Red Hat a Nutanix budou spolupracovat na otevřených hybridních a multicloudových řešeních

6. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat OpenShift se stává preferovaným komplexním podnikovým řešením Kubernetes na cloudové platformě Nutanix s AHV. Spolupráce má za cíl umožnit zákazníkům snadněji vytvářet, škálovat a spravovat kontejnerizované a virtualizované cloudové aplikace.

Poskytovatel řešení založených na open source technologiích Red Hat a lídr v oblasti hybridního multicloudového computingu, společnost Nutanix, oznámili strategické partnerství, které umožní vytváření řešení pro budování, škálování a správu cloudových aplikací v on-premise prostředí i v hybridních cloudech. Spolupráce spojuje špičkové technologie ve svém oboru a umožňuje instalaci, interoperabilitu a správu systémů Red Hat OpenShift a Red Hat Enterprise Linux s cloudovou platformou Nutanix, včetně Nutanix AOS a AHV.

Mezi klíčové prvky partnerství patří:

  • Red Hat OpenShift jako preferovaná volba kompletního podnikového řešení Kubernetes na cloudové platformě Nutanix. Zákazníci, kteří chtějí provozovat Red Hat Enterprise Linux a Red Hat OpenShift na hyperkonvergované infrastruktuře (HCI), budou moci využívat cloudovou platformu Nutanix, která zahrnuje Nutanix AOS a AHV. 
  • Cloudová platforma Nutanix je nyní preferovanou volbou pro HCI pro Red Hat Enterprise Linux a Red Hat OpenShift. Zákazníkům to umožní nasazovat virtualizované a kontejnerizované úlohy na hyperkonvergované infrastruktuře a využít tak kombinovaných výhod otevřených hybridních cloudových technologií Red Hat a hyperkonvergované nabídky Nutanix.
  • Nutanix AHV je nyní společností Red Hat certifikovaný hypervisor, který umožňuje plnou podporu systémů Red Hat Enterprise Linux a OpenShift na cloudové platformě Nutanix. Certifikace integrovaného hypervizoru AHV společnosti Nutanix pro Red Hat Enterprise Linux a OpenShift nabízí podnikovým zákazníkům zjednodušené komplexní řešení pro jejich kontejnerizované a virtualizované cloudové aplikace. Tato certifikace přináší zákazníkům společnosti Red Hat další možnost volby při nasazení hypervizoru, zejména v době, kdy mnoho organizací zkoumá inovativní moderní virtualizační technologie.
  • Společný plán vývoje poskytuje robustní interoperabilitu. Společnosti Red Hat a Nutanix se zaměří na zajištění průběžného testování systémů Red Hat Enterprise Linux a Red Hat OpenShift s Nutanix AHV s cílem zajistit robustní interoperabilitu. Společnosti budou také spolupracovat na poskytování včasnější podpory díky sladění plánů uvádění nových produktů.
  • Bezproblémová podpora, poskytující společným zákazníkům rychlejší reakci. Zákazníci se budou moci obracet s požadavky na podporu na kteroukoli ze společností. Obě společnosti spolupracují na poskytování špičkové podpory pro interoperabilitu certifikovaných produktů. 

Díky své distribuované architektuře poskytuje cloudová platforma Nutanix IT prostředí, které je vysoce škálovatelné a odolné a dobře se hodí pro nasazení Red Hat OpenShift v podnikovém měřítku. Platforma obsahuje také integrované jednotné úložiště, které řeší mnoho náročných problémů, s nimiž se provozovatelé běžně potýkají při konfiguraci a správě úložiště pro stavové kontejnery.

„Naší vizí je umožnit vytváření otevřených hybridních cloudů, kde budou mít zákazníci možnost volby a flexibility. Naše partnerství se společností Nutanix přináší do otevřeného hybridního cloudu špičkovou hyperkonvergovanou nabídku, která našim společným zákazníkům poskytuje větší výběr způsobu nasazení kontejnerizovaných úloh a je zajištěna společnou podporou,“ řekl Paul Cormier, prezident a generální ředitel společnosti Red Hat.

„Organizace po celém světě nasazují stále rozmanitější kombinace moderních a cloudových úloh. Partnerství společností Red Hat a Nutanix, a zejména jejich dohoda o společné podpoře, pomáhá spojit virtualizované aplikace a na Red Hat OpenShiftu založené kontejnerizované úlohy, které běží na cloudové platformě Nutanix, takovým způsobem, který pomůže zjednodušit architekturu a zvýšit agilitu a škálovatelnost v rámci dnešního komplexního světa hybridních cloudů,“ řekl Eric Sheppard, viceprezident pro výzkum ve společnosti IDC.

Více podrobností k partnerství společností Red Hat a Nutanix jsou k dispozici v této zprávě nebo příspěvku na blogu společnosti Nutanix.

Podobné články

Firemní komunikace na cloudu? Šest z deseti IT manažerů chce mít uložená data v ČR (nebo EU)

26. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IceWarp )
Kontrolu nad firemními daty, která ukládají do cloudu v preferované komunikační platformě, chce mít většina IT manažerů českých společností. Pro víc než pětinu z nich (21,3 %) je zcela zásadní, aby se tato data ukládala v datových centrech na území České republiky nebo alespoň v Evropské unii. Dalších 41 % takové řešení upřednostňuje. Čtěte více

Více než polovina IT profesionálů plánuje úplnou či částečnou migraci na Kubernetes

18. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Průzkum společnosti Pure Storage odhalil nárůst zájmu o zavádění nativně cloudových řešení pro urychlení dodávek kritických podnikových aplikací. Čtěte více

Téměř polovina českých firem už pracuje nebo experimentuje s AI

13. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Deloitte )
Rychlý nástup využívání generativní umělé inteligence (GenAI) je nepopiratelným trendem v českém podnikatelském sektoru. Tři pětiny firem považují tuto technologii za klíčovou pro své obchodní strategie a 42 % s ní aktivně pracuje nebo experimentuje. Téměř polovina z nich očekává jako hlavní přínos zavedení GenAI snížení nákladů. Čtěte více

T-Cloud splnil nároky na zařazení do katalogu cloudových služeb pro e-government

10. 6. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Služba virtuálního datového centra T-Cloud společnosti T-Mobile splnila veškeré požadavky stanovené vyhláškou č. 316/2021 Sb. na cloudové služby bezpečnostní úrovně 2 a díky tomu byla Digitální a informační agenturou (DIA) zapsána do katalogu dodavatelů cloudových služeb pro státní správu. Čtěte více