Rentalit chce změnit způsob financování výpočetní techniky pro podnikatele

10. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Rentalit )
Startup Rentalit vznikl na počátku loňského roku s cílem nabízet operativní leasing hardwaru malým a středním společnostem a osobám samostatně výdělečně činným. Od prosince se stal dceřinou společností J&T Leasing.

Operativní leasing hardwaru umožňuje firmám efektivně a přehledně spravovat rozpočty pro oblast IT, optimalizovat a zjednodušovat procesy řízení životního cyklu hardwaru. Díky Rentalitu je služba nyní dostupná i malým firmám a podnikatelům. „Operativní leasing hardwaru je ve světě poměrně často používaným způsobem financování nákupu zařízení, v České republice je stále tato služba méně známá. Nám se v posledních dvou letech podařilo oslovit s tímto způsobem financování mnohé společnosti, a tak bylo dalším logickým krokem zaměření se na oblast menších firem a OSVČ. Ty tvoří zajímavou část našeho potenciálního trhu a jim je určená značka Rentalit,“ uvedl Vlastimil Nešetřil, předseda představenstva J&T Leasingové společnosti.

Nová značka Rentalit vstoupila na český trh v březnu roku 2020 a klientům, mezi které patří malé firmy a OSVČ, nabízí možnost pořídit si koncová zařízení (počítače, telefony a tablety). Společně s ní se zrodila i další značka, Relodit, která se soustředí na oblast gamingu a hráčům pronajímá supervýkonné herní počítače. Obě značky patří společnosti Rentalit a jsou od prosince 2020 součástí skupiny J&T Finance Group, která jim zajišťuje finanční zázemí a know-how.

Vstup na trh se společnosti Rentalit povedl i přes situaci komplikovanou koronavirem a omezováním ekonomiky. „Podařilo se nám v roce 2020 firmu vymyslet, založit, otestovat v pilotním provozu a zahájit provoz ostrý,“ uvedla Petra Jelínková, CEO ve společnosti Rentalit. „Zároveň jsme vytvořili funkční a sladěný pracovní tým,“ dodala. Rentalit v létě navázal spolupráci s Apple prodejcem společností iStyle. Dalším úspěchem bylo zahájení spolupráce značky Relodit s herní stájí Eclot.

To, že má služba velký potenciál, potvrzují i čísla. Od vstupu na trh v březnu 2020 se podařilo získat více než 300 nových klientů a byla profinancována zařízení v hodnotě milionů korun. A to vše za minimálních marketingových aktivit a za podmínek daných pandemií.

 Rok 2021 znamená pro startup Rentalit a jeho české zákazníky další rozvoj a příležitosti. Připravuje se otevření vlastních obchodních prostorů na Rustonce v pražském Karlíně, v plánu je také rozšiřování týmu a spolupráce s významným e-shopem.

Podobné články

Zyxel vloni proškolil více než 1 300 partnerů

8. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks v loňském roce v České republice a na Slovensku proškolila více než 1 300 svých obchodních partnerů. Na vzniklou epidemiologickou situaci zareagovala velmi rychle a připravila dočasné řešení v podobě on-line certifikačních školení a webinářů. Čtěte více

Online novinky od ATC i výrobců

8. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Tento týden vás v úterý čeká další várka nejnovějších informací ze světa IT, a to jak z „dílny“ ATC, tak i od vendorů. Ve středu se navíc můžete těšit na webinář společnosti Cisco. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více

SMB společnosti ohrožují nové spamové a phishingové techniky

3. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle společnost GFI Software jsou malé a střední firmy (SMB) ohroženy stále sofistikovanějšími e-mailovými útoky, které využívají nových spamových a phishingových technik. Phishingové e-maily podle analýzy nedokáže rozpoznat 91 % běžných uživatelů. Čtěte více