QNAP představil profesionální NVR v NAS serveru

2. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Díky aplikaci QVR Pro, která na přístrojích běží jako nezávislé samostatné operační prostředí, se z QNAP NAS stává profesionální řešení NVR s výhodami, jako je možnost rozšíření úložiště NAS a integrace s širokou škálou zařízení IoT pro lepší dozorování.

„QVR Pro je vyvrcholením poznatků získaných během déle než deseti let zpětné vazby od uživatelů QNAP NVR. S QVR Pro máme za cíl poskytovat vyšší užitnou hodnotu, efektivní funkce a začlenění funkcí NAS – včetně sledování a správy klientů napříč platformami, koncepty CMS, zabezpečení proti selhání, rozšiřitelné úložiště a další,“ uvedl Alan Kuo, produktový manažer společnosti QNAP.

QVR Pro má „vyhrazený úložný prostor“ na NAS, aby tato část úložiště byla rezervována pouze pro QVR Pro a na výkon neměly negativní vliv další aplikace na NAS. Vzhledem k tomu, že potřeba po úložném prostoru po čase roste, mohou uživatelé úložnou kapacitu rozšířit tak, že k zařízení připojí rozšiřující jednotky nebo nevyužitý úložný prostor jiného zařízení QNAP NAS.

Společnost QNAP poskytuje uživatelům různá API, aby bylo možné rychle integrovat širokou škálu kamer a konfigurovat výstrahy na události a záznamy. Také lze využívat zařízení IoT, aby dozorovací systém byl inteligentnější a lépe zabezpečený.

QVR Pro podporuje tisíce modelů kamer od více než 140 značek a celou řadu obrazových formátů, takže uživatelé mohou rychle vybudovat různá dozorovací řešení šitá na míru jejich prostředím. Uživatelé mohou vyhledávat kamery v různých sítích, přidávat a spravovat kamery v dávkách, používat 360stupňové kamery a přidělovat kamerám vyhrazená síťová rozhraní.

Uživatelé mohou předem alokovat úložnou kapacitu a přidělit vyhrazený úložný prostor pro záznamy každé kamery na základě oblasti a významu monitorování. Pro zajištění záznamů bez přerušení lze nastavit rezervní svazek. Pokud původní svazek selže, záznamy mohou být uloženy na rezervním svazku.

Aplikaci QVR Pro Client lze nainstalovat do zařízení se systémem Windows a Mac nebo na HD Station v QNAP NAS. Uživatelé mohou flexibilně přepínat z živého sledování nebo režimu přehrávání a mít kontrolu nad monitorovanou oblastí. Nově vydaná mobilní aplikace poskytuje různá rozvržení zobrazení a umožňuje uživatelům monitorovat více kanálů najednou i na cestách.

Dostupnost

QVR Pro lze stáhnout z QTS App Center. QVR Pro Client je k dispozici pro QNAP HD Station (instaluje se v HD Station), stolní počítač (Windows, Mac a Ubuntu) a mobilní zařízení (Android a iOS).

Požadavky na systém NAS:

  • QNAP NAS s procesory x86 (64 bitů) a nejméně 4 GB RAM (pro ještě plynulejší funkčnost se doporučuje 8 GB RAM).
  • QTS 4.3.3 (nebo novější).
  • Container Station 1.7.2551 (nebo novější) je třeba  nainstalovat dříve, než je možné použít QVR Pro.

Podobné články

D-Link rozšířil nabídku kamer Vigilance o vylepšené modely

27. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární kamerové řady Vigilance. Nové kamery pro střežení interiérů i exteriérů mají rozlišení až 4K a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za výhodnou cenu. Čtěte více

Český startup GoodVision a Axis mění kamery na dopravní senzory

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnosti Axis Communications a GoodVision uvádějí nové řešení monitoringu dopravy v reálném čase. Aplikace GoodVision Live Traffic, která se nahraje přímo do kamer vybavených procesorovou jednotkou hlubokého učení, dokáže například rozlišovat a počítat až osm kategorií objektů, vyhodnocovat dopravní přestupky a vytvářet další statistiky. Čtěte více

Western Digital rozšiřuje nabídku řešení pro dohledové systémy

24. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Nová produktová řada WD Purple Pro přináší zvýšený výkon, spolehlivost a schopnost zvládat pracovní zatížení u analytických serverových aplikací a u záznamových zařízení využívajících umělou inteligenci. Čtěte více

Axis: PTZ kamera Q6315-LE

22. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications uvedla na trh novou vysokorychlostní otočnou kameru Q6315-LE. Novinka je určená k videodohledu za každého počasí i v hluboké tmě a disponuje IR přísvitem s dlouhým dosahem (i 300 metrů a víc). Vylepšený snímač s procesorem nové generace zajistí lepší obraz, rozšířené možnosti videoanalýzy a efektivnější kompresi videa. Čtěte více