Samsung svými novými „wereables“ cílí na sportovce

4. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung představil tři nová zařízení doplňující stávající portfolio společnosti v oblasti nositelné elektroniky: voděodolné chytré hodinky se zaměřením na fitness Gear Sport, modernizovaný sportovní GPS náramek Gear Fit2 Pro a druhou generaci bezdrátových sluchátek Gear IconX.

Sportovní náramek Gear Fit2 Pro bude v České republice dostupný ve druhé polovině září

za doporučenou maloobchodní cenu 5 990 Kč. V listopadu pak budou k dispozici chytré i hodinky Gear Sport za 8 990 Kč a sluchátka IconX za 5 990 Kč.

Nová zařízení Gear se stanou pomocníky při celé řadě činností, které podpoří spousta funkcí počínaje funkcemi pro fitness, přes sledování výživového režimu a monitorování spánku, až po motivační koučování nebo provázení životním stylem.

Samsung do přístrojů Gear Sport a Gear Fit2 Pro přidal například:

  • Odolnost proti vodě a plavecké funkce: z přístrojů se tak stal i společník pro plavání schopný monitorovat vše od plaveckého tréninku s měřením času až po hraní v bazénu. Zařízení jsou certifikována jako voděodolná až do tlaku pěti atmosfér.
  • Gear Sport a Gear Fit2 Pro obsahují aplikaci pro plavecký trénink Speedo On od firmy Speedo a umožňují sledovat hodnoty, jako je počet uplavaných bazénů, čas na jeden bazén, typ temp a mnohé další.
  • Monitorování tepové frekvence: zařízení nabízejí zvýšenou přesnost a podporují pokročilé monitorování tepové frekvence v reálném čase. Pomáhají průběžně monitorovat srdeční činnost – ať už během spánku nebo při tréninku.
  • Prémiová partnerství: oba náramky spolupracují s fitness aplikacemi společnosti Under Armour včetně aplikací Under Armour Record, MyFitnessPal, MapMyRun a Endomondo, určených pro sledování fyzické činnosti, a nabízejí také funkce týkající se výživy, spánku a kondice. Aplikace Spotify s podporou off-line režimu umožňuje poslouchat hudbu on-line i off-line, a to dokonce i bez připojeného telefonu.
  • Rozpoznání fyzické aktivity: funkce pro automatické rozpoznání fyzické aktivity, kterou náramky podporují, naslouchá pohybům těla a dokáže rozpoznat následující typy fyzické činnosti: chůze, běh, jízda na kole a dynamické aktivity zahrnující různé činnosti od tance až po basketbal.
  • Osobní motivace: Uživatel si může nastavit svůj vlastní wellness plán s cíli a upozorněními dle vlastního výběru.

Gear Sport jsou chytré hodinky s kruhovým ciferníkem s minimalistickým okrajem vybavené 1,2palcovým Super AMOLED displejem a zdokonaleným uživatelským rozhraním, které umožňuje snadněji sledovat potřebné informace během pohybu. S hodinkami Gear Sport mohou uživatelé nyní pracovat na dosažení stanovených cílů týkajících se zdraví a wellness a mohou dostávat upozornění týkající se výživového režimu a doporučovaných fyzických aktivit, i když jsou off-line.

Hodinky jsou konstruovány s odolností splňující vojenské požadavky a dokáží odolávat mnoha typům prostředí. Díky svému tvaru, který lze doplnit širokou škálou vyměnitelných řemínků se standardní šířkou 20 mm, jsou hodinky vhodné pro každou příležitost.

Hodinky Gear Sport budou k dispozici v modré a černé barvě a budou obsahovat také základní funkce hodinek Gear:

  • ovládání zařízení Samsung podporujících IoT prostřednictvím aplikace Samsung Connect (pouze NFC);
  • dálkové ovládání, ať už jde o prezentaci v PowerPointu nebo brýle Samsung Gear VR;
  • placení zboží pohybem zápěstí pomocí služby Samsung Pay (pouze NFC).

Kromě nových funkcí sledování plaveckých temp a tepové frekvence se může Gear Fit2 Pro pochlubit sledováním trasy pomocí GPS. Zakřivený dotykový 1,5“ Super AMOLED displej s vysokým rozlišením usnadňuje čtení aktuálních informací a oznámení v reálném čase.

Gear IconX

Bezdrátová sluchátka IconX umožní poslouchat hudbu, a zpříjemní tak napřílad každodenní dojíždění nebo sportování. Hudbu lze poslouchat on-line i off-line po stažení skladeb z chytrého telefonu nebo z PC. Samozřejmostí je poslech přes Bluetooth. Sluchátka jsou také vaším nejnovějším způsobem připojení ke službě Bixby.

Sluchátka s modernizovaným designem jsou k dostání v černé, šedé a růžové barvě. Gear IconX automaticky sleduje pravidelné běhání a obsahuje také samostatnou aplikaci Running Coach, kterou lze aktivovat klepnutím na sluchátko a která poskytne přímo do ucha aktuální informace o stavu fyzické aktivity uživatele. Díky rychlému nabíjení a delší životnosti baterie (až pět hodin streamování hudby nebo sedm hodin přehrávání uložené hudby) a až 4GB vnitřní paměti je umožněn zcela nezávislý poslech hudby.

Podobné články

Fitbit: chytrý náramek Charge 4

3. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fitbit)
Fitbit představil nástupce svého nejprodávanějšího chytrého náramku. Fitbit Charge 4 nově nabídne českou lokalizaci, GPS, ovládání Spotify, až sedmidenní výdrž a vodotěsnost. Novinka posune také hranice monitorování srdečního tepu – funkce Active Zone Minutes totiž přinese personalizované informace o fyzické a srdeční aktivitě na bázi klidové tepové frekvence a věku. Čtěte více

Nositelná elektronika na pracovištích: obchodní příležitost pro podniky i prodejce

26. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Nové technologie nyní představují pro podniky zajímavou příležitost: 49 % mileniálů věří, že právě tento trend rozšíří možnosti pracovních příležitostí a pomůže podnikům vyřešit problémy s aktivním zapojením zaměstnanců do procesů. Čtěte více

Do ČR oficiálně vstupují chytré hodinky Fossil, Michael Kors a Emropio Armani

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCCM)
Společnost Fossil Group prostřednictvím oficiálního distributora TCCM zahájila prodej chytrých hodinek Fossil, Michael Kors a Emporio Armani Generace 5 na českém trhu. Čtěte více

Bose: AR brýle Frames Alto a Frames Rondo

9. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Bose)
Společnost Bose spustila na našem trhu prodej speciálních chytrých brýlí, které kromě atraktivní možnosti diskrétního poslechu hudby otevírají nové možnosti zvukové rozšířené reality (Audio Augmented Reality). Čtěte více