Samsung spustil českou B2B divizi

24. 1. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: Samsung a DCD Publishing)
Korejská společnost Samsung otevřela B2B divizi pro ČR a SR. Tento krok zdůrazňuje dlouhodobý zájem Samsungu o firemní klientelu v obou zemích. Divizie bude nabízet ucelená řešení v oblasti bezpečnosti, školství, zdravotnictví, financí, automobilového průmyslu nebo veřejné správy. Do čela byl jako senior manager jmenován Pavel Novotný.
Pavel Novotný, senior manažer oddělení B2B v Samsungu

Kromě existujících produktů chce Samsung uvést i nové portfolio velkoformátových displejů a tiskáren s cloudovým řešením. Firemní zákazníci se postupně dočkají i B2B monitorů, notebooků a celé řady dalších mobilních zařízení.

Na tuzemském trhu se nechceme nadále zaměřovat pouze na B2C segment, vidíme velký potenciál právě v oblasti B2B, kam začínáme směřovat i naše aktivity. Chceme oslovit zejména firemní klientelu z oblasti telekomunikací a médií, bank a pojišťoven, průmyslu a utilit, ale i státní správu,“ uvedl Pavel Novotný, Senior Manažer oddělení B2B.

Na setkání Samsing Inspiring Solutions byla k vidění celá řada B2B výrobků – včetně nejnovějších ultrabooků, manažerských smartphonů řady Beam s funkcí promítání a nových tabletů pro využití ve zdravotnictví a také školní výuku.

Zaměření na cloud

Hlavní pozornost však zůstala soustředěna na řešení v oblasti virtualizace – cloudových, bezpečnostních a tiskových řešení. Samsung proto uzavřel partnerství se společností Citrix a společně nabízejí řešení pro bezpečný mobilní přístup zaměstnanců k firemním desktopům a aplikacím ze smartphonů a tabletů. Kupříkladu tisk nebo skenování dokumentu na firemní tiskárně tak lze pomocí mobilního telefonu spustit odkudkoli.

Virtualizace desktopů s LCD monitory Samsung s integrovanou PC-over-IP technologií zase poskytují klientovi All-In-One řešení pro VMware virtualizaci desktopů nebo výkonné PC-over-IP hardwarové pracovní stanice – klávesnice, myš, síťový kabel, USB a audio zařízení se připojují přímo do monitoru. Tyto Plug-and-play pracovní stanoviště nemají žádné CPU, operační systém, ovladače zařízení nebo antivirus - díky tomu prakticky eliminují údržbu desktopů.

Displeje pro Digital Signage 

Velkým tématem byly i nové LFD – Large Format Display – velkoformátové displeje s řešením MagicInfo, které najde využití zejména v reklamním segmentu. Nové displeje vydrží v provozu až 24 hodin a stávají se tak mimořádně zajímavou komoditou v oblasti Digital Signage.

"Speciální řešení v oblasti displejů vám přináší možnosti využít propagaci Vaší společnosti  interaktivními hrami, Digital Signage – SW pro správu obsahu a HTV – hotelové televize nejen pro hotely, ale pro prostory, kde je nutné mít v dlouhém provozu TV,“ upřesnil Pavel Novotný.

V okolních zemích, zejména v Německu, patří Samsung mezi lídry B2B trhu. Jeho vstup na český a slovenský trh v této oblasti proto bude jednou z nejvýznamnějších událostí tohoto roku.

Štítky: 

Podobné články

IDC: V roce 2020 se prodá 50 milionů chytrých hodinek

23. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s chytrými hodinkami v letošním roce zažívá pouze velmi mírný růst prodeje, za kterým vězí menší množství novinek i jejich uvedení na trh až později v průběhu roku. Podle informací společnosti IDC letošní prodej dosáhne na 21,5 milionu kusů, což představuje meziroční nárůst o necelá 4 %. Čtěte více

Čtvrtina online nákupů probíhá z mobilních telefonů. Vedou produkty Huawei

25. 7. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Twisto)
Podle statistiky platební metody Twisto je již 24 % online nákupů v letošním roce realizováno z chytrých telefonů a tabletů, především pak z těch s operačním systémem Android. Nejpoužívanější operační systém v České republice je poté Windows ve verzi 7, který má na svém počítači 44 % Čechů. Čtěte více

Samsung rozšířil portfolio displejů pro smart signage

17. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila monitory z řady smart signage displejů určených pro evropský trh. Řada optimalizovaných displejů přináší nové možnosti v různých prostředích. Čtěte více

Samsung: tablety Galaxy Tab S 8,4" a 10,5"

12. 8. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Tablety Galaxy Tab S s operačním systémem Android 4.4 KitKat jsou dostupné ve velikosti 8,4" a 10,5" a nabídnou displeje typu Super AMOLED s rozlišením 2 560 x 1 600 bodů. Další výbavu tvoří například čtyřjádrový procesor, 3 GB operační paměti či 8Mpx fotoaparát se záznamem videa v rozlišení Full HD. Čtěte více