Red Hat oznámil všeobecnou dostupnost Red Hat OpenShift Container Platform 3.5

3. 5. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Red Hat)
S nejnovější verzí platformy Red Hat OpenShift Container Platform zpřístupňuje společnost Red Hat systém Kubernetes i dalším typům aplikačních prostředí. Podniková platforma tak rozšiřuje podporu aplikací, vylepšuje bezpečnost a přináší nové inovace.

Red Hat, Inc. oznámil všeobecnou dostupnost Red Hat OpenShift Container Platform 3.5, nejnovější verze své kontejnerové aplikační platformy se systémem Kubernetes vhodné pro firemní nasazení. Platforma umožňuje firmám jako Švýcarské spolkové dráhy, Produban nebo Pioneer přejít aktivně u svých nejdůležitějších aplikací ke cloudovým technologiím, ale díky rozšíření podpory i na tradiční podnikové aplikace pomáhá také s ochranou jejich dosavadních IT investic. Duální podporu aplikací umožňují nová bezpečností vylepšení i několik inovací vycházejících z komunity okolo hlavní verze systému Kubernetes.

V nejnovější verzi své kontejnerové aplikační platformy Red Hat přináší systém Kubernetes 1.5 vhodný pro firemní nasazení, Red Hat Enterprise Linux a prostředí pro provoz kontejnerů ve formátu docker. Zákazníci tak mohou rychleji vydávat nové služby opírající se o stabilní, spolehlivou a bezpečnější podnikovou platformu, která využívá nejnovější verzi linuxové platformy pro podniková prostředí.

Rozšířená podpora aplikací

Firmy se sice v rámci budování nejdůležitějších služeb stále více orientují na cloudové technologie, nicméně i nadále musí využívat dříve nasazené IT prvky a systémy. Stávající aplikace přitom není nutné opouštět. Organizace dnes mohou spravovat tradiční i kontejnerové aplikace jedním společným a mnohem efektivnějším způsobem. OpenShift je jedinou platformou navrženou pro podporu tradičních i cloudových aplikací a Red Hat OpenShift Container Platform 3.5 rozšiřuje tuto aplikační podporu o nové možnosti:

-        StatefulSets – systém Kubernetes podporuje stavové služby včetně takových vlastností jako integrovaná orchestrace úložišť. V případě mnoha tradičních stavových služeb, jako jsou například SQL databáze, zpracování zpráv i řada dalších oblíbených technologií, vyžaduje každá instance dané služby v clusteru širší možnosti správy. Kubernetes StatefulSets, který je nyní dostupný jako předběžná technologická verze, zpřístupňuje stejné automatizační možnosti systému Kubernetes pro škálování a deklarativní správu provozuschopnosti nově i tradičním stavovým službám. A ty tak mohou být namísto ve virtuálních strojích nebo na fyzických serverech provozovány v kontejnerech.

-        Java s nativní podporou cloudů – platforma umožňuje provoz tradičních Java EE aplikací, mezi které patří integrované podnikové middlewarové služby z portfolia Red Hat JBoss Enterprise Middleware. Součástí té nové je ale také nový obraz Java kontejneru pro cloudová provozní prostředí, díky kterému se mohou vývojáři pro podnikové zákazníky zaměřit na psaní vlastních nativních cloudových aplikací. A o sestavení výsledné provozuschopné podoby se postará technologie OpenShift source-to-image (S2I).

-        Více vývojářských nástrojů – platforma podporuje i Red Hat Software Collections, tedy sadu prověřených nejnovějších a stabilních vývojových nástrojů a jazyků včetně aktualizací pro Redis, MySQL, PHP a mnoho dalších.

Vyšší bezpečnost kontejnerů

Jako přední přispěvatel do hlavních vývojových verzí projektů typu Kubernetes a docker usiluje Red Hat o větší přijetí technologie kontejnerů v rámci podnikové informační architektury, a to prostřednictvím silnějšího důrazu na IT bezpečnost.

