QNAP QTS 4.2.1 s podporou síťového a virtuálního switche a dalšími novinkami

2. 5. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Qnap)
Společnost QNAP vydala novou verzi svého operačního systému QTS 4.2.1 pro NAS, který nabízí další nové funkce a vylepšené aplikace pro práci i zábavu. QTS 4.2.1 s novými funkcemi a modernizovanými aplikacemi pamatuje na inteligentní a hladkou správu dat a silnější zabezpečení služby cloudového prostředí.

„S radostí oznamujeme vydání QTS 4.2.1 a věříme, že uživatelům umožní dosahovat vyšších cílů v podnikání i v osobním životě. Od betatesterů systému QTS 4.2.1 jsme získali značné množství zpětné vazby, která představuje neustálou pobídku pro náš vývojový tým, aby do QTS dodal lepší funkcionalitu pro uživatele,” uvedl produktový manažer QNAP, Tony Lu, a dodal: „Systém QTS 4.2.1 představuje nově koncipovaný operační systém pro NAS nabízející hlubší prožitek a silnější zabezpečení.”

Síťový a virtuální přepínač, proxy server a podpora starších verzí Windows

Síťový a virtualní switch integruje funkce správy sítě, poskytuje přehled síťové topologie a zlepšuje konektivitu slučování portů. Virtuální switch umožňuje vybudovat prostředí izolované sítě LAN pomocí integrovaného serveru DHCP pro vyšší zabezpečení. Jedním z příkladů možného využití by mohlo být omezení přístupu k záznamům z dozorovacího systému IP kamer. Aplikace proxy serveru podporuje caching pro nahrávání obsahu včetně zachování přístupu přes internet. Tím dochází k úspoře přenosové šířky a ke zrychlení síťového přenosu. Aplikace proxy serveru poskytuje rozhraní pro zjednodušení nastavení proxy serveru, čímž umožňuje zprovoznění řešení pouhými několika kliknutími. Kromě toho systém QTS 4.2.1 se snímky umožňuje uživatelům systému Windows přímé obnovení souborů pomocí funkce „Předchozí verze“.

Programy Qsirch, Hybrid Backup Sync a Qmail pro správu dat

Qsirch 2.1 přináší další zlepšení funkce prohledávání NAS. Indexování souborů se spouští jako úloha na pozadí, což uživatelům umožňuje mít dohled nad postupem a stavem indexování. Tuto funkci lze použít také k vyloučení souborů z indexování, takže uživatelé mají možnost filtrovat výsledky vyhledávání podle typu souboru, jako jsou například fotografie, hudba, videa a dokumenty. Předběžné zobrazení obsahu prezentuje miniatury fotografií, videí a souborů PDF.

Hybrid Backup Sync spojuje funkce zálohování, obnovení a synchronizace do jedné aplikace pro QTS, pomocí které lze na základě plánu na ukládání dat a obnovení dat po havárii přenášet data do úložného prostoru na místním či vzdáleném umístění nebo do cloudového prostředí. E-mailový klient Qmail umožňuje uživatelům přístup k různým e-mailovým účtům nebo přepínání na jiné účty. Díky podpoře e-mailových služeb, splňující protokol IMAP, Qmail umožňuje automatické zálohování emailů z cloudového prostředí do QNAP NAS.

Linux Station, Virtualization Station 2.1 a Container Station 1.4

QTS 4.2.1 podporuje aplikace spouštěné na systému Linux. Uživatelé PC mají možnost stáhnout si Linux Station z Centra aplikací. Linux Station lze také provozovat jako dálkovou pracovní plochu pro okamžitou správu prostřednictvím webového prohlížeče. Virtualization Station 2.1 podporuje datovou propustnost GPU a klientské nástroje QNAP, jako například ovladače VirtIO, QNAP Guest Agent, ovladač QXL a UltraVNC. Přímá datová propustnost GPU umožňuje předávat virtuálním počítačům úlohy náročné na grafický výkon. Container Station 1.4 podporuje upravitelné kontejnery LXC a plně podporuje provozování standardních kontejnerů Docker. Uživatelé mohou stahovat tisíce aplikací z Docker Hub a provozovat je v izolovaném prostředí a navíc mají možnost flexibilněji importovat/exportovat aplikace.

Další informace, včetně seznamu kompatibilních modelů, získáte zde.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

ATC oficiálním distributorem QNAP i na Slovensku

8. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers se od června 2021 stává oficiálním autorizovaným distributorem produktů QNAP i na Slovensku. Pro Českou republiku zastoupení trvá již od roku 2011. Čtěte více

QNAP: NAS úložiště TS-130

28. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Cenově dostupné inteligentní úložiště TS-130 poslouží jako ideální domácí NAS, poskytuje centralizované úložiště, zálohování, správu multimédií a sdílení. Uložený obsah je bezpečně chráněn pomocí snímků. Spolu se širokou škálou multimediálních aplikací lze pomocí novinky vybudovat osobní cloud vhodný pro zábavní i praktické, produktivní využití. Čtěte více

Synology: úložiště RS2421+, RS2421RP+ a RS2821RP+

23. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Synology)
Společnost Synology uvedla na trh nová zařízení RackStation RS2421+ a RS2421RP+ (12 pozic pro pevné disky) a zařízení RS2821RP+ (16 pozic pro pevné disky). Úložiště jsou navržena tak, aby podávala vynikající výkon při zálohování rozsáhlých infrastruktur, sdílení souborů na firemní úrovni a poskytování služeb privátního cloudu. Čtěte více

QNAP QuWAN vRouter propojí VMware ESXi s SD-WAN

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila QuWAN vRouter, virtuální směrovač SD-WAN, který podporuje platformy a servery VMware ESXi. QuWAN vRouter na bázi předplatného je k dispozici s mnoha úrovněmi, od bezplatného základního řešení až po prémiová řešení s velkou šířkou pásma pro uživatele, kteří mohou okamžitě upgradovat na infrastrukturu SD-WAN za cenu, která jim vyhovuje. Čtěte více