Samsung má nové notebooky s QLED displeji a bezdrátovým nabíjením

4. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Notebooky Samsung Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion jsou snadno přenosné a cílí na náročné uživatele. Vedle svého moderního provedení zaujmou i vlastnostmi, jako jsou QLED obrazovky nebo bezdrátové sdílení energie Wireless PowerShare, které umožňuje v oblasti touchpadu dobíjet chytré telefony a další elektroniku.

Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion jsou jako první notebooky vůbec vybaveny displejem QLED, který nabízí živý a realistický zážitek ze sledování. Venkovní režim s maximálním jasem 600 nitů zajišťuje zřetelné zobrazení každého detailu, a to i za jasného slunečního světla.

Pomocí funkce bezdrátového sdílení energie Wireless PowerShare lze na touchpadu těchto počítačů nabíjet chytrý telefon, sluchátka nebo nositelná zařízení kompatibilní s technologií Qi.

Notebooky byly zkonstruovány ve spolupráci se společností Intel jako součást programu Project Athena a prošly pečlivým testováním, aby splnily cíle programu, jimiž jsou výpočetní výkon a technické parametry umožňující svižnou odezvu, vysokou účinnost a výdrž baterie a okamžitou akci. Galaxy Book Flex a Galaxy Book Ion se také mohou pochlubit procesory Intel Core 10. generace a dále bezdrátovými i kabelovými standardy Intel Wi-Fi 6 (Gig+) a Thunderbolt 3.

Galaxy Book Flex je určen pro uživatele, kteří potřebují nejnovější a nejlepší technologie. Displej, který lze otáčet o 360 stupňů, umožňuje používat Galaxy Book Flex jako tablet i jako PC. Galaxy Book Flex je navržen pro použití na cestách a chrání jej sportovní hliníkový rám s povrchovou úpravou v odstínu „Royal Blue“. Pomocí nových ovládacích gest pera S Pen lze procházet snímky v powerpointové prezentaci nebo mávnutím ruky posunovat video. Aplikace optimalizované pro použití pera S Pen umožňují psát i kreslit, ať už na přístroji děláte cokoli. Je to také vůbec poprvé, kdy uživatelé notebooku dostávají přístup ke stále se rozrůstající komunitě PENUP, která umožňuje snadno vytvářet a sdílet náčrtky. O zabezpečení pomocí biometrických prvků se stará systém Windows Hello.

Galaxy Book Ion byl stvořen pro profesionály, kteří jsou stále na cestách a nejsou připoutáni ke svému pracovnímu stolu. Rám z ultralehké hořčíkové slitiny a ultratenký design byly navrženy s ohledem na maximální přenositelnost. Tloušťka počítače je 12,9/14,9 mm při hmotnosti nižší než kilogram. Verze Galaxy Book Ion s 15,6" obrazovkou je vybavena dalším slotem pro SSD a DDDR4 RAM, což umožňuje zvýšit výkon počítače, aniž by při tom přístroj jakkoli nabyl na objemu. Galaxy Book Ion je k dostání v odstínu „Aura Silver“, který z každého úhlu září paletou barev.

Galaxy Book Flex i Galaxy Book Ion budou na vybraných trzích v prodeji od začátku prosince ve verzích s velikostí obrazovky 13,3" a 15,6".

Štítky: 
Notebooky, Samsung

Podobné články

Mnoho podob počítačů na CES 2020 - 1. část

17. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další ročník veletrhu CES je za námi. Své brány v roce 2020 návštěvníkům tentokrát otevřel od 6. do 9. ledna a většina nejdůležitějších výrobců osobních počítačů se zde předháněla v tom, kdo světu představí ty nejzajímavější novinky. A navzdory každoročním prognózám o tom, jak to s PC trhem vypadá špatně, skutečně bylo na co koukat. Čtěte více

Notebooky Lenovo: Ohebný X1 Fold, vnější e-ink displej a další novinky

10. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Společnost Lenovo na veletrhu CES předvedla nové produkty pro letošní rok. Největšími novinkami jsou ThinkPad X1 Fold a Yoga 5G. Oba se mohou pyšnit vlastním prvenstvím. ThinkPad je jedinečný především díky ohebnému displeji, který si však zachovává pověstnou odolnost a spolehlivost, a Yoga patří mezi první notebooky s podporou k 5G. Čtěte více

Nová generace zařízení HP se hlásí do služby

8. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP na letošním veletrhu spotřební elektroniky CES představuje své nejnovější počítače, monitory a příslušenství. Inovace spotřebitelských i komerčních produktů přinášejí uživatelům svobodu a umožňují pracovat bezpečněji a konzumovat obsah odkudkoli, snadno a jednoduše svá zařízení připojit. Čtěte více

Novinky společnosti Asus pro rok 2020

8. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Asus na veletrhu CES v Las Vegas vystavuje své kompletní produktové portfolio. Mezi představené produkty patří řada notobooků VivoBook S, ExpertBook B9450, herní notebooky TUF a karta Hyper M.2 x16 Gen4. Asus také představil základní desku Prime TRX40-Pro, navrženou pro tvůrce obsahu, designéry a profesionály, a zařízení pro aplikace internetu věcí. Čtěte více