SAS a Microsoft hodlají udávat směr budoucnosti analytiky a umělé inteligence

19. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAS)
Společnosti Microsoft a SAS uzavřely technologické a strategické partnerství, díky kterému umožní svým zákazníkům pracovat v platformě SAS v cloudu. Obě společnosti přesunou analytické produkty SAS a průmyslová řešení na Microsoft Azure jako preferovaného cloudového poskytovatele pro SAS Cloud.

Technická řešení a expertní znalosti společnosti SAS pak přinesou zákazníkům společnosti Microsoft vysokou přidanou hodnotu v segmentech zdravotnictví, finančních službách a mnoha dalších průmyslových odvětvích. Partnerství obou firem je založeno na integracích společnosti SAS napříč cloudovými řešeními Microsoftu pro Azure, Dynamics 365, Microsoft 365 a Power Platform a podporuje společnou vizi firem pro další demokratizaci v oblasti umělé inteligence a analytiky.

„Uzavřením partnerství pomohou Microsoft i SAS svým zákazníkům urychlit růst jejich byznysu a najít nové způsoby, jak podpořit inovace pomocí široké nabídky SAS analytických řešení na Microsoft Azure,” uvedl Scott Guthrie, Microsoft Executive Vice President pro Cloud a AI. „SAS, známý svými odbornými znalostmi v oblasti analytiky, data science a strojového učení, je pro Microsoft strategickým partnerem. Společně můžeme být nápomocni desítkám či stovkám zákazníků z rozličných průmyslových odvětví s řešením těch nejsložitějších analytických výzev.”

Trendem je migrace do cloudu

Organizace po celém světě migrují do cloudu, aby inovovaly a byly schopny rychleji dosáhnout svých cílů.  V rámci tohoto přechodu mnoho zákazníků, například zdravotnický systém Mercy v St. Louis, přesunuje své analytické procesy SAS na Azure pro zvýšení výkonnosti a optimalizaci nákladů.

„V Mercy je naším cílem neustále zlepšovat péči o pacienty i dosahované výsledky. Jsme si vědomi, že v dosažení těchto met hraje klíčovou roli analýza dat a strojové učení. Díky spolupráci se společnostmi SAS a Microsoft můžeme využít analytický software a cloudovou platformu Azure k posílení naší schopnosti využívat Real World Evidence pro lepší výsledky a individualizovanou péči,“ prohlásil Curtis Dudley, viceprezident společnosti Mercy pro analýzu dat. „Díky potenciálu vyšší rychlosti, škálovatelnosti a rozšířenému portfoliu analytických řešení, které nám partnerství SAS a Microsoft přináší, jsme schopni pacientům poskytnout nový model péče."

S cílem zajistit bezproblémový provoz a pomoci organizacím urychlit jejich cloudové transformační aktivity spolupracují SAS a Microsoft s cílem zajistit, aby produkty a řešení SAS mohly být úspěšně implementovány a efektivně provozovány na Azure.

„SAS i Microsoft mají společnou vizi pomoci zákazníkům urychlit jejich aktivity v oblasti digitální transformace. Oba chápeme, že se jedná o obohacení o data a zlepšení životů prostřednictvím lepších rozhodnutí,“ řekl Oliver Schabenberger, ředitel společnosti SAS pro technologie a provoz. „Partnerství se společností Microsoft nabízí zákazníkům plynulejší cestu ke cloudu, který poskytuje rychlejší, výkonnější a snadnější přístup k řešením SAS a umožňuje na bázi dat činit rozhodnutí, kterým mohou rozumět všichni, bez ohledu na úroveň znalostí.“ To bude zahrnovat optimalizaci SAS Viya, nejnovějšího vydání cloudové platformy společnosti, pro Azure, jakož i integraci širokého portfolia průmyslových řešení společnosti SAS, od předcházení podvodům v bankovním prostředí, přes rizika, až po retailová řešení, do Azure Marketplace, aby se tím zvýšila produktivita a zlepšily obchodní výsledky zákazníků.

