QNAP pomůže s nasazením odolné IT infrastruktury s více pracovišti

18. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
QuWAN, nové SD-WAN řešení společnosti QNAP, pomáhá díky technologii Auto Mesh IPsec VPN a platformě pro centralizovanou cloudovou správu malým a středním podnikům vybudovat agilní a spolehlivou IT infrastrukturu, která usnadňuje digitální transformaci, expanzi na více pracovišť a vzdálenou práci na nákladově efektivním základě.

QuWAN je kompatibilní s celou řadou řešení QNAP a nejenže zajišťuje stabilní a optimalizovaný síťový přenos pro velká data, ale také zlepšuje zavádění IT a efektivitu správy pro expanzi na více místech a ve větším počtu zemí.

Technologie SD-WAN v řešení QuWAN automaticky vytváří síť VPN prostřednictvím softwarově definovaných sítí a podporuje šifrování IPsec a cloudovou správu. Pracovníci IT mohou snadno nasadit vysoce zabezpečenou a vysoce dostupnou mikrosegmentovanou infrastrukturu VPN, která šetří čas přenosu a šířku pásma mezi ústředím a pobočkami a zároveň snižuje zatížení přenosu zařízení VPN v ústředí. QuWAN využívá technologie vyrovnávání zátěže, agregace WAN a vysoké dostupnosti WAN k dosažení vysoce optimalizované šířky pásma a přenosu. Díky podpoře QoS a hloubkové kontrole paketů (Deep Packet Inspection, DPI), QuWAN upřednostňuje využití šířky pásma pro kriticky důležité aplikace a zakazuje specifické aplikace pomocí funkcí brány firewall L7 pro zabezpečení podnikové sítě.

QuWAN, zabudovaný do routerů QHora a dostupný pro QNAP NAS, switche QGD a servery QuCPE *, vyhovuje všestranným scénářům použití ve velkých společnostech, pobočkách a domácnostech. Při spolupráci s aplikací QVPN se vzdálení pracovníci mohou snadno připojit k SSL VPN prostřednictvím svého počítače nebo mobilního zařízení. Zařízení na různých pracovištích jsou flexibilně segmentována, aby se navzájem propojila v mikrosegmentované síti.

„Díky tomu, že se práce na dálku stává novou normou, podniky čelí výzvě v podobě zavádění a správy VPN na více pracovištích. Nicméně, malé a střední podniky s omezeným rozpočtem a zaměstnanci, si možná nebudou moci dovolit a udržovat řešení VPN pro velké podniky,“ uvedla Judy Chen, produktová manažerka společnosti QNAP, a dodala: „Úplná kompatibilita QuWAN s řešeními společnosti QNAP a její platforma pro centralizovanou cloudovou správu umožňuje pracovníkům IT v ústředí rychle zavést zabezpečenou rozsáhlou infrastrukturu VPN a topologie sítí na více pracovištích, aby vyhověli moderním podnikovým požadavkům.“

Platforma pro centralizovanou cloudovou správu QuWAN Orchestrator umožňuje pracovníkům ústředí vzdáleně monitorovat síťová vzdálená (edge) zařízení, nastavovat parametry a analyzovat síťový provoz, a tím dosáhnout instalace a správy na dálku (Zero Touch Provisioning, ZTP). Poskytuje také uživatelsky přívětivé funkce, včetně ovládacího panelu, eMapy a analýzy provozu, aby zavádění sítí bylo snazší a intuitivnější.

Aktuálně se můžete zapojit do testování betaverze QuWAN a vyzkoušet jeho funkce. QNAP si na podporu této aktivity dokonce připravil soutěž – 10 beta testerů, kteří nastaví síťové topologie VPN mezi nejvíce zařízeními a poskytnou nejužitečnější zpětnou vazbu, vyhrají NAS TS-253D. Další informace najdete na stránce programu testování beta verze QuWAN.

Dostupnost a kompatibilita

QuWAN bude brzy k dispozici v QTS App Center pro všechna zařízení QNAP NAS založená na architektuře x86 (Intel nebo AMD) s 2 GB RAM a QTS 4.4.2 (nebo novější). Switche QGD s 2 GB RAM a QTS 4.4.2 (nebo novější).

Řada switchů QGD bude podporovat QuWAN od 3. čtvrtletí 2020; řada routerů QHora a řada serverů QuCPE budou k dispozici od 3. čtvrtletí 2020.

Video : 

Profilová karta firmy

QNAP Systems, Inc.

QNAP Systems, Inc.

QNAP znamená Quality Network Appliance Provider a je světovou špičkou v oboru výroby a dodávek vysoce kvalitních NAS a NVR zařízení.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

QNAP: 2,5GbE NAS úložiště TS-x53D

19. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP uvedla na trh řadu 2,5GbE NAS TS-x53D čítající modely se dvěma, čtyřmi a šesti diskovými pozicemi. Tato spolehlivá a bezpečná řada NAS přináší vysokou efektivitu nákladů tím, že nabízí více funkcí s přidanou hodnotou včetně rozšíření PCIe, zálohování ve více cloudech, brány cloudového úložiště, HDMI výstupu a dalších. Čtěte více

QNAP představil nástroj Qsirch 5.0 s řadou nových funkcí

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Fulltextový vyhledávací nástroj Qsirch 5.0 pro NAS servery od QNAPu přináší novinky v čele vyhledáváním podle obrázků, vyhledávání textu v obrázcích a automatickou archivací souborů. Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

QNAP: NAS server TS-230

12. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila lehké a tiché úložiště NAS TS-230 vybavené celou řadou funkcí, které se snadno přizpůsobí jakékoli domácnosti. Díky řadě multimediálních aplikací, podpoře kódování multimédií i ochranou uložených dat pomocí snapshotů je elegantní model TS-230 ideálním, cenově dostupným úložištěm NAS pro moderní životní styl. Čtěte více