Samsung má nové notebooky s QLED displeji a bezdrátovým nabíjením

4. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Notebooky Samsung Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion jsou snadno přenosné a cílí na náročné uživatele. Vedle svého moderního provedení zaujmou i vlastnostmi, jako jsou QLED obrazovky nebo bezdrátové sdílení energie Wireless PowerShare, které umožňuje v oblasti touchpadu dobíjet chytré telefony a další elektroniku.

Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion jsou jako první notebooky vůbec vybaveny displejem QLED, který nabízí živý a realistický zážitek ze sledování. Venkovní režim s maximálním jasem 600 nitů zajišťuje zřetelné zobrazení každého detailu, a to i za jasného slunečního světla.

Pomocí funkce bezdrátového sdílení energie Wireless PowerShare lze na touchpadu těchto počítačů nabíjet chytrý telefon, sluchátka nebo nositelná zařízení kompatibilní s technologií Qi.

Notebooky byly zkonstruovány ve spolupráci se společností Intel jako součást programu Project Athena a prošly pečlivým testováním, aby splnily cíle programu, jimiž jsou výpočetní výkon a technické parametry umožňující svižnou odezvu, vysokou účinnost a výdrž baterie a okamžitou akci. Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion se také mohou pochlubit procesory Intel Core 10. generace a dále bezdrátovými i kabelovými standardy Intel Wi-Fi 6 (Gig+) a Thunderbolt 3.

Galaxy Book Flex je určen pro uživatele, kteří potřebují nejnovější a nejlepší technologie. Displej, který lze otáčet o 360 stupňů, umožňuje používat Galaxy Book Flex jako tablet i jako PC. Galaxy Book Flex je navržen pro použití na cestách a chrání jej sportovní hliníkový rám s povrchovou úpravou v odstínu „Royal Blue“. Pomocí nových ovládacích gest pera S Pen lze procházet snímky v powerpointové prezentaci nebo mávnutím ruky posunovat video. Aplikace optimalizované pro použití pera S Pen umožňují psát i kreslit, ať už na přístroji děláte cokoli. Je to také vůbec poprvé, kdy uživatelé notebooku dostávají přístup ke stále se rozrůstající komunitě PENUP, která umožňuje snadno vytvářet a sdílet náčrtky. O zabezpečení pomocí biometrických prvků se stará systém Windows Hello.

Galaxy Book Ion byl stvořen pro profesionály, kteří jsou stále na cestách a nejsou připoutáni ke svému pracovnímu stolu. Rám z ultralehké hořčíkové slitiny a ultratenký design byly navrženy s ohledem na maximální přenositelnost. Tloušťka počítače je 12,9/14,9 mm při hmotnosti nižší než kilogram. Verze Galaxy Book Ion s 15,6" obrazovkou je vybavena dalším slotem pro SSD a DDDR4 RAM, což umožňuje zvýšit výkon počítače, aniž by při tom přístroj jakkoli nabyl na objemu. Galaxy Book Ion je k dostání v odstínu „Aura Silver“, který z každého úhlu září paletou barev.

Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion budou na vybraných trzích v prodeji od začátku prosince ve verzích s velikostí obrazovky 13,3" a 15,6".

Štítky: 

Podobné články

IDC: Covidová krize vyhnala ve 2. čtvrtletí 2020 prodej PC v regionu EMEA do rekordních výšin

29. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej stolních a přenosných počítačů a pracovních stanic v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky zaznamenal ve 2. čtvrtletí roku 2020 nejlepší výsledky od roku 1998. Celkem se zde prodalo 20,7 milionu počítačů, na čemž mají lví podíl notebooky. Čtěte více

Nové MateBooky od Huawei přicházejí s inovativním designem a funkcemi

21. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Huawei představil novou řadu notebooků MateBook. Vlajkovou lodí řady je MateBook X Pro, následovaný MateBookem 13 a MateBooky D14 a D15. Notebooky se pyšní celokovovým tělem, displeji s tenkými rámečky, spolehlivou čtečkou otisků prstů v zapínacím tlačítku, vynikající výdrží baterie společně s rychlým nabíjením a inovativními softwarovými funkcemi. Čtěte více

Gartner: Prodej PC ve 2. čtvrtletí rostl

20. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej osobních počítačů podle Gartneru ve druhém kvartálu letošního roku meziročně vzrostl o 2,8 %. Celkem se tak prodalo 64,8 milionu zařízení. Trh se vrátil k růstu díky silné poptávce po přenosných počítačích a také vyřešení logistických potíží spojených s pandemií COVID-19. Čtěte více

IDC: Prodej PC rostl i během koronavirové krize

15. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Druhé čtvrtletí roku 2020 dopadlo pro počítačový trh dobře. Globální prodej stolních a přenosných počítačů a pracovních stanic totiž podle IDC v souhrnu meziročně vzrostl o 11,2 % na 72,3 milionu kusů. Čtěte více