Samsung má nové notebooky s QLED displeji a bezdrátovým nabíjením

4. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Notebooky Samsung Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion jsou snadno přenosné a cílí na náročné uživatele. Vedle svého moderního provedení zaujmou i vlastnostmi, jako jsou QLED obrazovky nebo bezdrátové sdílení energie Wireless PowerShare, které umožňuje v oblasti touchpadu dobíjet chytré telefony a další elektroniku.

Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion jsou jako první notebooky vůbec vybaveny displejem QLED, který nabízí živý a realistický zážitek ze sledování. Venkovní režim s maximálním jasem 600 nitů zajišťuje zřetelné zobrazení každého detailu, a to i za jasného slunečního světla.

Pomocí funkce bezdrátového sdílení energie Wireless PowerShare lze na touchpadu těchto počítačů nabíjet chytrý telefon, sluchátka nebo nositelná zařízení kompatibilní s technologií Qi.

Notebooky byly zkonstruovány ve spolupráci se společností Intel jako součást programu Project Athena a prošly pečlivým testováním, aby splnily cíle programu, jimiž jsou výpočetní výkon a technické parametry umožňující svižnou odezvu, vysokou účinnost a výdrž baterie a okamžitou akci. Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion se také mohou pochlubit procesory Intel Core 10. generace a dále bezdrátovými i kabelovými standardy Intel Wi-Fi 6 (Gig+) a Thunderbolt 3.

Galaxy Book Flex je určen pro uživatele, kteří potřebují nejnovější a nejlepší technologie. Displej, který lze otáčet o 360 stupňů, umožňuje používat Galaxy Book Flex jako tablet i jako PC. Galaxy Book Flex je navržen pro použití na cestách a chrání jej sportovní hliníkový rám s povrchovou úpravou v odstínu „Royal Blue“. Pomocí nových ovládacích gest pera S Pen lze procházet snímky v powerpointové prezentaci nebo mávnutím ruky posunovat video. Aplikace optimalizované pro použití pera S Pen umožňují psát i kreslit, ať už na přístroji děláte cokoli. Je to také vůbec poprvé, kdy uživatelé notebooku dostávají přístup ke stále se rozrůstající komunitě PENUP, která umožňuje snadno vytvářet a sdílet náčrtky. O zabezpečení pomocí biometrických prvků se stará systém Windows Hello.

Galaxy Book Ion byl stvořen pro profesionály, kteří jsou stále na cestách a nejsou připoutáni ke svému pracovnímu stolu. Rám z ultralehké hořčíkové slitiny a ultratenký design byly navrženy s ohledem na maximální přenositelnost. Tloušťka počítače je 12,9/14,9 mm při hmotnosti nižší než kilogram. Verze Galaxy Book Ion s 15,6" obrazovkou je vybavena dalším slotem pro SSD a DDDR4 RAM, což umožňuje zvýšit výkon počítače, aniž by při tom přístroj jakkoli nabyl na objemu. Galaxy Book Ion je k dostání v odstínu „Aura Silver“, který z každého úhlu září paletou barev.

Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion budou na vybraných trzích v prodeji od začátku prosince ve verzích s velikostí obrazovky 13,3" a 15,6".

Štítky: 
Notebooky, Samsung

Podobné články

Dynabook nabídne „Windows Secured-core“. Co to je?

28. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: dynabook)
Nová třída počítačů Windows 10 Secured-core je navržena tak, že hluboce propojuje hardware se softwarem a obsahuje nejpokročilejší procesory, které odolávají současným i budoucím kybernetickým hrozbám. Čtěte více

IDC: Prodej počítačů navzdory očekáváním ve 3. čtvrtletí rostl

24. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic během třetího čtvrtletí letošního roku podle IDC meziročně vzrostl o tři procenta na 70,4 milionu zařízení. Za nárůstem prodeje stála kromě silné firemní poptávky také napjatá americko-čínská situace. Čtěte více

HP: notebook Spectre x360 13

19. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP inc)
Společnost HP Inc. představila novou generaci osobních počítačů Spectre x360 13. Důraz je zde kladen převážně na zpracování, design, výkon, mobilitu i posílené bezpečnostní funkce. Čtěte více
Microsoft Surface Duo

Novinky od Microsoftu překvapí. Dočkáme se i „bájného“ telefonu

3. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft je již delší dobu známý kromě svého softwaru také svým vesměs zajímavým a povedeným hardwarem. Nyní si pro nás Microsoft připravil další novinky – kromě očekávaných, spíše evolučních, inovací stávajících zařízení překvapil i dvěma kompletně novými skládacími přístroji se dvěma displeji. Čtěte více