Chtějí-li organizace využívat kontejnery v produkčním prostředí, musí zvážit více úrovní jejich zabezpečení. Mezi tato opatření patří izolace kontejnerů na úrovni jádra a vytváření kontejnerových obrazů s důvěryhodným obsahem, stejně jako zohlednění otázek na úrovni clusterů včetně omezení přístupu pouze pro autorizované uživatele a zajištění, aby mohli nasazovat své aplikace bezpečnějším způsobem. Nejnovější verzí pokračuje společnost Red Hat ve zpřístupňování prověřené podnikové platformy se systémem Kubernetes, která díky novým vlastnostem a funkcím přináší:

-        Dokonalejší správu certifikátů – v platformě certifikáty pomáhají zajistit, aby mohli konkrétní akci v clusteru se systémem Kubernetes provádět pouze autorizovaní uživatelé s autorizovanými komponenty. Nová verze přináší dokonalejší správu certifikátů včetně podpory pro varování o blížícím se konci jejich platnosti a pro jejich obnovování.

-        Lepší správu Secrets – při nasazování aplikací slouží Secrets ke správě citlivých informací, jako jsou hesla, a nejnovější verze platformy umožňuje podrobněji určit, kdo je vlastníkem daného „Secret“.

Podpora inovací

Kubernetes je jedním z nejrychleji se rozvíjejících podnikových open source projektů spravovaných ve službě Github a komunita jej nezvykle rychle inovuje. Společnost Red Hat hraje důležitou roli nejen z pohledu inovování orchestrace kontejnerů, ale také ve všeobecném zpřístupňování těchto inovací pro produkční prostředí. Red Hat navíc pomáhá i se stanovením standardních požadavků, které by měl Kubernetes v případě podnikových nasazení splňovat – a to prostřednictvím vlastností a funkcí, které umožňují využívat orchestraci napříč hybridními cloudy, od fyzických serverů a virtualizovaných prostředí až po privátní cloudy zajišťované větším počtem poskytovatelů soukromých cloudů.

Dostupnost

Platforma je již k dispozici prostřednictvím zákaznického portálu společnosti Red Hat. Pro více informací o Red Hat OpenShift Container Platform 3.5, o platformě Red Hat OpenShift Container Platform nebo o zasedání OpenShift Commons, které proběhne na konferenci Red Hat Summit, navštivte jednotlivé odkazy.

Štítky: 
Linux, Bezpečnost, Red Hat

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Red Hat vylepšil svůj operační systém RHEL

13. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Dva měsíce po uvedení verze 8 Red Hat oznámil dostupnost betaverze systému RHEL 8.1. Aktualizace přináší několik vylepšení v podobě zlepšení možností správy, nových zabezpečovacích prvků nebo nástrojů pro zvýšení vývojářské produktivity. Zveřejněná verze rovněž obsahuje aktualizované ovladače s novými funkcemi a opravy chyb pro podporované hardwarové platformy. Čtěte více

SUSE Linux Enterprise 15 Service Pack 1 přináší řadu vylepšení

3. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nová verze multimodálního operačního systému coby platformy pro aplikace založené na kontejnerech pro provoz v cloudu zefektivňuje tradiční IT infrastrukturu a poskytuje zajímavou platformu pro vývojáře. Firmy díky němu mohou snadno nasazovat a přecházet na servery důležité v jejich klíčových prostředích a veřejných prostředích cloudu. Čtěte více

Nezávislost umožňuje SUSE dodávat ještě lepší řešení na bázi open source

10. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: SUSE)
Nově nezávislá a samostatná společnost SUSE dokazuje trhu, že je, více než kdy jindy, připravena se plně zaměřit na potřeby zákazníků a dodat správnou technologii, podporu a služby, které jim pomohou orientovat se v tržních požadavcích kolem vlastních digitálních transformací. Dokazuje to i řada novinek představených na světové konferenci SUSECON 2019 v Nashvillu. Čtěte více