Software Axis Guard Suite pomůže s analýzou obrazu

5. 10. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Axis uvedl na trh softwarový balíček Guard Suite, který obsahuje řadu aplikací pro analýzu videa, jež umožní proměnit síťové kamery Axis na inteligentní bezpečnostní systémy. Řešení je vhodné pro nasazení do malých a středně velkých instalací.

Aplikace jsou vhodné pro nejrůznější potřeby monitoringu a lze je integrovat v  systému řízení videa Camera Station optimalizovaného pro síťové produkty společnosti Axis.

„Díky balíčku aplikací Axis Guard Suite můžete rozšířit možnosti videodohledu, jaké nabízejí síťové kamery, a proměnit je na ještě mnohem výkonnější zařízení. Nyní i malé a střední podniky mohou využít schopností účinné detekce pohybu, která vyústí v menší počet falešných poplachů a nezachycených událostí, a přitom poskytne účinnější možnosti pro vyšetřování incidentů. Balíček Axis Guard Suite je ideálním a cenově výhodným rozšířením, které zákazníkům zajistí bezpečnější a lepší ochranu jejich areálů a majetku,“ řekl Peter Friberg, ředitel divize Solution Management společnosti Axis Communications.

Balíček aplikací Axis Guard Suite nabízí řešení využitelné v prostorech s malou mírou pohybu, například monitoring obchodů a kanceláří po pracovní době, parkovišť a jiných nehlídaných prostorů, kde je potřebná spolehlivá detekce pohybu. Navíc lze využít dalších možností detekce pohybu v obrazu díky partnerům společnosti Axis pro vývoj aplikací, kteří poskytují širokou škálu analytických nástrojů, jež spolupracují se síťovými video produkty společnosti Axis.

Axis Guard Suite nabízí široké možnosti detekce, protože analýza obrazu probíhá přímo na nekomprimovaném video streamu kamery a je podporována technologií pro filtraci falešných alarmů s názvem Axis False Alarm Filtering.

Balíček Axis Guard Suite nabízí tři aplikace:

  • Axis Motion Guard (slouží obecně pro detekci pohybu, typicky v místech, která mají být po pracovní době prázdná, například parkoviště nebo staveniště);
  • Axis Fence Guard (pro ochranu oplocených prostor, detekuje pokusy o přelezení nebo poničení plotu);
  • Axis Loitering Guard (slouží pro detekci podezřelého chování v poloveřejných prostorech, kde potulování osob může představovat bezpečnostní riziko).

Balíček Axis Guard Suite je navržen tak, aby instalační firmy měly s jeho implementací co nejméně potíží, a lze jej stáhnout z galerie Axis Camera Application Platform (ACAP)

Balíček by měl být dostupný ve čtvrtém čtvrtletí 2015 za výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 3 600 kopun za aplikaci na jednu kameru prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis.

Štítky: 
IP video, Videodohled, Axis Communications

Podobné články

Axis: IP kamery řady M31

25. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications uvedla na trh novou generaci síťových kamer řady M31. Modely M3115-LVE a M3116-LVE mají kompaktní kopulový design s plochým hledím, jsou určeny pro vnitřní i venkovní dohled, nabízejí širokoúhlý záběr a rozlišení až 4 MPx. Hodí se tak pro dohled na mnoha místech, včetně hotelů, restaurací, maloobchodů a kanceláří. Čtěte více

Nová verze Synology Surveillance Station promění na IP kameru i mobilní telefon

23. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Společnost Synology zpřístupnila beta verzi služby Surveillance Station 8.2. K největším novinkám patří aplikace LiveCam, která na IP kameru nepoužívaný telefon okamžitě přemění. Uživatelé se však samozřejmě mohou těšit i na další nové funkce a vlastnosti. Čtěte více

QNAP získal certifikaci Milestone Solution

24. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
NAS servery QNAP TVS-EC2480U-SAS-RP (R2) a TS-EC2480U (R2) získaly certifikace pro Milestone XProtect Corporate 2016 R2 a Milestone XProtect Professional 2016 R2. Certifikace zaručuje podporu jednostupňových i vícestupňových úložišť pro aktivní i archivní databáze na VMS systémech XProtect. Čtěte více

Axis: IP kamery P3707-PE a Q3708-PVE

31. 7. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Multisenzorové panoramatické kamery Axis poskytují obraz s vysokým rozlišením a záběrem v úhlech 360° a 180°. Kamery jsou vhodné pro monitorování velkých otevřených ploch nebo pro pokrytí několika různých směrů sledování. Vzhledem k tomu, že oba nové modely obsahují několik senzorů, není nutné instalovat více samostatných kamer, které by jinak byly potřeba. Čtěte více