Samsung představil vylepšené verze svých skládacích telefonů

13. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung opět posunula možnosti svých inovativních skládacích telefonů Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3. Oba modely přímo navazují na své předchůdce a přinášejí řadu praktických vylepšení, která opět posunují možnosti využití obou telefonů v každodenním životě.

Jednou z klíčových vlastností, na které se Samsung při vývoji nových telefonů zaměřil, je kvalita konstrukčního zpracování a odolnost. Jako první skládací telefony vůbec získaly modely Z Fold3 a Z Flip3 certifikát IPX8 dokládající odolnost proti vodě. Konstrukce obou přístrojů zároveň staví na tzv. armor aluminum, čili nejtvrdším hliníku, jaký byl kdy u řady Galaxy použit, a krycím skle Corning Gorilla Glass Victus, které chrání displeje proti poškrábání i poškození při pádu. Za pozornost stojí i nová ochranná fólie z PET a vylepšený systém vrstev na displeji, takže je hlavní displej obou modelů o 80 % odolnější než u předchozích verzí.

Také další parametry přispívají k tomu, že s novými skládacími telefony Samsung budou uživatelé spokojeni celé roky. Díky speciálnímu pantu Hideaway Hinge, který se poprvé představil u modelu Galaxy Z Flip, zůstávají oba telefony rozevřené v libovolném úhlu, což usnadňuje využití režimu Flex. Technologie Sweeper pomáhá odpuzovat prach a další drobné částečky a rovněž posiluje dlouhodobou odolnost obou přístrojů. Z Fold3 i Z Flip3 prošly dlouhým a náročným testováním skládání – podle údajů nezávislé společnosti Bureau Veritas zvládly 200 000 rozevření a opětovných složení. O špičkový hardwarový výkon se starají nejmodernější procesory Snapdragon 888.

 

Galaxy Z Fold3 5G: Špičkový telefon k práci i zábavě

Model Z Fold3 je určený náročným uživatelům, kteří touží po maximální produktivitě a zároveň po zábavě na nejvyšší úrovni. Jde o výkonný a všestranný přístroj, který zájemcům nabídne bohaté možnosti multitaskingu, vysoký výkon a ohebný displej Infinity Flex Display s úhlopříčkou 7,6 palce. Díky technologii Eco je displej o 29 % jasnější než dříve a zároveň spotřebuje míň energie. Plynulejší překreslování obsahu na displeji pak zajistí adaptivní obnovovací frekvence Super Smooth 120 Hz.

Vůbec poprvé u skládacích zařízení Samsung nabízí i podporu dotykového pera S Pen. K dispozici jsou prakticky všechny funkce, k nimž se pero používá, což potěší zejména při práci. Na rozměrném displeji lze snadno ručně psát poznámky během videokonferencí nebo kontrolovat jednotlivé pracovní úkoly při čtení e-mailů. Kromě toho přijde pero vhod i při nejrůznějších kreativních činnostech. Samsung vyrábí pero S Pen pro Z Fold3 ve dvou verzích, S Pen (Z Fold 3) a S Pen Pro. Obě jsou vybaveny speciálně vyrobenou špičkou Pro tip s omezovačem tlaku, která chrání hlavní displej telefonu, a uživatel tak může zůstat v klidu, protože si drahocenný přístroj nepoškodí. Jde o vůbec nejlepší verzi S Pen, jakou Samsung dosud vyrobil – má ještě kratší odezvu než předchozí typy, což usnadňuje práci, ať už píšete, kreslíte nebo pero používáte k jiným účelům.

Celkově je pakZ Fold3 tenčí, lehčí a celkově elegantnější než Galaxy Z Fold2. K dispozici jsou tři barevné varianty: černá Phantom Black, zelená Phantom Green a stříbrná Phantom Silver.

 

Galaxy Z Flip3 5G: Rovnováha stylu, funkcí a zábavy

Z Flip3 osloví zejména uživatele toužící po kreativním vyjádření. Ti nepochybně ocení několik odvážných barevných variant, elegantní design a samozřejmě i špičkovou funkční výbavu. Telefon je k dispozici v krémovém, zeleném, fialovém či černém provedení. Ke každému z nich jsou k dispozici i slušivá pouzdra a držáky, díky nimž se přístroj snadněji drží a skládá.

