Provolají a prosurfují víc uživatelé iOS, nebo uživatelé Androidu?

29. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Operátor O2 zveřejnil zajímavou statistiku porovnávající chování uživatelů chytrých telefonů se systémy iOS a Android. Ačkoli je zastoupení uživatelů s přístroje využívající systém od Googlu výrazně vyšší, přináší operátor řadu zajímavých informací.

Uživatelé telefonů s Androidem mají v zákaznické bázi O2 navrch. Zatímco telefony iPhone využívá pouhých pět procent zákazníků, chytrý telefon s Androidem vlastní 42 % těch, kteří využívají mobilní služby od O2. Toto je však podle odhalení operátora jediný zásadní parametr, kde Android vede.

Jak vyplývá z provozních statistik operátora, uživatelé iPhonů jsou aktivnější než ti, kdo mají smartphone s Androidem. Průměrný majitel „jablečného“ telefonu odešle měsíčně 161 SMS a provolá 270 minut, zatímco u typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut.

Zásadní rozdíl je ale ve spotřebě dat – zatímco zákazník s iPhonem přenese měsíčně v průměru 1,1 GB, ten s „androidím“ telefonem pouze 470 MB - tedy méně než polovinu.

S tím souvisí í další údaj – zatímco z majitelů iPhonu nepoužívá data pouze 5 %, u lidí s Androidem se bez dat obejde 18 % z nich. A ještě jeden ukazatel aktivity: majitelé iPhonů stráví v roamingu průměrně 12 dní v roce, zatímco u uživatelů s telefony se systémem od Googlu je to 7,2 dne ročně.

Rozdílné jsou i demografické údaje – zatímco v případě iPhonů jich více než čtvrtinu najdeme u zákazníků v Praze, z „androidích“ kousků mají Pražáci jen 13 % těch, které jsou v síti O2 v provozu.

Systém od Googlu je v kapsách všech věkových skupin zastoupen mnohem rovnoměrněji než iOS, který má ve zhruba 55 % případů u sebe člověk mladší třiceti let. U Androidu najdeme u uživatelů do třiceti let věku asi 39 % těchto smartphonů.

V kapsách žen a mužů jsou pak oba systémy zastoupeny úplně stejně.

Podobné články

Prodej smartphonů v prvním čtvrtletí 2021 vzrostl o 26 %

10. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej chytrých mobilních telefonů podle Gartneru v prvním letošním kvartálu meziročně vzrostl o 26 % na 378 milionů kusů. Celkový prodej mobilních telefonů (tedy smartphonů i přístrojů bez operačního systému) meziročně vzrostl podle Gartneru o 22 %. Čtěte více

Apple WWDC 2021: Novinky pro iPhony, iPady, Macy i hodinky

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Společnost Apple na dlouho očekávané výroční vývojářské konferenci představila nové operační systémy pro většinu svých zařízení. Navzdory nejrůznějším náznakům jsme se sice nedočkali, alespoň prozatím, žádného nového hardwaru, ale zajímavých novinek je i tak více než dost… Čtěte více

Prodej smartphonů v regionu EMEA znovu nabírá na síle

7. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Po ne zrovna vydařeném loňském roce se situace na trhu s chytrými telefony výrazně zlepšuje. Podle IDC jde dokonce o vůbec nejlepší výsledky, jaké kdy byly v úvodním kvartálu roku dosaženy… Čtěte více

Telefon s nejrychlejším internetem za nejlepší peníze. Realme 8 5G je tady

2. 6. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: realme)
Rádi sledujete své oblíbené seriály na internetu v mobilu, ale spojení padá nebo ho brzdí pomalá data? Měli byste zbystřit, značka realme totiž přichází s novým modelem realme 8 5G. Rychlý přenos dat je s ním na dosah. Čtěte více