SAP ocenil nejlepší projekty ve střední a východní Evropě

3. 6. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: SAP)
Výsledky 8. ročníku cen SAP Quality Awards byly vyhlášeny v Praze na konferenci SAP Forum, která se letos, stejně jako samotné ocenění, zaměřila na téma digitální transformace firem. Společnost SAP vyhlásila vítěze ve třech kategoriích: Rychlá implementace, Byznys transformace a Inovativní projekt. Zlatí vítězové pocházejí z Maďarska a Polska, stříbro a bronz získali soutěžící z Albánie, České republiky, Černé Hory, Chorvatska, Polska a Slovinska.
Vítězové SAP Quality Awards

Společnost SAP uděluje ceny za kvalitu zákazníkům, kteří dosáhli vynikajících výsledků při plánování a realizaci projektů implementace softwaru SAP. Prestižní ocenění získávají projekty, u nichž zákazníci a implementační partneři nejlepším možným způsobem aplikovali osvědčené přístupy k řízení kvality a rizik. Osmý ročník cen SAP Quality Awards také dává zákazníkům a partnerům společnosti SAP příležitost sdílet zkušenosti z úspěšných implementací a zároveň se přiučit od ostatních. Vítězné projekty vybrala porota složená z externích odborníků a expertů společnosti SAP, kteří posuzovali nominace podle řady kritérií, mimo jiné i podle trvání a pracnosti implementace, aplikace osvědčených implementačních postupů a dosažených obchodních přínosů.

„Oceněné projekty v soutěži SAP Quality Awards 2016 ve střední a východní Evropě jsou nejlepšími ukázkami toho, jak digitální transformace pomáhá firmám fungovat snáze a efektivněji. Všichni vítězové jsou zaslouženě vnímáni jako ti, kteří nastavují nové kvalitativní standardy implementace, projektového řízení a spolupráce. Těší mě, že zlatí vítězové budou v soutěži zastupovat náš region Evropy, Blízkého východu a Afriky,“ řekl Simon Kaluža, generální ředitel společnosti SAP pro střední a východní Evropu.

„Na letošní konferenci SAP Forum jsme představili přínosy digitální transformace v několika oblastech podnikání. Úspěchy dosažené díky digitalizaci jsme ukázali na  konkrétních projektech ve firmách z celé střední a východní Evropy, Českou republiku mezi medailisty reprezentuje společnost KS Kolbenschmidt s projektem a řešením implementovaným společností Mibcon. Jsem rád, že jsem mohl většinu vítězů přivítat v Praze a osobně jim poblahopřát. Věřím, že budou i nadále těžit z úspěchů dosažených díky zavedení řešení SAP,” dodal Roman Knap, generální ředitel SAP ČR.

Zlatou cenu získaly projekty:

  • Kategorie Rychlá implementace: KNYKK (Maďarské dopravní centrum středozápad), společnost, která poskytuje dopravní služby na 43 milionech km a ročně přepraví 90,5 milionů cestujících, zavedla jednotný, integrovaný IT systém na podporu provozu. Plnohodnotný systém SAP ERP implementovaly společnosti Fornax SI (hlavní dodavatel) a T-systems (subdodavatel). Systém zahrnuje mimo jiné personální a mzdovou agendu. V provozu je od května 2015 a slouží 172 uživatelům. Implementace SAP ERP s širokou škálou funkcí včetně řešení HCM trvala 4,5 měsíce. Projekt je příkladem rychlé transformace podniku s extrémně krátkou dobou dosažení přínosů.
  • Kategorie Byznys transformaceHungarian Public Road Nonprofit PLC, nezisková organizace, jejíž hlavní činností je provoz a údržba maďarské veřejné silniční sítě o délce více než 31 000 km, uskutečnila projekt založený na řešeních FI, FI-AA, CO, PS, HR-PD, HR-PA, ESS, MM, SD, PM, LAM, BI, BPC, SRM, FCM. Jeho cílem bylo reorganizovat a optimalizovat provozní činnost firmy tak, aby zvýšila efektivitu a transparentnost, a aby nejvyšší vedení mělo neustále k dispozici potřebné aktuální informace. Implementaci zajistila společnost ERP Consulting. Nový ERP systém nahradil osm původních IT systémů. Celý proces implementace trval 12 měsíců, větší část z toho byla věnována rozsáhlé transformaci organizace, procesů a pracovních přístupů. Nový systém je v provozu od ledna 2016 a slouží dvěma tisícům uživatelů.
  • Kategorie Inovativní projekt: Hlavním úkolem společnosti PKP Polskie Linie Kolejowe je organizace železniční dopravy. Její projekt založený na SAP ERP (upgrade z SAP ERP 6.0 na EHP 7 a migrace na SAP HANA) provedla společnost SID. Celá implementace trvala šest měsíců, stabilizační období trvalo další tři měsíce. Nový systém je v ostrém provozu od července 2015. Předpokládá se, že úvodní počet 2 800 uživatelů vzroste v souvislosti s dalšími plánovanými projekty o dalších několik tisíc. Byla zavedena ERP platforma, která podporuje obchodní potřeby a slouží jako základ pro další projekty, například zavedení SAP HCM.

