezi cloudem a mobilním zařízením nijak nešifruje. Překvapující je i to, že za bezpečné považuje sdílení firemních souborů nebo spolupráci nad sdílenými daty při současném využití cloudů a mobilních zařízení pouze 38 % dotázaných.

Nová verze SMC 4.0 je dostupná v klasickém licenčním modelu i jako služba, a podporuje zařízení s operačními systémy iOS, Android a Windows Phone 8.

Štítky: 
Bezpečnost, Sophos

Podobné články

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více