Software Axis Guard Suite pomůže s analýzou obrazu

5. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Axis uvedl na trh softwarový balíček Guard Suite, který obsahuje řadu aplikací pro analýzu videa, jež umožní proměnit síťové kamery Axis na inteligentní bezpečnostní systémy. Řešení je vhodné pro nasazení do malých a středně velkých instalací.

Aplikace jsou vhodné pro nejrůznější potřeby monitoringu a lze je integrovat v  systému řízení videa Camera Station optimalizovaného pro síťové produkty společnosti Axis.

„Díky balíčku aplikací Axis Guard Suite můžete rozšířit možnosti videodohledu, jaké nabízejí síťové kamery, a proměnit je na ještě mnohem výkonnější zařízení. Nyní i malé a střední podniky mohou využít schopností účinné detekce pohybu, která vyústí v menší počet falešných poplachů a nezachycených událostí, a přitom poskytne účinnější možnosti pro vyšetřování incidentů. Balíček Axis Guard Suite je ideálním a cenově výhodným rozšířením, které zákazníkům zajistí bezpečnější a lepší ochranu jejich areálů a majetku,“ řekl Peter Friberg, ředitel divize Solution Management společnosti Axis Communications.

Balíček aplikací Axis Guard Suite nabízí řešení využitelné v prostorech s malou mírou pohybu, například monitoring obchodů a kanceláří po pracovní době, parkovišť a jiných nehlídaných prostorů, kde je potřebná spolehlivá detekce pohybu. Navíc lze využít dalších možností detekce pohybu v obrazu díky partnerům společnosti Axis pro vývoj aplikací, kteří poskytují širokou škálu analytických nástrojů, jež spolupracují se síťovými video produkty společnosti Axis.

Axis Guard Suite nabízí široké možnosti detekce, protože analýza obrazu probíhá přímo na nekomprimovaném video streamu kamery a je podporována technologií pro filtraci falešných alarmů s názvem Axis False Alarm Filtering.

Balíček Axis Guard Suite nabízí tři aplikace:

  • Axis Motion Guard (slouží obecně pro detekci pohybu, typicky v místech, která mají být po pracovní době prázdná, například parkoviště nebo staveniště);
  • Axis Fence Guard (pro ochranu oplocených prostor, detekuje pokusy o přelezení nebo poničení plotu);
  • Axis Loitering Guard (slouží pro detekci podezřelého chování v poloveřejných prostorech, kde potulování osob může představovat bezpečnostní riziko).

Balíček Axis Guard Suite je navržen tak, aby instalační firmy měly s jeho implementací co nejméně potíží, a lze jej stáhnout z galerie Axis Camera Application Platform (ACAP)

Balíček by měl být dostupný ve čtvrtém čtvrtletí 2015 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 3 600 kopun za aplikaci na jednu kameru prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

Štítky: 
IP video, Videodohled, Axis Communications

Podobné články

Robert Jaroš, obchodní ředitel společnosti Express Alarm Czech

Express Alarm Czech: Nezávislý distributor bezpečnostních technologií se specializací na značku Hikvision

9. 2. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Robert Jaroš, obchodní ředitel ve společnosti Express Alarm Czech, nám prozradil, co všechno společnost na českém trhu nabízí i to, kam se bude trh s bezpečnostními systémy ubírat v dohledné době. Řeč byla také o značce Hikvision a novém bezdrátovém bezpečnostním systému AX PRO, jehož je společnost Express Alarm Czech exkluzivním distributorem. Čtěte více

Pětice nejdůležitějších trendů ve videodohledu v roce 2021

7. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Společnost Hanwha Techwin představila pět klíčových trendů, které podle jejího názoru budou vévodit odvětví videodohledu v průběhu roku 2021. Jmenovitě jde o řešení na bázi umělé inteligence v periferních částech sítě, otevřenou platformu, cloudová řešení, kybernetickou bezpečnost a problematiku ochrany dat a soukromí. Čtěte více

Hlavní technologické trendy pro rok 2021 podle Axis Communications

29. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Johan Paulsson, technický ředitel společnosti Axis Communications, uveřejnil svůj každoroční výhled technologických trendů v bezpečnostním sektoru pro následující rok. Předpovídá, že spíše než zcela nové technologie, můžeme v roce 2021 očekávat výrazný posun v tom, jak a proč používáme ty stávající. Čtěte více

Hanwha Techwin: rohová kamera Wisenet TNV-8010C

4. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Nová rohová kamera Wisenet TNV-8010C s rozlišením 5 MPx díky svojí konstrukci znemožňuje podvázání smyčky a současně je velmi obtížné strhnout ji ze zdi. Čtěte více