Project 1709 – platforma Canon pro správu fotografií

4. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Canon)
Canon představil pod pracovním názvem Project 1709 betaverzi nové platformy pro správu fotografií. Cloudová služba usnadňuje správu fotografií bez ohledu na to, kde jsou snímky uložené nebo jakým přístrojem byly pořízené.

Canon vyvinul také speciální technologie pro indexování a označování, takže uživatelé mohou snadno najít libovolný obrázek uložený v cloudu nebo sdílet svou sbírku fotografií s přáteli, rodinou a na sociálních sítích díky propojení se službami, jako je Facebook.

S nástupem digitální fotografie začali lidé vytvářet více fotografií na různých zařízeních, takže efektivní správa je stále náročnější a zároveň je těžší si fotografie skutečně vychutnat,“ řekl Rainer Fuehres, ředitel divize Consumer Imaging, Canon Europe. „Project 1709 je unikátní řešení, které usnadňuje správu fotografií uložených na různých místech, ať už jsou uložené na pevném disku, sociálních sítích nebo v cloudu. Nová platforma je určená pro moderní fotografy, kteří chtějí rychlý přístup ke všem svým snímkům kdykoli a kdekoli. Velmi se těšíme na spolupráci s fotografy při betatestování a na vývoj platformy v následujících měsících a letech.“

Snadné ukládání, vyhledávání a přístup

Cloudová platforma usnadňuje správu fotografií a zjednodušuje přístup k celé digitální sbírce. Na rozdíl od všech ostatních služeb spojuje v jedné platformě i nesourodé kolekce obrázků, bez ohledu na to, jak byly fotografie pořízeny nebo kde jsou uloženy.

Čistý a přehledný dlaždicový design poskytuje svěží a příjemný způsob prohlížení snímků. Vyhledávání fotografií usnadňuje časová osa a pokročilé možnosti filtrování, takže obrázky lze hledat pomocí důležitých dat, míst, označení přidaného uživatelem a podobně.

Hlavní výhody nové platformy:

• Ukládání: Platforma umožňuje propojit všechny snímky na jednom místě. Obrázky lze nahrát z libovolného zařízení pomocí speciálního nahrávače nebo přímo z webové stránky. Když je stejný snímek uložen na více místech najednou, moderní technologie identifikují duplicitní fotografii a umožňují ji odstranit z knihovny.
• Vyhledávání: Intuitivní funkce pro vyhledávání umožňuje rychle filtrovat fotografie a najít hledaný snímek. Uživatelé mohou přidávat vlastní označení a k dispozici jsou i EXIF data, informace o zařízení, data a informace o geografické poloze, takže vyhledávání je velmi rychlé a intuitivní. Fotografie lze řadit podle data vzniku a na časové ose krásně dokumentovat například růst dítěte.
• Vylepšení: U fotografií jsou přehledně k dispozici EXIF data, včetně modelu fotoaparátu, času expozice, clony a citlivosti ISO, takže uživatelé mohou lépe porozumět jednotlivým nastavením u oblíbených snímků. Pomocí moderní technologie indexování lze vybudovat rozsáhlou sbírku fotografií s řadou užitečných kontextuálních údajů, které mohou být použity ke snadnějšímu organizování a vyhledávání.
• Maximální požitek: Platforma umožňuje užít si a vychutnat digitální fotografie a sdílet své oblíbené snímky s rodinou a přáteli. Díky propojení s Facebookem je možné publikovat snímky a ukládat komentáře a spravovat facebookové fotografie jako součást své sbírky.
• Přístup: Přístup k jakémukoli snímku rychle a snadno pomocí webového prohlížeče. Uživatelé tedy budou mít vždy fotografie k dispozici.

Platforma pro uživatele

Betaverze Project 1709 je dostupná zatím v angličtině a němčině. Během betatestování se mohou uživatelé podělit o svém myšlenky a názory a inspirovat Canon k přidání dalších funkcí.

Veřejné spuštění plné verze Project 1709 je naplánované na rok 2013, kdy budou zároveň představeny další funkce. Plná verze bude obsahovat i vylepšené funkce pro vyhledávání a označování a propojení s více službami třetích stran, včetně platforem pro nahrávání obsahu a sdílení.

V případě zájmu je možné vyzkoušet betaverzi a registrovat se na stránce www.Project1709.com.

Project 1709 – hlavní charakteristika:

• Sjednocení všech fotografií bez ohledu na místo uložení nebo způsob pořízení
• Vyhledávání jakýchkoli fotografií
• Přístup ke všem snímkům kdykoli a kdekoli
• Maximální požitek z fotografií
• Vylepšení fotografií, aby byly nejlepší, jaké mohou být

Štítky: 

Podobné články

Martin Hempl, channel manager Czech & Slovakia v MMD-Monitors & Displays

Na pět minut s Martinem Hemplem ze společnosti MMD

7. 5. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Věnuje se rodině, má rád hokej. Vyplácí se mu soustavná práce v dealerském kanále a se systémovými integrátory. Martin Hempl má se značkami AOC a Philips i další plány. Kam je chce posunout a co jsme se o jeho soukromém životě ještě dozvěděli? Čtěte více

Canon a Océ v ČR završily integraci

1. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Canon)
K dnešnímu dni se legislativně sloučily společnosti Canon a Océ v České republice. Sloučený podnik nese název Canon CZ. Společnost Océ jako samostatný subjekt zaniká, značka Océ však bude nadále používána v rámci produktové řady Canon a jejím logem bude opatřena celá řada produktů. Čtěte více

Vývoj trendů v oblasti kancelářské techniky

17. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Canon)
Celoevropská studie Canon odhalila mezeru v komunikaci a porozumění mezi těmi, kteří rozhodují o nákupu IT vybavení kanceláří, a koncovými uživateli. Jejich rozdílná očekávání mohou vést až ke snížení hodnoty IT a celé organizace, přestože do IT organizace dlouhodobě investují. Čtěte více
Canon EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS

Canon: objektiv EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS

9. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Canon)
Canon rozšířil rodinu EF-M objektivů o EF-M 11-22mm f/4-5,6 IS STM, který je určen pro fotoaparáty řady EOS M. Jedná se o ultra široký objektiv EF s funkcí optického stabilizátoru obrazu. Nabízí univerzální širokoúhlý zoom, optický výkon a nový způsob vysouvání objektivu. Model je vhodný pro uživatele EOS M, kteří mají vášeň pro fotografování krajinek a architektury. Čtěte více