Revoluční správa firemní sítě

19. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Netgear)
Nastavení a správa síťových produktů znamenají pro mnoho malých a středních firem časově a finančně náročný proces, jenž navíc vyžaduje i značné odborné znalosti. Vedoucí pracovníci těchto firem se přitom spíše než technologiím chtějí věnovat rozvoji svého byznysu, a tak hledají především jednoduchá IT řešení, která by snadno a flexibilně pokryla jejich síťové potřeby a co nejméně zatěžovala jejich rozpočty.

Výrobci IT řešení se těmto potřebám snaží vyjít maximálně vstříc. Příkladem je nová řada síťových produktů NETGEAR Insight, která zahrnuje přepínače, bezdrátové přístupové body, datová úložiště či VPN router. Tato zařízení lze snadno registrovat a vzájemně nakonfigurovat prostřednictvím stejnojmenné mobilní aplikace či webového portálu a následně monitorovat či spravovat kdykoli a odkudkoli v nepřetržitém režimu 24/7 – bez nutnosti vlastnit dodatečné cloudové kontrolery, síťové prvky či PC (server). O aktuálním stavu sítě je uživatel ihned informován varovnými notifikacemi.

Špatná síť rovná se nekvalitní služby

Příkladem vhodného využití zařízení NETGEAR Insight může být kalifornská jazyková akademie La Premiere French Academy, která se v minulosti potýkala s pomalým internetovým připojením a nedostatečným pokrytím, v důsledku čehož často docházelo k nežádoucím prodlevám a výpadkům. Kvalitní připojení je přitom pro aktivity akademie klíčové, neboť žákům umožňuje si z webu stahovat učební materiály a přehrávat nejrůznější audio a video soubory. V plánu bylo také rozšíření počtu mobilních zařízení využívaných při výuce, což by však již pro tak špatnou síť znamenalo další zatížení. Ředitelka akademie, Veronique Haghighi, se proto rozhodla pro změnu.

Svůj stávající firemní router doplnila o nové přepínače a bezdrátové přístupové body NETGEAR Insight, které byla schopna i přes absenci odborných technických znalostí bez problémů zapojit. Stačilo ji postupovat krok za krokem dle instrukcí zobrazených v jejím mobilním zařízení či webovém prohlížeči. Po jejich nastavení ihned získala veškerý přehled o všech připojených zařízeních a jejich polohách (např. přenosové rychlosti portů, využití paměti či spotřebě dat), včetně možnosti vzdáleně konfigurovat celou firemní síť a maximalizovat tak její celkový výkon.

Nově připojené přepínače a přístupové body ve výsledku výrazně posílily internetové připojení napříč celou akademií, díky čemuž mohli žáci i zaměstnanci začít využívat nejnovější audio a video nástroje bez obav z jakýchkoliv výpadků či zpoždění, a navíc se volně pohybovat od jednoho přístupového bodu ke druhému, aniž by ztratili připojení či spuštěnou relaci.

Sítě postavené na technologii NETGEAR Insight dokážou firmám ušetřit čas, peníze i starosti. Takřka kterýkoli zaměstnanec dokáže bez předchozích IT zkušeností snadno přidat do stávající sítě nová zařízení, nakonfigurovat je a dále monitorovat či spravovat.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více

Téma měsíce: Monitory 2020

10. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Které trendy budou v nejbližších měsících v segmentu monitorů hlavním tahounem vývoje a pokroku? Po jakých parametrech a vlastnostech dnes zákazníci nejvíce volají a co je pro ně rozhodující při výběru? Na odpovědi od těch nejpovolanějších, tedy přímo od výrobců monitorů, se můžete těšit na následujících řádcích. Čtěte více

Ťažká úloha: Ušetriť terabajty zálohovaných dát a zároveň ochrániť pred ransomwarem

31. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Dá sa to vôbec? Dnes máte vo vašej firme (malej, strednej či veľkej) dáta určite aspoň na dvoch miestach – na počítačoch a v cloude, napr. G Suite či Office 365. Zálohujete? Super! A ako? Pravdepodobne máte hardvér a k tomu zálohovací softvér. A predpokladáme, že súbory na G Suite (vrátane kalendárov či e-mailov) alebo Office 365 nezálohujete vôbec, všakže? A čo v prípade, že sa objaví hrozba ransomware a niektorý z počítačov vašich kolegov zostane zašifrovaný? Čtěte více

Big SafeBox Data a QNAP nabízejí zálohovací řešení ve shodě s GDPR

22. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a QNAP)
Společnost Big SafeBox Data zavedla ve Španělsku datové centrum QNAP NAS, aby mohla nabízet zálohovací řešení pro kanál QNAP ve shodě s nařízením GDPR. Čtěte více