Tyto tři společnosti, které v jednotlivých kategoriích získaly zlatou medaili, se automaticky kvalifikují do finále soutěže SAP Quality Awards v regionu EMEA a MEE, kde budou soupeřit s absolutními vítězi z více než 200 očekávaných nominací z celého regionu.

Projekty oceněné v regionu CEE
Kategorie a medaileZákazníkZeměImplementační partnerŘešení
Rychlá implementace
ZlatáKNYKKMaďarskoFornax SI a T-systemsSAP HCM
StříbrnáMoF MontenegroČerná HoraAtos IT Solutions a Services d.o.o. BelgradeSAP TRM
BronzováKS KolbenschmidtČeská republikaMibconSAP BPC
Byznys transformace
ZlatáHungarian Public Road Nonprofit PLCMaďarskoERP ConsultingSAP ERP
StříbrnáALBtelecomAlbánieAltimaSAP Hybris
BronzováThe Court of Appeal in WroclawPolskoKBJSAP ERP
Inovativní projekt
ZlatáPKP PolandPolskoSIDSAP ERP
StříbrnáA007 - AgrokorHRmStart d.o.o. a NetconomySAP Hybris
BronzováTelekom SlovenijeSlovinskoAvtentaSAP SuccessFactors

Podobné články

GAPP System „titanovým“ partnerem Dell Technologies

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GAPP System)
Společnost GAPP System jako jeden z mála českých IT resellerů dosáhl statusu TITANIUM partner společnosti Dell Technologies. Čtěte více

Sabris prvním Solution Partnerem pro SUSE Linux Enterprise Server for SAP

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sabris)
Společnost SUSE povýšila dosavadní obchodní spolupráci se společností Sabris na nejvyšší možnou úroveň – SUSE Solution Partner pro SUSE Linux Enterprise Server for SAP – a učinila z ní tak svého nejvýznamnějšího partnera v tomto segmentu na českém a slovenském trhu. Čtěte více

DNS získala ocenění největšího distributora produktů HPE za rok 2019

12. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
Každý rok společnost Hewlett Packard Enterprise pořádá setkání, na kterém vyhlašuje svého největšího partnera a největšího distributora roku. Letošní předávání cen se konalo 9. ledna 2020 ve Slovanském domě. Cenu distributora roku 2019 převzal Petr Jirků, Business Unit Manager HPE společně s Pavlem Klimuškinem, výkonným ředitelem DNS. Čtěte více

Heureka vyhlásila nejoblíbenější produkty českého internetu roku 2019

4. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Anketa o nejoblíbenější produkt na českém internetu, soutěž Produkt Roku 2019, zná své vítěze. Kategorii mobilních telefonů ovládl Xiaomi Redmi Note 7, mezi notebooky kraluje Apple MacBok Air 2017. Kategorii erotických pomůcek poprvé ovládla hračka pro muže. Čtěte více