Smart TV Samsung vsadily na platformu Tizen

8. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Všechny Smart TV Samsung vyrobené v roce 2015 budou založeny na operačním systému Tizen. Standardizovaná open-source platforma Tizen je flexibilní pro použití v různých typech zařízení a jak divákům, tak vývojářům aplikací nabízí celou řadu výhod.

Budování naší Smart platformy na OS Tizen je průlomový krok směrem k mnohem inteligentnějšímu a integrovanému systému,“ řekl Won Jin Lee, viceprezident Samsung Electronics. „Tizen nejenže již dnes dokáže našim zákazníkům přinést více zábavy, ale zároveň otevírá ohromný potenciál pro budoucnost domácí zábavy.“

Jednoduchý a intuitivní přístup

Prostředí televizorů nazvané Smart Hub prošlo mnoha vylepšeními a je zobrazeno na jedné obrazovce, která umožňuje snadnou navigaci a rychlý přístup ke všemu potřebnému. Na první obrazovce se zobrazují nejvyužívanější aplikace a služby a nejnovější obsah vybraný na míru uživateli.

Dalším důležitým vylepšením systému je synchronizace televizoru s ostatními zařízeními. Pomocí Wi-Fi Direct je možné obsah jednoduše sdílet z mobilního zařízení do televizoru. Samsung TV dokáže díky funkci S Bluetooth Low Energy automaticky vyhledat zařízení Samsung v blízkosti a připojit se k nim. Uživatelé mohou také sledovat TV na svých mobilních zařízeních kdekoli v jejich domovské síti, i když je televizor vypnutý.

Integrovaná zábava a jednoduchý přístup pro uživatele

Konzumace obsahu v roce 2015 zahrnuje mnohem více zařízení a velké množství různých zdrojů. Nová platforma byla navržena tak, aby na jednom místě poskytovala přístup k různým formám zábavy. Mezi klíčová partnerství patří:

  • Samsung Sports Live umožňující sledovat různá sportovní klání naživo a zároveň zjišťovat informace o týmech či jednotlivých hráčích a jejich statistiky na jedné obrazovce. Samsung také uzavřel partnerství s globálními herními společnostmi a nabídne tak širokou a různorodou paletu her.
  • PlayStation Now je streamová herní služba dostupná v severní Americe, která nabízí hry určené pro PlayStation. Hrát je mohou uživatelé přímo ve Smart TV Samsung bez nutnosti pořizování samotné herní konzole. Díky službě PlayStation Now si hráči mohou zahrát stovky her kompatibilních s konzolí PlayStation 3, k čemuž stačí propojit svou televizor Samsung s ovladači Dualshock 4. 
  • Díky partnerství se společností Ubisoft je ve všech Smart TV Samsung k dispozici taneční hra Just Dance Now. Uživatelé mohou hrát a tančit před svými televizory pomocí dálkového ovladače a mobilních zařízení Samsung. Hrát může více hráčů současně.
  • Bingo Home: Race to Earth je herní titul nového animovaného filmu od DreamWorks Home. Jde o neformální společenskou hru, kterou lze hrát na TV a dalších inteligentních zařízeních v domácnosti. Hra je umožněna díky technologii, kterou Samsung vyvinul ve spolupráci se společností Yahoo pro interakci více obrazovek (displejů) současně.
  • Samsung Milk Video vybírá nejoblíbenější a nejzajímavější videoklipy z internetových stránek, aby usnadnil přístup k prémiovému obsahu z rostoucího seznamu téměř 50 partnerů. Dalším pomocníkem pro uživatele může být funkce Moje programy, která pomáhá objevovat nový obsah a přidává k němu vlastní doporučení.
Štítky: 

Podobné články

TCL uvedlo na trh své prémiové televizory Mini LED s rozlišením 8K

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Společnost TCL Electronics představila své nejnovější Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85", řada X92 pak v 65" a 75". Čtěte více

Podzimní novinky od Philips TV & Sound zaujmou vylepšenými OLED televizory

2. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost Philips TV & Sound představila své produkty pro druhou polovinu roku 2021. Společnost představila nové nejvyšší modely OLED+ se zvukem od specialistů z Bowers & Wilkins. Dále společnost uvedla nová true wireless sluchátka Fidelio T1 s ANC. Čtěte více

Známe vítěze 39. ročníku EISA Awards

17. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA Awards)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2021–2022, jste na správném místě. Čtěte více

Televizory Philips Performance zaujmou vyváženým poměrem cena/výkon

9. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV)
Společnost Philips TV & Sound navazuje na každoroční úspěch své Performance Series (modely 8506, 8536, 8546 a 8556), která nabízí nejlepší televizní technologie za atraktivní cenu a představuje nové modely pro rok 2021. Čtěte více