Skládací Huawei P50 Pocket míří na český trh

31. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Nový chytrý telefon od společnosti Huawei představuje dokonalou souhru mezi inovacemi v technologiích a designu. V kompaktním stylovém zevnějšku se totiž ukrývá špičkový fotoaparát a mnohé další vyspělé funkce.

Modelu Huawei P50 Pocket dominuje lehké a tenké provedení s flexibilním 120Hz 6,9“ OLED displejem (2 790 × 1 188) a malým jednopalcovým displejem na vnější straně. Na vnějším displeji uživatel nalezne základní přehled notifikací a lze jej také využít například k ovládání hudebního přehrávače, kontrole kalendáře nebo pořizování fotografií či videa. Díky 4 000 mAh akumulátoru je na telefon spoleh i po stránce výdrže. Výhodou je také rychlé (40W) dobíjení.

Novinka přichází ve dvou barevných provedeních (zlatém a bílém), které z telefonu dělají spolu s propracovaným designem i luxusní doplněk. Typickým poznávacím znamením telefonu jsou dva kruhy, kdy jeden ukrývá sestavu fotoaparátů a druhý malý ovládací displej. Novinka váží 190 gramů.

Zařízení se chlubí systémem fotoaparátů Ultra Spectrum Camera Matrix 4, který dokáže zachytit i ty největší detaily, reálné textury a třeba zvětšené záběry v režimu makro snímku. Funkce True-Chroma Image Engine umožňuje fotoaparátu vystihnout věrnost barev, které jsou krásně výrazné i při horších světelných podmínkách. Fotografická výbava novinky čítá 40mpx hlavní fotoaparát, 32mpx ultraspektrální fotoaparát a 13mpx ultraširokoúhlý fotoaparát. Uvnitř přístroje se pak nachází ještě 10,7mpx selfie snímač vhodný např. také pro videohovory. Video zvládá telefon ukládat v maximálním rozlišením až 3 840 × 2 160 pixelů a dále podporuje např. i záznam ultra zpomaleného videa 1 080p@960fps.

Huawei P50 Pocket dbá také na ochranu a soukromí svého uživatele. Telefon umožňuje nastavit např. speciální Super Privacy mód, který automaticky při jeho složení vypne mikrofon, kameru a pozastaví GPS sdílení polohy. Pro snadný přístup nabízí mobilní telefon dvě možnosti chytrého odemykání, kterými jsou sken obličeje a otisk prstu.

Varianta dostupná na českém trhu nabízí Snapdragon 888, 8 GB RAM a 256GB interní paměť. V maximální možné výbavě se pak mohou zákazníci těšit na 12 GB RAM a 512GB úložiště. Telefon běží na základech systému Android a vlastním uživatelském prostředí Huawei EMUI ve verzi 12.

Česká cena telefonu byla stanovena na necelých 33 999 korun.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Trh s chytrými telefony směřuje k oživení

22. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle údajů společnosti IDC se celosvětové dodávky chytrých telefonů ve třetím čtvrtletí roku 2023 meziročně snížily o 0,1 % na 302,8 milionu kusů. Přestože makroekonomická nejistota přetrvává, neboť trhy se potýkají s nízkou poptávkou, inflací a geopolitickým napětím, zdravé zásoby a pomalejší tempo poklesu povzbuzují některé producenty ke zvýšení výroby. Čtěte více

TTC apki se stává oficiálním distributorem odolných zařízení RugGear

8. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TTC apki)
Společnost TTC apki, která spadá do skupiny TTC, se stala oficiálním distributorem německého výrobce odolných mobilních zařízení RugGear pro Českou republiku, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Čtěte více

Neomezená mobilní data využívá dle ČTÚ už 22 % respondentů

7. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ)
Český telekomunikační úřad se v průzkumu podrobněji zaměřil na mobilní trh. Mimo jiné jsme se tak dozvěděli, že služby virtuálních operátorů využívá téměř 11 % respondentů nebo, že 39 % respondentů vynakládá na měsíční provoz svého soukromého mobilu (soukromé SIM karty) 200 až 499 Kč. Jaké další skutečnosti průzkum odhalil? Čtěte více

Samsung spouští systém Dočasné zálohy v cloudu

2. 11. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung spustila tzv. systém Dočasné zálohy v cloudu, což je snadný a bezpečný způsob, jak chránit a přesouvat důležitá data na telefonech či tabletech. Uživatelé modelů Samsung Galaxy tak nebudou muset mít o svá data obavy, ať už jde o fotografie, videa či dokumenty. Čtěte více