Řešení Dell pomáhá optimalizovat ukládání dat

25. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Dell)
Dell představil nové řešení pro ukládání dat a rozšířené analytické schopnosti. Cílem je na základě podložených poznatků pomoci podnikům zlepšit výkon jejich IT oddělení, a snížit tak celkové náklady.

Jak se podniky snaží držet krok s masivním nárůstem dat, zvyšuje se počet těch, které využívají optimalizované IT systémy pro výkon a datově náročné úlohy, jako například analýzy zákaznických a obchodních dat za účelem dopomoci k dosažení vytyčených cílů. Analytická firma IDC předpokládá růst celosvětového trhu s big data technologiemi a službami o 31,7 procent ročně při objemu tržeb dosahujícím 238 miliard dolarů do roku 2016. Očekává se, že infrastruktura pro nasazení big data technologií poroste ještě rychleji společně se segmentem ukládání dat, a to až o 53,4 %.

Za účelem pomoci zákazníkům efektivněji spravovat jejich výrazně rostoucí data při současném řešení potřeb v prostředí s intenzivním užitím vstupních workloadů, přichází Dell s vylepšením pro své datové portfolio. To odpovídá rostoucímu rozsahu a výkonu aplikací v jednom řešení. Nová generace Compellent Storage Center 6.4 pro serverová pole s optimalizací pro datově náročné zatížení zpřístupňuje potenciál automatizovaného vrstvení a propojuje nabídku všech Compellent řešení:

• Compellent Flash Optimised Solution nabízí na trhu první řešení pro ukládání dat ve své třídě s inteligentním umístěním dat napříč různými typy technologií flash v kombinaci s tradičními disky. Flash Optimised řešení může snížit náklady na ukládání dat až o 75 % ve srovnání s ostatními flash řešeními. Podporuje vysoký výkon pro náročný workload s plnými podnikovými funkcemi.
• Compellent SC280 nabízí až 2,8 krát vyšší kapacitu než konkurenční 2U skříně. Dell udává trend systémové výkonnosti tímto kapacitně optimalizovaným řešením pro hosting stupňovaných dat do velikosti až 336 TB do 5U racků. Zároveň snižuje potřebný prostor v datových centrech a požadavky na energii a chlazení.
• Fluid File systém (FluidFS) ve verzi 3 nabízí zákazníkům komplexní řešení pro ukládání dat. Poskytuje lepší výkon za třetinové náklady. Zákazníkům pomáhá lépe přizpůsobit výkon při intenzivním workloadu. V průběhu letošního roku bude k dispozici pro Compellent FS8600. FluidFS v3 podporuje až dva petabajty v jednom jmenném prostoru. Nová verze by měla být ve svém odvětví prvním primárním řešením pro ukládání dat s řízenou politikou, variabilní redukcí dat, deduplikací a kompresí nadbytečných dat v době, kdy jich není aktuálně zapotřebí.

Dell rozšiřuje možnosti systému Hadoop, což umožňuje zákazníkům flexibilní proměnu dat na poznatky a analýzu.

Dell reaguje na přání zákazníků v rostoucím odvětví big dat. Jedná se nezbytná řešení, která umožňují flexibilitu, možnost volby a zároveň umožní klíčovou analýzu vlastních dat. Pro uspokojení těchto potřeb plánuje Dell rozšíření možností Hadoopu, mezi které patří:
• Poskytnout zákazníkům možnost využít distribuce Intel Apache Hadoop (IDH). Již v současné době je testováno řešení založené na IDH, které se zaměří na výkonnost a bezpečnost, a zákazníci si budou moci zvolit řešení, které využije naplno hodnot Big Data. Crowbar v současné době zahrnuje integraci Hadoop. IDH řešení budou zahrnuta po spuštění v průběhu tohoto roku.
• Podpora Cloudera Search pro Hadoop umožní i méně technickým uživatelům klást snadno a rychle dotazy ohledně Big Data. Nové vyhledávací funkce Cloudery přidávají výkonné fulltextové indexování k údajům uloženým v Hadoop nebo Hbase. Crowbar v současné době spolupracuje s Dell | Cloudera Hadoop řešením s cílem urychlit vývoj open-source cloudu, implementaci a aktualizace.

Compellent Storage Center 6.4, Flash Optimised Solution a SC280 budou k dispozici během podzimu tohoto roku. Vylepšená verze Fluid File Systém s pořadovým číslem 3 bude k dispozici do konce tohoto roku.

Štítky: 

Podobné články

Co přinese podle Dell Technologies druhá polovina roku 2021?

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více
Foto: Roberto Nickson, Pexels.com

Digitální propast se zvětšuje – klíčová se stává schopnost měnit se a přizpůsobovat

23. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Globální pandemie potvrdila význam technologií, které se staly záchranným lanem ve většině průmyslových odvětví a prakticky všech oblastech výroby a obchodu. Accenture Technology Vision 2021 se zabývá dopadem technologií a jeho vývojem do budoucna. Čtěte více

Jaké trendy se objevují v oblasti dohledové techniky? Nejen AI a hluboké učení

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Bezpečnostní videokamery představují inteligentní technologii, která díky umělé inteligenci (AI) pomáhá v rozvoji firmám i společnosti jako takové. V kontextu pandemie lze aplikace hlubokého učení efektivně využívat pro rutinní organizační úkoly. V roce 2021 se očekává také nástup takzvané hyperautomatizace, i v této oblasti podpoří bezpečnostní kamery plnění základních činností. Čtěte více