Samsung Flip 2 jako řešení pro efektivnější komunikaci

17. 2. 2020. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: Samsung)
Zdlouhavé týmové porady jsou každodenní problém sužující většinu podniků. Neustálé schůze zabírají zaměstnancům nemalou část pracovního dne, kterou tak nemohou využít dostatečně produktivně. Přitom účast na poradě mnohdy nemá ani smysl – porady totiž často postrádají efektivitu.

Účastníci schůzí štěpí svoji pozornost mezi několik aktivit najednou. Mnohdy proto, že si z probíhající porady pořizují poznámky. Není výjimkou, že si lidé raději dokonce vyfotí obsah flipchartu či tabule, aby si zdokumentovali to, k čemu během setkání došlo. Pokud někdo nevedl zápis, k výsledku předchozího jednání na další schůzce se vrací jen obtížně.

Běžný papírový flipchart má však nevýhody, a tak řada firem spolu s tabulemi do zasedaček instaluje klasické televizory či projektory. I ty však mají své neduhy. Především postrádají interaktivitu. Pro kreativní práci a tvorbu hodnotných výstupů přímo v rámci schůzky jsou běžné displeje nepraktické.

Povinná výbava pro firemní zasedačky

V situacích, kde běžná kancelářská technika selhává, nám však mohou pomoci specializované přístroje. Vhodným příkladem je Samsung Flip 2. Jde o vylepšenou verzi úspěšného modelu chytrého elektronického flipchartu, jenž byl vytvořen na míru právě pro použití v zasedacích místnostech.

Jeho základní vlastností je flexibilita. Displej může být ve svislé či vodorovné poloze podle potřeby. Na výšku funguje jako normální flipchart, ale pohybem ruky je z něj na šířku orientovaný displej pro přehrání videa či prezentace. Je potřeba rychle něco napsat či nakreslit jako na běžnou tabuli? Žádný problém. A co když je potřeba část smazat a nahradit něčím jiným? Papír by neobstál, ale zde to jde stejně snadno, jako mazat křídu ze školní tabule. Ovládání je jednoduché, intuitivní a i ti, kdo s přístrojem pracují poprvé, s ním nebudou mít potíže.

Zápis z porady pro každého

Díky integrovanému webovému prohlížeči lze použít cokoliv z webu.  Grafy, schémata, fotografie, vše je možné jednoduše vzít, použít v prezentaci a výsledek si libovolně upravit či doplnit vlastními popisky. Chytré funkce Flipu navíc umějí s pomocí digitálních štětců imitovat i takové věci, jako je olejová malba na plátně. Fantazii se meze nekladou, a přístroj tak vyloženě podporuje společnou aktivní tvorbu přímo na schůzkách. Účastníci se tak stávají samotným středem mítinku a je jen na nich, co během něj vytvoří.

Když je dílo hotovo, vše lze jednoduše zaslat, komukoliv je potřeba. Ať už je výsledkem porady cokoliv, během několika chvil ho mohou mít i ti, kteří na ní chyběli. Navíc, rozdělanou práci lze kdykoliv uložit. Dokument je možné ochránit heslem, aby se k datům nedostal někdo nepovolaný.

Široká konektivita bez potíží

Cenný čas ušetří využití řady předpřipravených šablon dokumentů. Jejich nabídka je pestrá, ať už je zapotřebí rozvržení papíru na způsob kalendáře, formulářová okna, nebo třeba jen čtverečkovaný papír. A pokud by zásoba vzorů uložených v přístroji přece jen nestačila, není problém načíst odklady prakticky odkudkoliv.

Propojitelnost Flipu 2 je jedna z jeho silných stránek. Data do něj dostanete nejen s pomocí kabelových konektorů USB a HDMI, ale i bezdrátově přes Wi-Fi nebo NFC. Načíst je lze také z internetu díky integraci s platformou Office 365. Využít lze i živé zrcadlení obrazovky počítače či mobilního telefonu. A nakonec to, co je na obrazovce Flipu, lze zobrazit jak na samotném displeji, tak i na velkoplošné obrazovce pro celý sál.

Flip 2 toho umí hodně. Jeho vzhled přitom ze všeho nejvíce svojí prostou elegancí připomíná obyčejný flipchart. Dodává se ve dvou velikostech dle úhlopříčky displeje. Na výběr je 55" nebo 65" varianta.

Menší verze se dodává i se stojanem s kolečky pro ještě lepší mobilitu v rámci místnosti. Pověsit ho ale můžete i na zeď, kam je primárně určená i varianta větší. Displeje značky Samsung prosluly kvalitním obrazovým podáním a ani Flip 2 není výjimkou. Obraz je naprosto ostrý díky vysokému rozlišení UHD (3 840 × 2 160 obrazových bodů) a kontrastnímu poměru 4 000 : 1. Spolehnout se můžete na široké pozorovací úhly a dobrou odezvu 8 ms.

Proč prodávat chytrý flipchart Samsung Flip 2:

  • výhody partnerského programu;
  • zajímavá marže;
  • renomé osvědčeného výrobce;
  • servisní podpora.

Argumenty pro koncového zákazníka:

  • zvýšená efektivita firemních školení a mítinků;
  • úspora místa a nákladů na provoz více zařízení;
  • jednoduché používání oproti více zařízením;
  • snadná tvorba a zachycení nápadů;
  • rychlé sdílení mezi zúčastněné;
  • univerzální konektivita.

Distribuce pro ČR:
AT Computers, ASBIS CZ, eD system, FAST ČR, SWS

Distribuce pro SR:
AT Computers, ASBIS SK, eD system

Video : 

Podobné články

Tech Data nabízí smart signage od Samsungu

9. 10. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Tech Data Distribution)
Společnost Tech Data od 1. října 2019 zařadila do svého portfolia chytré displeje Samsung, které doplní portfolio AV divize Maverick pod vedením produktového manažera Jana Chlachuly a business development manažera Lukáše Clémenta. Čtěte více

Vyšlo zářijové vydání Reseller Magazinu

4. 9. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Ať už chceme, nebo ne, podzim je tady. A s ním přichází také zářijový Reseller Magazine, který je opět nabitý těmi nejžhavějšími novinkami ze světa IT. O co méně proběhlo během letních měsíců setkání, o to více zajímavého obsahu jsme si pro vás připravili. Čtěte více

Panasonic: 4K displeje řady TH

23. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic Business završila rozšíření portfolia svých 4K velkoformátových displejů, které byly poprvé představeny na veletrhu ISE 2019. Novým přírůstkem je řada CQ1 zahrnující šest modelů určených pro týmovou spolupráci. Čtěte více

Optoma představila novou produktovou řadu interaktivních plochých 4K displejů

16. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Optoma)
Nová řada Creative Touch IFPD je k dispozici ve formátech 65", 75" a 86". Všechny displeje disponují širokými možnostmi připojení, nabízí bezdrátové sdílení obsahu prostřednictvím iMirror a ScreenShare a spolupracují se zařízeními Windows, Mac a Chrome OS. Vestavěná cloudová jednotka zajišťuje snadný přístup ke službě Google Drive a Microsoft OneDrive. Čtěte více