Samsung uvede na trh chytré monitory, které se obejdou bez PC

19. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Novou modelovou řadu Smart Monitorů uvede na český trh společnost Samsung. Jde o univerzální a stylové monitory s praktickými vlastnostmi a funkcemi pro práci, učení i zábavu. Řadu činností lze navíc vykonávat po vzoru Smart TV zcela nezávisle na počítači či jiném zařízení.

Dnešní doba výrazně mění zvyky lidí po celém světě – v domácích podmínkách se dnes odehrává práce, školní výuka i zábava. Nový monitor Samsung Smart Monitor lze připojit k počítači či mobilnímu zařízení, a umožňuje přenést do domácnosti celou kancelář či školní učebnu, a kromě toho slouží jako centrum domácí zábavy, podobně jako televize řady Smart TV. 

Nový Smart Monitor nabízí bohaté možnosti připojení k počítačům i chytrým telefonům. Mobilní zařízení lze k monitoru připojit pomocí funkcí Tap View, App Casting nebo Apple AirPlay 2. A pokud s telefonem chce uživatelem pracovat podobně jako s počítačem, je tu možnost připojení přes Samsung DeX.

Při práci či výuce z domova lze díky vestavěné technologii Wi-Fi využít aplikace Microsoft Office 365 dokonce i bez připojeného počítače – na monitoru lze zobrazit, editovat i ukládat dokumenty nacházející se na cloudových serverech. Funkce Remote Access zase umožňuje bezdrátový vzdálený přístup k souborům uloženým v počítači, který se fyzicky nachází na jiném místě, například v kanceláři. Port USB-C funguje nejen pro přenos dat a zobrazení obsahu počítače, ale také jako nabíječka s výkonem až 65 W. Možnosti připojení dále rozšiřuje několik standardních USB portů a Bluetooth 4.2. Do výbavy patří i dvoukanálový reproduktor.

Mimo práci monitor poslouží jako centrum domácí zábavy. Umožňuje totiž  streamovat nejrůznější obsah nejen prostřednictvím služby Samsung Smart Hub, ale také z oblíbených kanálů typu Netflixu, HBO nebo YouTube, a to samostatně, bez nutnosti připojení k počítači nebo mobilnímu zařízení. K ovládání v tomto případě slouží dálkový ovladač v základním balení, na kterém se nacházejí mimo jiné tlačítka pro přímý přístup ke streamingovým službám. Díky integraci systému Bixby lze monitor ovládat i hlasem.

Kromě toho výrobce vybavili Smart Monitor technologiemi, které vylepšují uživatelské pohodlí při sledování obrazu. Funkce Adaptive Picture automaticky nastavuje jas a barevnou teplotu v závislosti na okolním prostředí a optimalizuje celkovou obrazovou kvalitu. Díky tomu se oči tolik nenamáhají ani po dlouhé práci. Do výbavy patří i speciální úsporný režim se sníženým vyzařováním světla v modré části spektra.

Monitor bude zpočátku k dispozici ve dvou verzích. Model M7 nabízí rozlišení 4K (UHD) s úhlopříčkou 32" (82 cm), model M5 podporuje rozlišení Full HD a bude k mání s úhlopříčkou 32" a 27" (82 a 69 cm).

Pro zájemce z České republiky budou k dispozici od prosince v limitovaném množství. Doporučená maloobchodní cena pro český trh zatím nebyla stanovena.

Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nové energetické štítky u elektrospotřebičů

21. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: dTest)
Od března letošního roku budou některé kategorie elektrospotřebičů označeny novými energetickými štítky. Ty stávající, které více než 25 let pomáhají evropským spotřebitelům v orientaci při výběru úspornějších elektrospotřebičů, již nejsou tak přehledné a nezohledňují novější zařazení výrobků do energetických tříd. Čtěte více

AOC si nadále drží prvenství mezi výrobci herních monitorů

13. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Značka AOC, specialista na monitory, si podle nejnovějších údajů z trhu od společnosti Context i ve třetím čtvrtletí roku 2020 udržela první místo v tržním podílu herních monitorů (120 Hz a vyšší) v celé Evropě. Firma dosáhla 27% tržního podílu a pozici jedničky si udržuje již od třetího kvartálu 2019. Čtěte více
Lenovo IdeaPad 5G

Spotřebitelské novinky Lenovo zaujmou podporou 5G i dalšími inovacemi

12. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo představila kolekci zařízení pro domácnosti, které se dostanou na trh v následujících měsících. Zákazníci se mohou těšit na nový desktop, hned několik notebooků, ale např. i na nové monitory či tablety. Kromě podpory mobilních sítí páté generace si výrobce přichystal i řadu dalších zajímavých inovací. Čtěte více

MMD: monitory Philips 326P1H a 329P1H

10. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD)
MMD, licenční partner monitorů značky Philips, oznamuje nové monitory Philips 326P1H a 329P1H, které nabízejí vestavěnou dokovací USB-C stanici, kvalitní obraz s přesnými barvami a webovou kameru s podporou Windows Hello. Čtěte více