Řešení EMC Syncplicity s novými funkcemi

22. 11. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: EMC)
Společnost EMC rozšířila možnosti cloudového řešení Syncplicity pro podnikovou synchronizaci a sdílení souborů. Mezi nová vylepšení patří Syncplicity Storage Vaults, zásady na úrovni skupin, Isilon MobileIQ či mobilní aplikace nové generace.

Mezi vylepšení patří úložiště Syncplicity StorageVaults poskytující oddělením IT větší flexibilitu a kontrolu nad tím, kde jsou data uložena pomocí hybridního modelu založeného na zásadách. Obsah je možné ukládat do veřejného nebo místního privátního cloudu podle uživatele, skupiny, složky, souboru nebo typu obsahu. Zákazníci tak mohou využívat cloud v takové míře, v jaké potřebují.

Pro externě sdílená data, přístup k systému, ověřování, zabezpečení sdílených odkazů a jakékoli jiné zásady na úrovni skupiny je nyní možné používat různé „sady zásad“, které se uplatňují v pořadí důležitosti, což umožňuje správu uživatelů ve více skupinách. Oddělení IT díky tomu může povolit nebo zakázat příslušné funkce každému uživateli podle potřeby.

Uživatelé také mohou využívat nástroje pro správu přístupových práv, které na úrovni souborů zajišťují ochranu sdíleného obsahu před neoprávněným přístupem nebo zobrazením a díky nimž oddělení IT nikdy neztratí nad soubory kontrolu.

Ochrana informací se míjí účinkem, pokud bezpečnostní opatření brání v přístupu uživatelům, kteří jej skutečně potřebují. Společnost EMC proto mobilním uživatelům poskytuje prostředí pro pohodlnou práci, které umožňuje přístup k souborům, jejich aktualizace a sdílení, včetně dvou nových inovací:

Uživatelé nyní mohou mít přístup ke svým domovským adresářům a sdíleným složkám v systému EMC Isilon z mobilní aplikace Syncplicity s použitím účtu řešení EMC Syncplicity nebo i bez něj. Funkce MobileIQ nabízí přímý mobilní přístup ke sdíleným složkám v systému Isilon, jednoduchou implementaci a flexibilní možnosti nasazení.

Mobilní aplikace Synplicity nové generace poskytují široké možnosti zabezpečeného přístupu k souborům, jejich úpravu, uspořádání a správu na jakémkoli zařízení. Nová funkce Syncplicity Insights navíc předvídá a odstraňuje rutinní úkoly.

Funkce řešení Syncplicity jsou již aktuálně zákazníkům dostupné. 

Podobné články

CNAPP aneb řízení kybernetické bezpečnosti v době multicloudové

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Anect)
Většina firem v Česku již alespoň část svých systémů či aplikací provozuje v cloudu. Ať už jde o kombinaci privátního a veřejného cloudu, nebo více komerčních dodavatelů. Tento trend bude nadále posilovat, vedle mnoha výhod ale zároveň zvyšuje i nároky na komplexní zabezpečení firemního provozu. Proto se v poslední době stále častěji skloňuje zkratka CNAPP. Čtěte více

Výhled IT prodejního kanálu na rok 2024 a dále

11. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eaton)
Navzdory přetrvávajícím problémům vykazuje světový trh s IT po třech letech nepříznivých okolností známky oživení. Předpokládá se, že v roce 2024 vzrostou celosvětové dodávky osobních počítačů o osm procent a o stejné procento se zvýší i výdaje na IT oproti předchozímu roku. Co tedy bude toto oživení trhu znamenat pro IT prodejní kanál v nadcházejících měsících? Čtěte více

Hewlett Packard Enterprise integruje GenAI do platformy Aruba Networking Central

4. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Hostované řešení na cloudové platformě HPE GreenLake získává nové funkce využívající velké jazykové modely (LLM) přinášející optimalizaci a predikci síťového provozu, čímž posouvá správu sítí na novou úroveň. O službu HPE Aruba Networking Central již rozšířila svou nabídku např. společnost Verizon Business. Čtěte více

Deset kybernetických nebezpečí roku 2024: Hrozby, trendy a doporučení

25. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
S každým rokem roste počet a intenzita kybernetických útoků. Do roku 2025 by pak kyberzločinci měli celosvětově způsobit škody za 10,5 bilionu dolarů. Ruku v ruce s tím pak jde rostoucí zájem firem o služby prediktivní bezpečnosti. Vedle „tradičních aktivit“ poroste i závažnost útoků přes kvantové počítače, umělou inteligenci, 5G infrastrukturu nebo virtuální realitu. Čtěte více