Skončí Olympus s výrobou fotoaparátů?

30. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Olympus)
Firma Olympus oficiálně informovala o dohodě, na základě které převede svou divizi Imaging pod investiční společnost Japan Industrial Partners Inc.

Společnost Olympus je podle tiskové zprávy přesvědčena, že díky převodu a navázání spolupráce s JIP bude struktura divize Imaging kompaktnější, efektivnější a agilnější. Toto řešení je nejvhodnějším způsobem k dosažení udržitelného a nepřetržitého růstu, který přinese přidanou hodnotu uživatelům produktů divize.

Navzdory skutečnosti, že Olympus v segmentu fotografie působí již desítky let a na svět přivedl celou řadu špičkových a technologicky pokročilých modelů, jeho divizi se v posledních letech příliš nedařilo. V posledních třech fiskálních letech byla dokonce ztrátová.

Výrobce zveřejnil i některé další podrobnosti. Na základě dohody, jejíž finální podoba by měla být uzavřena do konce září letošního roku, vznikne nová společnost, na kterou bude majetek a další náležitosti související se současnou divizí Imaging převedeny. Celá transakce by pak měla být uzavřena do konce letošního roku.

Nově vzniklá společnost by podle předběžné dohody měla pokračovat ve výzkumu nových funkcí i výrobních postopů a i nadále by měla nabízet kvalitní a spolehlivé produkty. Stejně tak by měla pokračovat v poskytování podpory stávajícím produktům.

Podobné články

Novicom novým řešením ELISA rozšiřuje svou vizi Aktivního SOC

3. 7. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Novicom)
V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu české společnosti Novicom. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS přibyl třetí produkt – ELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí. Čtěte více

O2 zvýhodňuje tarify pro připojení tabletů a notebooků

6. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
O2 v posledních měsících zaznamenalo zvýšenou spotřebu dat v přenosných zařízeních díky jejich využití pro práci a výuku z domova. Od července proto výrazně navyšuje data ve vylepšených tarifech O2 Data+ určených pro připojení tabletu nebo notebooku. Do nabídky zároveň zařazuje i neomezený tarif. Čtěte více

DNS „zlatým distributorem“ společnosti Micro Focus

2. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
VAD distributor DNS dosáhl statusu „gold“ distributora společnosti Micro Focus na českém i slovenském trhu. Čtěte více

HPE představilo novinky pro digitální transformaci

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) udělala významný pokrok v oblasti své edge-to-cloud platform-as-a-service strategie. Firma prostřednictvím nových cloudových služeb, nové kontejnerové software platformy využívající principů umělé inteligence (AI) a strojového učení (ML) zrychluje nabízená řešení HPE GreenLake. Čtěte více