Samart I-Mobile zvýší konkurenci na českém a slovenském trhu se smartphony

2. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Thajská společnost Samart I-Mobile se stane dalším asijským výrobcem chytrých telefonů, který bude na českém a slovenském trhu bojovat o přízeň zákazníků. Smartphony se snaží zaujmout dílenským zpracováním, technickou vyspělostí a cenou.

Skupina Samart Group s centrálou v Bangkoku se skládá z 30 firem, které jsou aktivní v různých zemích regionu. Poskytuje mobilní služby, tablety a smartphony a je i poskytovatelem obsahu. Společnost byla založena v roce 1966 a telekomunikacím se věnuje od roku 1986.

Mobilní telefony a tablety I-Mobile se v posledních deseti letech staly standardem mobilních zařízení střední třídy. Typické jsou pro ně dle výrobce kvalitní zpracování, zajímavá cena, orientace na odolnost a trvanlivost a preferování spíše praktických funkcí před „technologickými hračkami“. V posledních letech společnost úspěšně vstoupila na trhy v Dubaji a Spojených arabských emirátech. Česká republika a Slovensko jsou prvními státy v Evropě, kde bude I-Mobile aktivní, v první fázi jako dodavatel smartphonů. Později plánuje i dodávání sítových technologií.

Dodávaná zařízení jsou plně lokalizována do češtiny a slovenštiny a mají zajištěn i místní autorizovaný servis včetně dodávek náhradních dílů. To je v plném souladu se strategií společnosti – soustředit se na vybrané trhy a tam poskytovat nejlepší možnou kvalitu. Do Čech se přístroje dostanou prostřednictvím partnerské společnosti KIM Group. Přístroj budou dostupné nejen prostřednictvím etailu (hlavně pak vlastního e-shopu výrobce), ale postupně by měly být dostání také prostřednictvím distribuční sítě.

Výrobce plánuje, že v první fázi se produkty prosadí hlavně v segmentu mobilů střední třídy používaných pro pracovní účely.  Hlavními zbraněmi vybraných modelů jsou osmijádrové procesory, fotoaparáty nebo například podpora DVBT2. Jihoasijský výrobce disponuje nabídkou i v segmentu luxusních zařízení, kde je důraz kladem na výkon, design a kvalitu.

Produktové portfolio chytrých telefonů je rozděleno do tří řad (i-Style, IQ a IQX). Základní řada i-Style je určena do rukou méně náročných uživatelů, kterým vystačí jednodušší výbava a kteří naopak ocení svěží design a v různobarevných provedeních. Střed nabídky tvoří telefony řady IQ. Ty se již zaměřují na pokročilejší uživatele, kterým nabídnou kvalitní displeje a fotoaparáty s vysokým rozlišením. Do rukou náročných uživatelů, kteří kromě pokročilejších funkcí ocení také vyspělý design, patří přístroje řady IQX.

Podobné články

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Xiaomi představilo MIUI 12, vylepšený systém přijde na desítky modelů

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaom)
Nejnovější verze systému MIUI 12 od Xiaomi pro telefony se systémem Android přináší řadu nových funkcí i optimalizací. Vedle vylepšené bezpečnosti se mohou uživatelé těšit na lepší multitasking, tmavý režim, rozšířené možnosti sdílení a další funkce. Jako první přijdou na řadu přístroje ze sérií Mi 9 a Redmi K20, následovat budou i desítky dalších modelů. Čtěte více

IDC: COVID-19 způsobil propad prodeje smartphonů v regionu EMEA v 1. čtvrtletí 2020

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej chytrých telefonů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky se v důsledku omezení ekonomik v souvislosti s pandemií viru COVID-19 meziročně propadl o osm procent. Celkem se tak během prvního letošního kvartálu prodalo necelých 77 milionů telefonů. Čtěte více

Huawei: Mobilní sítě páté generace (5G) chce polovina Čechů

5. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Sítě nové generace pak chce téměř polovina Čechů, pouze desetina je proti výstavbě infrastruktury 5G. Současně s tím by 49 % dotázaných respondentů vadilo navýšení ceny při budování sítí 5G způsobené vyloučením některého z účastníků veřejné soutěže. Čtěte více