Provolají a prosurfují víc uživatelé iOS, nebo uživatelé Androidu?

29. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 zveřejnil zajímavou statistiku porovnávající chování uživatelů chytrých telefonů se systémy iOS a Android. Ačkoli je zastoupení uživatelů s přístroje využívající systém od Googlu výrazně vyšší, přináší operátor řadu zajímavých informací.

Uživatelé telefonů s Androidem mají v zákaznické bázi O2 navrch. Zatímco telefony iPhone využívá pouhých pět procent zákazníků, chytrý telefon s Androidem vlastní 42 % těch, kteří využívají mobilní služby od O2. Toto je však podle odhalení operátora jediný zásadní parametr, kde Android vede.

Jak vyplývá z provozních statistik operátora, uživatelé iPhonů jsou aktivnější než ti, kdo mají smartphone s Androidem. Průměrný majitel „jablečného“ telefonu odešle měsíčně 161 SMS a provolá 270 minut, zatímco u typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut.

Zásadní rozdíl je ale ve spotřebě dat – zatímco zákazník s iPhonem přenese měsíčně v průměru 1,1 GB, ten s „androidím“ telefonem pouze 470 MB - tedy méně než polovinu.

S tím souvisí í další údaj – zatímco z majitelů iPhonu nepoužívá data pouze 5 %, u lidí s Androidem se bez dat obejde 18 % z nich. A ještě jeden ukazatel aktivity: majitelé iPhonů stráví v roamingu průměrně 12 dní v roce, zatímco u uživatelů s telefony se systémem od Googlu je to 7,2 dne ročně.

Rozdílné jsou i demografické údaje – zatímco v případě iPhonů jich více než čtvrtinu najdeme u zákazníků v Praze, z „androidích“ kousků mají Pražáci jen 13 % těch, které jsou v síti O2 v provozu.

Systém od Googlu je v kapsách všech věkových skupin zastoupen mnohem rovnoměrněji než iOS, který má ve zhruba 55 % případů u sebe člověk mladší třiceti let. U Androidu najdeme u uživatelů do třiceti let věku asi 39 % těchto smartphonů.

V kapsách žen a mužů jsou pak oba systémy zastoupeny úplně stejně.

Podobné články

Apple představil nové generace svých telefonů, tabletů a chytrých hodinek

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple na své první podzimní produktové online konferenci představil nové generace svých klíčových produktů. Již brzy se tak dočkáme iPhonu 13, nového iPadu i iPadu mini i sedmé řady Apple Watch. Navzdory velkým očekáváním jsme se však většinou dočkali spíše menších, chcete-li evolučních, změn… Čtěte více

OPPO to myslí vážně – ve Varšavě otevírá regionální centrum pro střední a východní Evropu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oppo)
Společnost OPPO zahájila nové aktivity ve střední a východní Evropu (CEE), které mimo jiné zahrnují regionální centrum v polské Varšavě, provozní infrastrukturu v jedenácti zemích CEE, testovací centrum v Rumunsku a komplexní výrobní zařízení v Turecku. Čtěte více

Prodej smartphonů v druhém kvartále slušně rostl

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle údajů společnosti Gartner vzrostl během druhého čtvrtletí 2021 globální prodej smartphonů meziročně o 10,8 % na 328,8 milionů. Čtěte více

Češi a Slováci vzali skládací telefony útokem: předobjednávky na novinky od Samsungu trhají rekordy

31. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung hlásí obrovský úspěch předobjednávek nové generace mobilů s ohebným displejem. Nové skládací telefony od Samsungu stejně jako hodinky Watch4 překonaly očekávání v předobjednávkách, meziroční nárůsty jsou v řádů stovek procent. Čtěte více