Samsung přináší s Androidem 11 i vylepšené rozhraní One UI 3

8. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung vydala pro vybraná zařízení řady Galaxy aktualizaci uživatelského rozhraní One UI 3, která přináší nový design, vylepšené funkce a velké možnosti přizpůsobení.

Samsung již začal zpřístupňovat aktualizaci na většině evropských trhů na zařízeních řady Galaxy S20 (Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra). V následujících týdnech bude postupně k dispozici v dalších regionech a na více zařízeních (včetně řady Galaxy Note20, Z Fold2, Z Flip, Note10, Fold a S10). Pro zařízení Galaxy řady A bude upgrade k dispozici v první polovině roku 2021.

Přepracovaný design pro příjemnější estetický zážitek

Vylepšení designu v One UI 3 přináší větší jednoduchost a eleganci. V rozhraní se vizuálně vylepšily funkce, které uživatelé nejčastěji spouští a používají – například domovská obrazovka, zamykací obrazovka, oznámení a Rychlý panel – s cílem zvýraznit důležité informace. Nové vizuální efekty, například zatmívání/rozmazání notifikací, pomůžou rychle se soustředit na to, co je nejdůležitější. K přepracování došlo i u widgetů.

One UI 3 se neliší pouze vzhledem, ale přináší i jiné pocity při používání. Plynulejší pohybové efekty a animace v kombinaci s přirozenou hmatovou odezvou působí při navigaci a používání telefonu mnohem příjemněji. Vytrácení zamykací obrazovky vypadá lépe, posuvná tlačítka se pod prsty přesunují plynuleji a stisknutí tlačítek vypadá realističtěji. Přechod mezi zařízeními probíhá přirozeněji, protože One UI poskytuje ucelené prostředí v ekosystému Galaxy díky podpoře nových funkcí, které jsou dostupné napříč zařízeními.

 

Vylepšené každodenní funkce

Rozhraní One UI 3 bylo navrženo s ohledem na maximální zjednodušení každodenního používání. Přepracované widgety zamykací obrazovky pomůžou ovládat přehrávání hudby a zobrazovat důležité informace, například události v kalendáři nebo rutinní činnosti, aniž by bylo nutné zařízení odemykat. Sledování zpráv a konverzací je intuitivnější – oznámení aplikace o zasílání zpráv jsou seskupena vpředu a uprostřed, takže je lze rychle číst a reagovat na ně. Rozšíření videohovoru na celou obrazovku vytváří při komunikaci s lidmi pocit, že jsou si obě strany mnohem blíže.

Vylepšeními prošla i aplikace pro obsluhu fotoaparátu. Vylepšené funkce zoomu s podporou umělé inteligence, automatického zaostřování a automatické expozice pomáhají pořizovat perfektní snímky. Třídicí kategorie v Galerii pak pomůžou rychle najít požadované fotografie. Při přejetí prstem po obrazovce nahoru při prohlížení fotografií se zobrazí související skupina fotografií. Upravené fotografie lze také kdykoli vrátit do původního stavu, a to i po jejich uložení.

 

Rozšířené možnosti přizpůsobení

Samsung se do maximální možné míry snaží o to, aby si uživatelé mohli volně přizpůsobit uživatelské rozhraní podle svých preferencí. Například pokud často zapínají tmavý režim nebo sdílejí mobilní hotspot, pomocí nových možností přizpůsobení Rychlého panelu to teď mohou dělat jednoduchým přejetím a klepnutím prstem. Mnohem jednodušeji než kdykoli předtím lze sdílet obrázky, videa nebo dokumenty. Na seznam ke sdílení obsahu si lze snadno „připnout“ nejčastěji používané destinace ke sdílení, například kontakt, aplikaci pro zasílání zpráv nebo e-mail. Kromě toho One UI umožňuje udržovat různé profily pro pracovní a soukromý život, což omezuje riziko poslání nesprávné osobě.

Ve snaze o ještě hlubší přizpůsobení si prostředí Samsung umožňuje umístit widgety na domovskou obrazovku a upravit průhlednost tak, aby lépe ladily s tapetou, nebo změnit design a barvu hodin zobrazovaných při vypnutém telefonu (Always On Display) nebo na zamykací obrazovce. Pro větší personalizaci lze dokonce přidat na obrazovku příchozích/odchozích hovorů i video.

Rozhraní One UI 3 bylo vytvořeno s ohledem na uživatele – např. nové aplikace pro digitální pohodu pomůžou identifikovat a zlepšit digitální zvyklosti majitele zařízení. Uživatel si může rychle prohlédnout příslušné informace, například týdenní změny v čase stráveném sledováním displeje nebo využití za jízdy, aby si mohl udělat dobrou představu, jak a kdy zařízení Galaxy používá.

Společnost Samsung pokračuje ve vývoji uživatelského prostředí Galaxy a plánuje počátkem roku 2021 další aktualizace One UI spolu s uvedením nového vlajkového modelu.

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nokia představila tři novinky v hlavní roli s odolným modelem XR20

30. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nokia)
Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, představila tři nové telefony a rozšířila svou nabídku bezdrátových sluchátek. Vedle modelu XR20, který zaujme svou zvýšenou odolností, se mohou zákazníci těšit také na Nokii C30 s velkým displejem a dlouhou výdrží, nebo následovníka legendárního modelu 6310. Čtěte více

eD system získal do distribuce značku Realme

7. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: eD system)
Společnost eD system začala na českém trhu prodávat produkty značky Realme. V nabídce jsou mobily, hodinky i sluchátka. Čtěte více

Realme: chytrý telefon GT 5G

26. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Realme)
Nejnovější model společnosti Realme na zákazníky útočí nejenom svým designem, inspirovaným vozy Gran Tourismo, ale také špičkovým čipsetem Qualcomm Snapdragon 888, 64mpx fotoaparátem, rychlým 65W nabíjením, Super AMOLED displejem s frekvencí 120 Hz, podporou 5G sítí a řadou dalších vlastností, které zaujmou (nejenom) mladé uživatele. Čtěte více

Na český a slovenský trh oficiálně míří další značka smartphonů

21. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oppo)
Už brzy na náš trh oficiálně vstoupí značka OPPO, aktuálně jeden z největších světových výrobců smartphonů. Na tuzemské trhy značka vstoupí se smartphony řady OPPO Reno5, které zaujmou vlastnostmi, jako je podpora 5G sítí, bohatá výbava nebo dostupné ceny. Čtěte více