Přepracovaný přední displej je nyní čtyřikrát větší a snadněji se na něm čtou notifikace a zprávy, aniž by bylo nutné telefon otvírat. Díky miniaplikacím můžou uživatelé kontrolovat položky v kalendáři, sledovat předpověď počasí nebo monitorovat počet kroků, které za den udělali.

Díky svému konstrukčnímu provedení se Z Flip3 hodí k fotografování a natáčení, případně ke sdílení fotografií a videozáznamů. Fotoaparát je vybavený mnoha z nejmodernějších funkcí, režim Flex výrazně usnadňuje pořizování selfies bez pomoci rukou. K fotografování a natáčení stačí dokonce i přední displej, telefon tedy není nutné otvírat. Stačí dvakrát rychle stisknout hlavní vypínač a spustí se funkce Quick Shot, která právě použití předního displeje při fotografování a natáčení umožňuje. Prohlížení fotografií a videa je příjemné a rychlé díky nové adaptivní obnovovací frekvenci 120 Hz.

 

Optimalizované skládací provedení nabízí nové možnosti

Pro modely řady Galaxy Z je k dispozici celá řada aplikací, které dokážou využít možnosti ohebného displeje na maximum. Samsung v současné době rozšiřuje spolupráci s velkými firmami typu Googlu, Microsoftu a dalšími a jejich aplikace se nově vyrábějí ve speciálních verzích pro skládací konstrukce. Dobrým příkladem je oblíbený komunikační program Microsoft Teams – v režimu Flex se zobrazení optimalizuje přímo pro displeje Galaxy Z. Samozřejmostí je i bezproblémová integrace kancelářských programů Office. E-mailový program Microsoft Outlook zase umožňuje číst kompletní e-maily na jedné straně displeje a na té druhé zobrazit náhledy ostatních, podobně jako na běžném počítači. A pokud je vám to málo, lze si přizpůsobit i vzhled a funkce dalších aplikací pomocí nového systému Samsung Labs.

Kromě toho Samsung podporuje i nezávislé vývojáře, kteří tak můžou pro ohebné displeje vytvářet obsah všeho druhu. Ti ocení především podporu systému Remote Test Lab (RTL), díky kterému můžou přímo instalovat a testovat v telefonech nové aplikace v reálném čase, ať jsou kdekoli.

 

Dostupnost modelů

Z Fold3 5G bude v České republice dostupný od 27. 8. 2021 v černé, zelené a stříbrné barvě za 46 999 Kč v případě paměťové varianty 12/256 GB a za 48 999 Kč u verze 12/512 GB.

Z Flip3 5G bude možné zakoupit v černém, zeleném, fialovém a krémovém barevném provedení. Doporučená maloobchodní cena modelu s vnitřním úložištěm 8/128 GB činí 26 999 Kč a varianta s úložištěm 8/256 GB přijde na 28 999 Kč.

Video : 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Microsoft představil nová Surface zařízení

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft připravuje na nástup Windows 11 i svůj vlastní hardware. Vedle očekávaných upgradů starších zařízení se svého představení dočkal také konstrukčně zcela nový Surface Laptop Studio určený do rukou náročných uživatelů. Ve svém tažení bude pokračovat i skládací telefon s Androidem Surface Duo 2. Čtěte více

Apple představil nové generace svých telefonů, tabletů a chytrých hodinek

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple na své první podzimní produktové online konferenci představil nové generace svých klíčových produktů. Již brzy se tak dočkáme iPhonu 13, nového iPadu i iPadu mini i sedmé řady Apple Watch. Navzdory velkým očekáváním jsme se však většinou dočkali spíše menších, chcete-li evolučních, změn… Čtěte více

OPPO to myslí vážně – ve Varšavě otevírá regionální centrum pro střední a východní Evropu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oppo)
Společnost OPPO zahájila nové aktivity ve střední a východní Evropu (CEE), které mimo jiné zahrnují regionální centrum v polské Varšavě, provozní infrastrukturu v jedenácti zemích CEE, testovací centrum v Rumunsku a komplexní výrobní zařízení v Turecku. Čtěte více

Prodej smartphonů v druhém kvartále slušně rostl

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle údajů společnosti Gartner vzrostl během druhého čtvrtletí 2021 globální prodej smartphonů meziročně o 10,8 % na 328,8 milionů. Čtěte více