„Partnerství mezi společností SAS jako leaderem v oblasti analytiky a Microsoftem, leaderem v cloudu, vytváří zajímavou strategickou alianci. Díky tomu, že SAS plánuje vybudovat integrace v celém cloudovém portfoliu společnosti Microsoft (Azure, Microsoft 365, Dynamics 365 a Power BI), se otevírá mnoho dalších potenciálních možností,“ řekl Steve White, Program Vice President, Channels and Alliances společnosti IDC.

Kromě toho budou Microsoft a SAS, prostřednictvím partnerství, zkoumat možnosti využití analytických řešení společnosti SAS, včetně oborově specifických modelů, v Azure a Dynamics 365, a budovat nová řešení pro zákazníky využívající analýzy dat od společnosti SAS napříč všemi odvětvími. Tato další integrace umožní zákazníkům SAS profitovat ze škálovatelnosti a flexibility cloudu díky analytikám a umělé inteligenci. Microsoft a SAS již dnes zákazníkům pomáhají s řešeními, která jim pomáhají těžit z velkého množství dat generovaných internetem věcí, kombinací platformy Azure IoT společnosti Microsoft s analytikou IoT edge-to-cloud a funkcemi AI společnosti SAS. Město Cary (NC) v současné době využívá nabídku IoT od Microsoftu a SAS pro predikci vzniku lokálních povodní.

„Lokální záplavy jsou něco, co zažívají všechny komunity, a naše není výjimkou,“ řekla Nicole Raimundo, CIO města Cary. „Očekáváme, že díky senzorům, datům o počasí, IoT analytikám společnosti SAS a platformě Azure IoT dojde ke zlepšení informovanosti obyvatel o stoupajících hladinách toků, budeme schopni predikovat výskyt lokálních záplav a pomocí automatizace procesů zefektivnit řešení nouzových situací. V Cary jsme hrdí i na to, že jsme schopni data sdílet i s okolními komunitami a pomoci tak zvládat krizové situace i lidem v našem okolí.“

S podporou společného prodeje a aktivit na trhu budou koncem letošního roku na trh uvedeny další produkty a řešení společnosti SAS. To umožní zákazníkům SAS a Microsoft řešit důležité a velmi složité analytické výzvy a zároveň podporovat nepřetržité inovace. Společnost SAS se rovněž zavázala používat Microsoft 365 a Dynamics 365 pro podporu svých interních operací.

Štítky: 

Podobné články

Sophos představil skenování zranitelností kontejnerů

8. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Novinka od Sophosu identifikujte zranitelnosti před nasazením obrazů kontejnerů. S cílem urychlit migraci do cloudu při udržení nejvyšší možné míry zabezpečení, zpřístupnil nyní Sophos v řešení Cloud Optix pokročilou správu cloudového zabezpečení pro podniky všech velikostí a v různých fázích adopce cloudu. Čtěte více

Hewlett Packard Enterprise posiluje svoji pozici v edge computingu

18. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HPE)
Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila novinky pro řešení HPE SimpliVity určené pro zpracování dat na tzv. kraji sítě (edge) v podnikovém ekosystému IT, či pro menší organizace jako je centrální IT infrastruktura. Mezi vylepšeními nechybí pokročilá ochrana dat s možností jednoduchého a přímého zálohování do HPE cloudu. Čtěte více

Nejnovější verze OpenShiftu zdokonaluje Kubernetes pro tradiční i cloudové aplikace

9. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Nejnovější verze platformy Kubernetes, Red Hat OpenShift 4.7, je navržena tak, aby zjednodušila a zrychlila modernizaci aplikací a pomohla minimalizovat tlak na IT týmy při jejich snaze o sjednocení tradičních a cloudových aplikací. Aktuální verze je založena na Kubernetes 1.20 a všechny její nové vlastnosti jsou postaveny na základě konzistentní platformy, kterou Red Hat OpenShift nabízí napříč otevřeným hybridním cloudem. Čtěte více

Veeam do svého zálohování přináší přes 200 vylepšení

1. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Řešení Veeam Backup & Replication ve verzi 11 přináší více než 200 nových funkcí a vlastností a nadále tak vylepšuje i ochranu před ransomwarem nebo ztrátou dat. Nástroj je vhodný pro cloudová, virtuální, fyzická i podniková prostředí a spolupracuje s různými platformami včetně AWS, Microsoft Azure a Google Cloud. Čtěte více