Sony uvedlo na trh televizory s Android TV

16. 7. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Kolekce Sony Bravia pro rok 2015 čítá dvanáct modelů 4K Ultra HD televizí, pro které je kromě obrazovkové a zvukové kvality charakteristické použití platformy Android TV a funkce One-Flick Entertainment.

Nový procesor Sony X1 se stará o zpracování obrazu a jeho maximální vylepšení bez ohledu na to, zda jde o data v rozlišení 4K, HD, SD nebo i videa z internetu v nízkém rozlišení.

Při zpracování obrazu se procesor stará o zvýšení jasu a vylepšení barev a také zvyšuje kontrast. Každý zdroj je podroben analýze, aby mohl být co nejefektivněji převeden do 4K obrazu, a obsah v kvalitě SD a HD je citlivě vylepšován, aby se kvalitě 4K videa co nejvíce přiblížil.

Sony u nových televizorů vsadilo na platformu Android TV, která přináší řadu zcela nových funkcí. Zjednodušeně se dá říci, že vše, co je uživatel zvyklí dělat na svém chytrém telefonu či tabletu, může nyní provádět i na obrazovce televizoru. K základním funkcím platformy patří přístup k filmům, hudbě a fotografiím a dále také například možnost stahovat nové hry a aplikace či televizor ovládat pomocí hlasových příkazů.

Zabudovaný mikrofon na touchpadem vybaveném dálkovém ovladači umožňuje vyhledávání obsahu, zadávání dotazů a ovládání funkcí pomocí hlasové technologie Voice Control, která podporuje češtinu i slovenštinu. V televizi je také zabudovaná technologie Google Cast Ready, díky níž lze zrcadlit obsah z chytrého telefonu nebo tabletu na obrazovce televize.

Uživatelské rozhraní nabízí velké množství obsahu, aplikací a mnoho dalšího. S ovládáním televizory pomáhá touchpad na jednom z dodávaných dálkových ovladačů, který díky funkci funkci One-Flick Entertainment umožňuje procházet televizní kanály, videa na internetu, fotografie a další obsah.

Letošní modely televizí také zeštíhlely - například model X90C přichází s tloušťkou 4,9 mm (v nejtenčím bodě). Díky držáku na stěnu, který se dodává společně s televizí, pak téměř nevystupuje ze zdi. U modelů X94C a X93C se představuje technologie High-Resolution Audio, jíž se označuje zvuk v kvalitě lepší než CD. Technologie DSEE HX automaticky vylepšuje zvukovou stopu u dialogů, písniček i dalšího obsahu na kvalitu blížící se High-Res.

Štítky: 
Televize, Sony

Podobné články

TCL uvedlo na trh své prémiové televizory Mini LED s rozlišením 8K

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics představila své nejnovější Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85", řada X92 pak v 65" a 75". Čtěte více

Podzimní novinky od Philips TV & Sound zaujmou vylepšenými OLED televizory

2. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost Philips TV & Sound představila své produkty pro druhou polovinu roku 2021. Společnost představila nové nejvyšší modely OLED+ se zvukem od specialistů z Bowers & Wilkins. Dále společnost uvedla nová true wireless sluchátka Fidelio T1 s ANC. Čtěte více

Známe vítěze 39. ročníku EISA Awards

17. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA Awards)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2021–2022, jste na správném místě. Čtěte více

Televizory Philips Performance zaujmou vyváženým poměrem cena/výkon

9. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost Philips TV & Sound navazuje na každoroční úspěch své Performance Series (modely 8506, 8536, 8546 a 8556), která nabízí nejlepší televizní technologie za atraktivní cenu a představuje nové modely pro rok 2021. Čtěte více