SAP přináší novou platformu pro transformaci podnikání

5. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Společnost SAP představila ucelenou platformu RISE with SAP pro přeměnu firem v inteligentní podniky. Řešení RISE with SAP umožňuje zákazníkům přepracovat stávající procesy a dosahovat díky tomu lepších obchodních výsledků, a to bez ohledu na to, v jaké fázi digitální transformace se aktuálně nacházejí.

Díky rozsáhlému partnerskému ekosystému umožňuje společnost SAP svým zákazníkům těžit z této transformace rychle, pružně a bez nutnosti velkých počátečních investic.

„Geopolitické napětí, výzvy v oblasti životního prostředí a pokračující pandemie nutí podniky reagovat na změny rychleji, než kdy dříve,“ uvedl Christian Klein, výkonný ředitel společnosti SAP. „Prosperovat budou jen ty organizace, které dokáží rychle přizpůsobit své obchodní procesy, a právě to je cílem RISE with SAP. Chceme zákazníkům pomáhat v hledání nových způsobů, jak inovovat jejich podnikání, a umožnit jim tak získat konkurenční výhodu. Významnou roli přitom hrají cloudové technologie,“ dodal Christian Klein.

Řešení RISE with SAP je jedinečné v tom, že umožňuje transformaci na inteligentní podnik všem zákazníkům bez ohledu na to, v jaké fází digitální transformace se právě nacházejí nebo jak komplexní je jejich podnikání. Na bázi předplatného mají nyní podniky možnost získat jediného partnera, který bude garantovat vlastní provoz služeb, úroveň jejich kvality i podporu související s digitální transformací. Zdaleka se nejedná jen o čistě technickou migraci do cloudu, ale o komplexní a kontinuální transformační proces.

Společnost SAP ve spolupráci se silným partnerským ekosystémem umožní pomocí RISE with SAP svým zákazníkům provést mj. následující změny:

Přepracování podnikových procesů

  • Řešení Business Process Intelligence společnosti SAP využívá odborných znalostí získaných při spolupráci s více než 400 000 zákazníky ve 25 oborech podnikání. Zákazníci mohou průběžně analyzovat, jak fungují jejich obchodní procesy, srovnávat je s průmyslovými standardy a snadno je přizpůsobovat aktuálním změnám. Inteligence může být začleněna do obchodních procesů díky přímému propojení s řešeními SAP pro workflow, robotickou automatizaci procesů (RPA) a služby umělé inteligence (AI).

Migrace technologií

  • Nástroje a služby společnosti SAP podporují veškerý přechod na nové technologie. Migrace do cloudu může využít automatizovaných služeb, zatímco standardizované a modulární prostředí umožní rychlé využití dalších inovací. Hladkou migraci a rychlé využívání výhod cloudu usnadní i podpora technologických expertů SAP.
  • Zákazníci si mohou vybrat mezi provozem své infrastruktury v datových centrech SAP nebo v hyper-škálovatelném řešení IaaS (Infrastructure-as-a-Service). Data zákazníků ani jejich systémy tak nemusejí záviset na jediném dodavateli.

Vznik chytrého podniku

  • SAP Business Technology Platform umožňuje provést celkovou transformaci podnikání a usnadňuje následné využívání dalších služeb i inovací:
  • Do systému lze snadno přidávat řešení společnosti SAP, jejích partnerů i třetích stran. Rozšiřování a integrace využívá stejného datového modelu a platformových služeb, jako aplikace SAP.
  • K dispozici je přístup k více než 2 200 aplikačním rozhraním (API), což pomáhá při další technologické integraci bez ohledu na to, zda se jedná o řešení on-premise, cloud nebo systémy jiných dodavatelů, než je SAP.
  • Jediná sémantická datová vrstva umožní poskytovat vysoce kvalitní data pro analytiku, plánování i systémy umělé inteligence, což podporuje řízení i plánování podnikových procesů v reálném čase.
  • Řešení SAP i další podnikové procesy lze v reálném čase rozšiřovat bez hlubších znalostí programování (low-code, no-code).
  • Platforma SAP S/4HANA Cloud podporuje integraci se SAP Business Technology Platform. Poskytuje umělou inteligenci, robotickou automatizaci, pokročilé analytické funkce a umožňuje pružné nasazení podle složitosti prostředí zákazníka i jeho dalších potřeb.

Podrobnější informace o řešení RISE with SAP včetně videozáznamu představení je k dispozici na webu SAP.

Štítky: 

Podobné články

Obliba ERP a CRM systémů neustále stoupá. V ČR je využívá více než polovina firem

19. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lesensky)
Ještě v roce 2019 využívaly ERP systémy zhruba dvě firmy z pěti. U CRM systémů byla čísla velmi podobná. Zároveň platilo, že pokud společnost používala software sledující vše, co se děje přímo ve firmě, tak pracovala také se systémem, který jí pomáhal při práci se zákazníky. Čtěte více

Získejte pravidelný měsíční příjem za prodej cloudového ERP Microsoft pro menší firmy

17. 2. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Tech Data)
Změna způsobu práce si vyžádala i změnu fungování firem. Mnoho z nich ale nebylo a není připraveno fungovat vzdáleně. Markantní je to v oblasti podnikových systémů. Pro ty, kteří potřebují mít ERP v cloudu nebo jim Excel nestačí, je tu unikátní balíčková verze řešení Microsoft Dynamics 365 Business Central. Z jeho prodeje plynou pro resellery zajímavé výhody. Čtěte více

Tech Data, Microsoft a Navertica přinášejí podnikový systém pro menší firmy

5. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Řada menších a středních společností dnes hledá vhodné řešení v podobě ERP systému pro své podnikání. Takové systémy jsou však často drahé a menším společnostem se nevyplatí. Řešení společností Tech Data, Microsoft a Navertica, postavené na Microsoft Dynamics 365 Business Central, však umožňuje nasadit cloudový ERP systém formou služby financované na bázi měsíčních plateb. Čtěte více

Česká společnost Networg uspěla v soutěži Deloitte Fast 50 Central Europe

29. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Networg)
Společnost Deloitte na konci roku 2020 opět vyhlásila nejrychleji rostoucí technologické firmy ve střední Evropě. Společnost TheNetw.org (obchodní název Networg) se umístila na 6. místě v kategorii Rising Star, určené pro mladé firmy, které zatím nesplňují kritérium pro účast v hlavní kategorii, přesto však významně rostoucí. Čtěte více