Samsung přináší s Androidem 11 i vylepšené rozhraní One UI 3

8. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung vydala pro vybraná zařízení řady Galaxy aktualizaci uživatelského rozhraní One UI 3, která přináší nový design, vylepšené funkce a velké možnosti přizpůsobení.

Samsung již začal zpřístupňovat aktualizaci na většině evropských trhů na zařízeních řady Galaxy S20 (Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra). V následujících týdnech bude postupně k dispozici v dalších regionech a na více zařízeních (včetně řady Galaxy Note20, Z Fold2, Z Flip, Note10, Fold a S10). Pro zařízení Galaxy řady A bude upgrade k dispozici v první polovině roku 2021.

Přepracovaný design pro příjemnější estetický zážitek

Vylepšení designu v One UI 3 přináší větší jednoduchost a eleganci. V rozhraní se vizuálně vylepšily funkce, které uživatelé nejčastěji spouští a používají – například domovská obrazovka, zamykací obrazovka, oznámení a Rychlý panel – s cílem zvýraznit důležité informace. Nové vizuální efekty, například zatmívání/rozmazání notifikací, pomůžou rychle se soustředit na to, co je nejdůležitější. K přepracování došlo i u widgetů.

One UI 3 se neliší pouze vzhledem, ale přináší i jiné pocity při používání. Plynulejší pohybové efekty a animace v kombinaci s přirozenou hmatovou odezvou působí při navigaci a používání telefonu mnohem příjemněji. Vytrácení zamykací obrazovky vypadá lépe, posuvná tlačítka se pod prsty přesunují plynuleji a stisknutí tlačítek vypadá realističtěji. Přechod mezi zařízeními probíhá přirozeněji, protože One UI poskytuje ucelené prostředí v ekosystému Galaxy díky podpoře nových funkcí, které jsou dostupné napříč zařízeními.

 

Vylepšené každodenní funkce

Rozhraní One UI 3 bylo navrženo s ohledem na maximální zjednodušení každodenního používání. Přepracované widgety zamykací obrazovky pomůžou ovládat přehrávání hudby a zobrazovat důležité informace, například události v kalendáři nebo rutinní činnosti, aniž by bylo nutné zařízení odemykat. Sledování zpráv a konverzací je intuitivnější – oznámení aplikace o zasílání zpráv jsou seskupena vpředu a uprostřed, takže je lze rychle číst a reagovat na ně. Rozšíření videohovoru na celou obrazovku vytváří při komunikaci s lidmi pocit, že jsou si obě strany mnohem blíže.

Vylepšeními prošla i aplikace pro obsluhu fotoaparátu. Vylepšené funkce zoomu s podporou umělé inteligence, automatického zaostřování a automatické expozice pomáhají pořizovat perfektní snímky. Třídicí kategorie v Galerii pak pomůžou rychle najít požadované fotografie. Při přejetí prstem po obrazovce nahoru při prohlížení fotografií se zobrazí související skupina fotografií. Upravené fotografie lze také kdykoli vrátit do původního stavu, a to i po jejich uložení.

 

Rozšířené možnosti přizpůsobení

Samsung se do maximální možné míry snaží o to, aby si uživatelé mohli volně přizpůsobit uživatelské rozhraní podle svých preferencí. Například pokud často zapínají tmavý režim nebo sdílejí mobilní hotspot, pomocí nových možností přizpůsobení Rychlého panelu to teď mohou dělat jednoduchým přejetím a klepnutím prstem. Mnohem jednodušeji než kdykoli předtím lze sdílet obrázky, videa nebo dokumenty. Na seznam ke sdílení obsahu si lze snadno „připnout“ nejčastěji používané destinace ke sdílení, například kontakt, aplikaci pro zasílání zpráv nebo e-mail. Kromě toho One UI umožňuje udržovat různé profily pro pracovní a soukromý život, což omezuje riziko poslání nesprávné osobě.

Ve snaze o ještě hlubší přizpůsobení si prostředí Samsung umožňuje umístit widgety na domovskou obrazovku a upravit průhlednost tak, aby lépe ladily s tapetou, nebo změnit design a barvu hodin zobrazovaných při vypnutém telefonu (Always On Display) nebo na zamykací obrazovce. Pro větší personalizaci lze dokonce přidat na obrazovku příchozích/odchozích hovorů i video.

Rozhraní One UI 3 bylo vytvořeno s ohledem na uživatele – např. nové aplikace pro digitální pohodu pomůžou identifikovat a zlepšit digitální zvyklosti majitele zařízení. Uživatel si může rychle prohlédnout příslušné informace, například týdenní změny v čase stráveném sledováním displeje nebo využití za jízdy, aby si mohl udělat dobrou představu, jak a kdy zařízení Galaxy používá.

Společnost Samsung pokračuje ve vývoji uživatelského prostředí Galaxy a plánuje počátkem roku 2021 další aktualizace One UI spolu s uvedením nového vlajkového modelu.

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ASUS: chytrý telefon ROG Phone 5

1. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS Republic of Gamers (ROG) představila herní smartphony ROG Phone 5 a ROG Phone 5 Ultimate. Novinky vsadily nejen na výkonný hardware, vysokokapacitní baterii nebo perfektní AMOLED displej, ale také na celou řadu speciálních herních funkcí a vlastností i širokou nabídku příslušenství. Čtěte více

Která značka telefonů se chlubím nejvěrnějšími zákazníky?

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: SellCell)
Rok 2020 byl pro výrobce mobilních telefonů bezesporu náročný. Někteří dodavatelé však na situaci přesto dokázali vydělat, zatímco jiní by spíše měli zpytovat svědomí a přemýšlet, kde udělali chybu. Pokud vás zajímá vztah uživatelů k jednotlivým značkám mobilních telefonů, neváhejte se začíst do článku, který vychází z informací online tržiště SellCell. Čtěte více

PanzerGlass: obaly ClearCase pro iPhone 12

19. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: PanzerGlass)
K jarnímu období již od nepaměti patří pestrobarevné odstíny. To aktuální nám začíná již za necelý týden a dánský výrobce ochranných prvků PanzerGlass se na něj letos pečlivě připravil se svěží barevnou edicí obalu ClearCase pro Apple iPhone 12. Čtěte více

David Kordík (Samsung): Zákazníci stále preferují naše kvalitní produkty

9. 3. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Pro společnost Samsung byl minulý rok v lecčem přelomový. Mimo jiné i v tom, že se stala nejvýznamnějším prodejcem monitorů jak na českém, tak i slovenském trhu. Jak se jí to v současné těžké situaci podařilo a jaký mají na tomto historickém úspěchu podíl její partneři? Ptali jsme se Davida Kordíka, head of sales and marketing ze společnosti Samsung. Čtěte více