QNAP představil profesionální NVR v NAS serveru

2. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Díky aplikaci QVR Pro, která na přístrojích běží jako nezávislé samostatné operační prostředí, se z QNAP NAS stává profesionální řešení NVR s výhodami, jako je možnost rozšíření úložiště NAS a integrace s širokou škálou zařízení IoT pro lepší dozorování.

„QVR Pro je vyvrcholením poznatků získaných během déle než deseti let zpětné vazby od uživatelů QNAP NVR. S QVR Pro máme za cíl poskytovat vyšší užitnou hodnotu, efektivní funkce a začlenění funkcí NAS – včetně sledování a správy klientů napříč platformami, koncepty CMS, zabezpečení proti selhání, rozšiřitelné úložiště a další,“ uvedl Alan Kuo, produktový manažer společnosti QNAP.

QVR Pro má „vyhrazený úložný prostor“ na NAS, aby tato část úložiště byla rezervována pouze pro QVR Pro a na výkon neměly negativní vliv další aplikace na NAS. Vzhledem k tomu, že potřeba po úložném prostoru po čase roste, mohou uživatelé úložnou kapacitu rozšířit tak, že k zařízení připojí rozšiřující jednotky nebo nevyužitý úložný prostor jiného zařízení QNAP NAS.

Společnost QNAP poskytuje uživatelům různá API, aby bylo možné rychle integrovat širokou škálu kamer a konfigurovat výstrahy na události a záznamy. Také lze využívat zařízení IoT, aby dozorovací systém byl inteligentnější a lépe zabezpečený.

QVR Pro podporuje tisíce modelů kamer od více než 140 značek a celou řadu obrazových formátů, takže uživatelé mohou rychle vybudovat různá dozorovací řešení šitá na míru jejich prostředím. Uživatelé mohou vyhledávat kamery v různých sítích, přidávat a spravovat kamery v dávkách, používat 360stupňové kamery a přidělovat kamerám vyhrazená síťová rozhraní.

Uživatelé mohou předem alokovat úložnou kapacitu a přidělit vyhrazený úložný prostor pro záznamy každé kamery na základě oblasti a významu monitorování. Pro zajištění záznamů bez přerušení lze nastavit rezervní svazek. Pokud původní svazek selže, záznamy mohou být uloženy na rezervním svazku.

Aplikaci QVR Pro Client lze nainstalovat do zařízení se systémem Windows a Mac nebo na HD Station v QNAP NAS. Uživatelé mohou flexibilně přepínat z živého sledování nebo režimu přehrávání a mít kontrolu nad monitorovanou oblastí. Nově vydaná mobilní aplikace poskytuje různá rozvržení zobrazení a umožňuje uživatelům monitorovat více kanálů najednou i na cestách.

Dostupnost

QVR Pro lze stáhnout z QTS App Center. QVR Pro Client je k dispozici pro QNAP HD Station (instaluje se v HD Station), stolní počítač (Windows, Mac a Ubuntu) a mobilní zařízení (Android a iOS).

Požadavky na systém NAS:

  • QNAP NAS s procesory x86 (64 bitů) a nejméně 4 GB RAM (pro ještě plynulejší funkčnost se doporučuje 8 GB RAM).
  • QTS 4.3.3 (nebo novější).
  • Container Station 1.7.2551 (nebo novější) je třeba  nainstalovat dříve, než je možné použít QVR Pro.

Podobné články

Wisenet: PTZ kamery řady Wisenet Q

5. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Nové interiérové a venkovní PTZ kamery o rozlišení 2 MPx přinášejí řadu pokrokových a praktických funkcí, jako např. ukládání úpravy ohniska s možností aplikace až na 32 předdefinovaných oblastí, čímž je zajištěno rychlé zaostření kamery ihned po změně polohy. Čtěte více
Evolve Baby Monitor N4

Evolveo: video chůvičky Baby Monitor N2 a Baby Monitor N4

31. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Evolveo)
Společnost Evolveo uvedla na trh dvojici video chůviček Baby Monitor N2 a N4. Obě chůvičky disponují mnoha funkcemi a liší se především velikostí displeje. Mezi hlavní funkce patří: přenos zvuku a videa, aktivace zvukem, automatický noční přísvit, monitoring okolní teploty nebo režim uspávání s přehráváním ukolébavek. Čtěte více

Umělá inteligence od Konica Minolta předpovídá budoucnost

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Konica Minolta)
Nová řada chytrých kamer Konica Minolta dokáže s pomocí termovize a umělé inteligence upozornit na nebezpečí vzniku požáru ještě před samotným vznícením. Kamery rovněž dovedou odhalit nežádoucí zahřívání strojů a předejít tak jejich poškození nebo zvýšit ochranu objektů i za špatného počasí. Čtěte více

Hanwha Techwin rozšiřuje nabídku síťových videorekordérů podporujících kamery Wisenet AI

23. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hanwha Techwin)
Díky uvedení osmi- a šestnáctikanálových síťových videorekordérů řady Wisenet X mohou i malé podniky za dostupnou cenu využít výhod kamer Wisenet AI s bezplatnou licencí pro analýzu video obsahu na bázi AI se schopností hlubokého učení, prováděnou přímo na zařízení. Čtěte více