Schneider Electric byl již podruhé byl vyhlášen nejudržitelnější společností světa

6. 2. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Společnost Schneider Electric byla označena za nejudržitelnější korporaci světa pro rok 2025, a to když ovládla žebříček s názvem Global 100 sestavovaný organizací Corporate Knights. Schneider Electric toto ocenění získal jako první společnost v historii již podruhé, poprvé to bylo v roce 2021.

„Udržitelnost není pro Schneider Electric jen firemním cílem, ale základním principem, který ovlivňuje naše obchodní rozhodnutí a motivuje zaměstnance,“ uvedl Olivier Blum, generální ředitel společnosti.

Schneider Electric obsadil první místo v žebříčku nejudržitelnějších světových korporací zejména díky svému silnému zaměření na udržitelná a inovativní řešení a rozsáhlým investicím do udržitelného výzkumu a vývoje. Dalšími klíčovými faktory byly genderová rozmanitost ve vedení společnosti a nízká uhlíková stopa výroby. Corporate Knights rovněž ocenila, že systém odměňování vedoucích pracovníků je přímo navázán na výsledky společnosti v oblasti udržitelnosti a hodnocení podle ESG kritérií.

„Žádné jiné společnosti se nepodařilo získat první místo dvakrát. Schneider Electric vyniká nejen vlastními aktivitami v oblasti udržitelnosti, ale především poskytováním technologií, které pomáhají s energetickou účinností a dekarbonizací dalším firmám,“ zdůraznil Toby Heaps, generální ředitel Corporate Knights.

Žebříček Global 100 sestavuje kanadská společnost Corporate Knights na základě veřejně dostupných dat o zdrojích, zaměstnancích, dodavatelích a udržitelných investicích. Metodika využívá pevně stanovené i proměnlivé ukazatele výkonnosti pro srovnání společností v jednotlivých odvětvích. Společnost Schneider Electric se v posledních 14 letech v žebříčku Global 100 umisťuje pravidelně, poprvé žebříček ovládla v roce 2021 a celkově sedmkrát se objevila v první desítce, což je ve srovnatelné skupině výrobců elektrických zařízení rekord. V loňském roce obsadila sedmou příčku.

Ocenění z let 2021 a 2025 se časově shoduje s pětiletým obdobím programu Schneider Sustainability Impact, který sleduje pokrok společnosti v oblasti environmentální, sociální a správní (ESG). Program stanovuje konkrétní transformační cíle do konce roku 2025 a pomáhá udržovat zaměření na globální i lokální cíle v oblasti udržitelnosti.

Vedoucí pozici Schneider Electric v oblasti udržitelného podnikání potvrzují i další významná ESG hodnocení od renomovaných organizací, jako například S&P Global nebo EcoVadis. V roce 2024 společnost vyhlásil jako nejudržitelnější i renomovaný časopis Times.

Štítky: 
Ekologie, Udržitelnost, Schneider Electric

Podobné články

David Chytil, člen představenstva společnosti REMA Systém

Nová daň z elektroodpadu – potřebný impuls, nebo ekologický nesmysl?

25. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Rema Systém)
Evropská komise plánuje od roku 2028 zavedení nové daně z elektroodpadu, která má přinést až 15 miliard eur ročně do rozpočtu Unie. Výše příspěvku bude odvozena od množství elektrozařízení uvedeného na trh, které se nepodaří členskému státu vybrat v podobě elektroodpadu. Cílem je podpořit recyklaci, zlepšit environmentální výsledky a zároveň posílit vlastní příjmy EU. Čtěte více

Balíkovna rozšiřuje „eko“ službu Rebalík: Nově umožňuje bezplatně odesílat i vysloužilé baterie

21. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Balíkovna)
Společnost Balíkovna ve spolupráci s organizací REMA Battery nově usnadňuje spotřebitelům ekologickou likvidaci přenosných baterií. Díky rozšíření služby Rebalík, která již umožňuje bezplatný sběr starého elektrozařízení, mohou nyní lidé zdarma odesílat k recyklaci i vysloužilé přenosné baterie. Čtěte více

Společnost TPV získala platinové hodnocení udržitelnosti EcoVadis

11. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Mateřská společnost značek AOC, MMD Monitors & Displays, TP Vision a PPDS získala nejuznávanější hodnocení udržitelnosti podnikání v oboru. Zařadila se tak mezi jedno procento nejlepších organizací na světě. Čtěte více
Cullen Bash, viceprezident pro výzkum a vývoj, Hewlett Packard Labs – Hewlett Packard Enterprise

Umělá inteligence přináší potřebu nového přístupu k využívání energie

7. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Rostoucí zájem o generativní umělou inteligenci (GenAI) vedl k výraznému nárůstu poptávky po výkonných výpočetních systémech. S tím ruku v ruce roste i spotřeba energie a náklady s tím spojené, a tento trend bude nadále pokračovat. Čtěte více