Samsung rozšířil portfolio chytrých hodinek o model Gear S3

2. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung Gear S3 jsou inspirovány tradičními hodinkami a přinášejí technologie, jako jsou mobilní platby, podpora LTE či GPS. Hodinky běží na platformě Tizen, jsou odolné proti prachu a vodě (IP68), informace na displeji zobrazují neustále a dostupné jsou opět ve dvou variantách.

Samsung Gear S3 budou k dispozici ve variantách frontier a classic. Model Gear S3 frontier je robustnější a určený spíše pro uživatele vyznávající aktivní životní styl. Model Gear S3 classic pak vyznává spíše minimalistické provedení a velikostí, tvarem a řemeslným zpracováním konkuruje klasickým hodinkám.

Hodinky jsou kompatibilní s univerzálními 22mm řemínky, uživatel tedy není nucen kupovat žádné speciální příslušenství, ale může vybírat ze široké škály běžně dostupných produktů.

Hodinky splňují standardy prachu a voděodolnosti (stupeň krytí IP68) a nabízí odolnost splňující armádní požadavky. Odolnosti provedení napomáhá také osazení sklíčkem Corning Gorilla Glass SR+, které je speciálně určeno pro nositelné zařízení a vyznačuje se větší odolností proti poškrábání a rozbití displeje.

Displej je typu Super AMOLED, má rozlišení 360 x 360 bodů, zobrazí 16 milionů barev a díky technologii Always On Display zobrazuje informace neustále, nikoli pouze na „vyžádání“, jak tomu u chytrých hodinek běžně bývá. Díky široké nabídce různých vzhledů displeje lze hodinky přizpůsobit vlastním požadavkům. Stačí si jen vybrat konkrétní vzhled a ten se poté stáhne přímo do chytrých hodinek. O chod uživatelského prostředí se stará dvoujádrový 1GHz procesor doplněný o 768 MB operační paměti.

Otočný rámeček, známý již z předchozí generace zařízení, se naučil nové funkce. Bez dotyku obrazovky mohou uživatelé přijmout nebo odmítnout hovor nebo odložit upozornění. Navíc se psaním po displeji zprávy automaticky převedou do textu. Uživatelé mohou také prostřednictvím aplikace Reminders vytvářet krátké připomenutí nebo seznam úkolů.

Hodinky jsou oproti předchozí generaci více samostatné a tedy méně závislé na chytrém telefonu. Příkladem může být vestavěný GPS čip, vestavěný reproduktor (například pro poslech hlasových zpráv nebo poslechu muziky uložené ve vnitřní paměti s kapacitou 4 GB) nebo podpora připojení k internetu a dalším zařízení prostřednictvím LTE, Wi-Fi či Bluetooth. Díky Samsung Pay lze hodinky využít také k placení.

Vestavěná baterie s kapacitou 380 mAh vydrží až čtyři dny na jedno nabití. Dobíjení probíhá bezdrátově.  Hodinky mohou pomoci také ve svízelných momentech – v případě nouze lze aktivovat SOS a funkci sledování polohy a upozornit tak na krizovou situaci.

Novinka nabízí přístup k pestré škále funkcí, včetně fitness, hudby, zpráv, sportu a cestovních aplikací. Všechny jsou přitom optimalizované jak pro nový model Gear S3, tak i předcházející Gear S2.

Již brzy bude dostupný také software development kit Samsung Knox Tizen Wearable SDK, který umožňuje správu a vývoj aplikací pro nositelná zařízení Samsung. Zejména ve firemním prostředí pak přijde vhod také podpora bezpečnostní platformy KNOX.

Obrazová galerie:

Podobné články

Apple představil nové generace svých telefonů, tabletů a chytrých hodinek

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple na své první podzimní produktové online konferenci představil nové generace svých klíčových produktů. Již brzy se tak dočkáme iPhonu 13, nového iPadu i iPadu mini i sedmé řady Apple Watch. Navzdory velkým očekáváním jsme se však většinou dočkali spíše menších, chcete-li evolučních, změn… Čtěte více

Češi a Slováci vzali skládací telefony útokem: předobjednávky na novinky od Samsungu trhají rekordy

31. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung hlásí obrovský úspěch předobjednávek nové generace mobilů s ohebným displejem. Nové skládací telefony od Samsungu stejně jako hodinky Watch4 překonaly očekávání v předobjednávkách, meziroční nárůsty jsou v řádů stovek procent. Čtěte více

Samsung: chytré hodinky Galaxy Watch4

20. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Modely Galaxy Watch4 a Galaxy Watch4 Classic jsou pro Samsung začátkem nové éry, protože přinášejí nový operační systém Wear OS Powered by Samsung, vyvinutý ve spolupráci s Googlem. Spolu s tím přinášejí i nové uživatelské rozhraní One UI Watch a celou řadu pokrokových fitness funkcí. Čtěte více

100Mega se stala distributorem chytrých produktů Noerden

4. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: 100Mega Distribution)
„Stovka“ díky nové distribuční smlouvě pro Českou republiku a Slovensko rozšířila svou nabídku o chytré hodinky, váhy a láhve. Čtěte více