Program Symantec pro podporu mobilních aplikací

18. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Symantec)
Symantec zveřejnil novou nabídku pomoci podnikům urychlit jejich iniciativy a aktivity v mobilních technologiích. Tato nabídka zahrnuje dva nové programy – App Center Ready Program a Mobility Solution Specializace.

Podniky se v dnešní době snaží najít správné kombinace technologií pro zvýšení produktivity a využít výhod mobilního přístupu, aniž by byla ohrožena ochrana kritických dat. Podle průzkumu společnosti Symantec téměř polovina dotazovaných organizací (48 procent) vidí mobilitu jako výzvu, jejíž uspokojivé vyřešení je až příliš složité. Symantec zjednodušuje tento proces tím, že spolupracuje přímo s vývojáři aplikací a implementačními partnery na komplexní sadě podnikových řešení pro mobilitu.

V řešení je pět kritických oblastí mobility pro větší podniky:

uživatelský přístup do aplikací, aplikace a ochrana dat, řízení koncových stanic, ochrana před hrozbami a bezpečné sdílení souborů.

Organizace hledají aplikace, partnery a produkty, které jim pomohou k dosažení obchodních cílů," řekl Anil Chakravarthy, senior vice president, Enterprise Security Group, společnosti Symantec. „Spojením našeho portfolia do jedné sady produktů, která je licencována na uživatele a ne na zařízení, pomáháme IT organizacím zvýšit mobilitu zaměstnanců a produktivitu, aniž by byla ohrožena bezpečnost a ochrana dat. Přechod na tento licenční model, který bere v úvahu současné podmínky společností, dokáže pokrýt dvě nebo více zařízení jednoho zaměstnance."

Enterprise Ready Trusted Mobilní aplikace

App Center Ready Program umožňuje vývojářům mobilních aplikací vložit prvky zabezpečení a správy Symantecu, jako je například šifrování, autentizace, politiky prevence ztráty dat, do jejich aplikací beze změny jejich zdrojového kódu. IT organizace s tímto programem nyní mohou s jistotou nasadit aplikace na obě platformy iOS a Android při zachování stejné úrovně řízení, ochrany a důvěryhodnosti jako mají jejich in-house aplikace. Vývojáři mobilních aplikací mohou v rámci programu urychlit řešení problémů s informační bezpečností. Dokáží urychlit uvedení nové aplikace na trh tím, že odstraní nutnost psaní dalšího kódu a mohou své aplikace zviditelnit prostřednictvím App Symantec Center Ready katalogu, který zahrnuje všechny důvěryhodné a společností Symantec certifikované aplikace. Vývojáři se nyní mohou soustředit na funkčnost svých aplikací, vytvořit příjemné uživatelské prostředí při plném využití prvků bezpečnosti a správy Symantec. Prvními členy programu jsou např. obchodní aplikace, jako je Branchfire iAnnotate, damaka Xavy, Emtrace MoxierMail, GoodReader, iKonic Apps, Infraware Polaris Office a Picsel SmartOffice.

Nová specializace pro obchodní partnery

Symantec oznámil novou specializaci, která umožní partnerům nabídnout produkty Enterprise Mobility svým zákazníkům. Mobility Solution specializace poskytne partnerům přístup k informačním zdrojům, možnost registrace obchodních případů, rozvojové programy, marketingové materiály a obchodní pobídky. K dispozici bude pro všechny partnery do konce roku 2012.

Single Suite pro enterprise podniky

Dostupná je také aplikace Symantec Mobile Management Suite, jediné řešení, které pokrývá správu mobilních zařízení, mobilní aplikace a zabezpečení mobilních dat. Tato sada může být objednána jak v licenčním modelu subscription, tak perpetual. Sada podporuje hlavní platformy včetně iOS 6, Android 4.1 a Windows Phone 7.5, obsahuje integraci Symantec Endpoint Managementu s Microsoft System Center Configuration Managerem. Je také vybavena novým vylepšením, jako je například aplikace blacklistingu, e-mailová kontrola přístupu a compliance management.

Ať už organizace chtějí využívat mobilní přístup k e-mailu nebo mobilním aplikacím a obsahu, Symantec Mobile Management Suite poskytuje kompletní řešení pro podporu různých případů užití zařízení jak v osobním vlastnictví, tak i firemním vlastnictví. Stále více zaměstnanců přináší své osobní chytré telefony a tablety a využívá je pro pracovní účely. Symantec svou novou cenovou a licenční politikou zjednodušuje podnikové zadávání veřejných zakázek, obnovení a audit procesů a pomáhá znovu získat kontrolu nad rostoucími náklady na správu mobilních uživatelů.

Silná autentizace

Aplikace pro Android Symantec Managed PKI umožňuje transparentně vydávat digitální certifikáty pro Android telefony a tablety a usnadnit jejich správu. Firmy mohou automatizovat distribuci certifikátu, aktualizace a zrušení, což jim přináší nižší náklady na správu. Symantec Managed PKI klienta pro Android spolu s nástroji pro další mobilní platformy, jako je Apple iOS, Mac a Windows, pomáhá organizacím zvýšit produktivitu a podpořit využití BYOD (Bring Your Own Device) iniciativy pro autentizaci uživatele.

Štítky: 

Podobné články

Symantec představil partnerský program Secure One

3. 11. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Symantec)
Symantec připravil rozšířený program na podporu prodejních kanálů, který by měl parterům zaměřeným na bezpečnostní řešení umožnit dosahovat vyšších příjmů. Program Symantec Secure One zjednodušuje požadavky na odbornost a usnadňuje získání příslušných certifikátů. Čtěte více
Z vyhlášení nejlepších partnerů

Symantec Partner Sales Academy 2015

5. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Symantec)
Ve dnech 26.–27. května 2015 se konalo setkání partnerů a distributorů společnosti Symantec. I přes nepříznivé dopravní podmínky na dálnici D1 se sešlo více než 60 partnerů z České a Slovenské republiky, aby se setkalo se zástupci firmy Symantec, a to jak části Security, tak Veritas. Čtěte více
Luděk Vyhnalík, obchodník pro oblast Commercial a Michal Kováč, TAR ve společnosti Symantec

Symantec: Luděk Vyhnalík a Michal Kováč

13. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Symantec)
Symantec jmenoval na obchodní pozici pro oblast Commercial Luďka Vyhnalíka (52 let). Jako TAR (territory account manager) bude mít na starosti klíčové zákazníky z části Prahy, východních Čech a z Moravy. Do divize Consumer na pozici channel sales nastoupil Michal Kováč (35 let). Čtěte více
Internet Security Threat Report 2013

Vzrůstá počet útoků mířících na malé firmy a výrobní sektor

17. 4. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Symantec)
Během loňského roku se ztrojnásobil počet útoků na malé firmy. Zároveň také o 30 % vzrostl počet webových útoků. Primárním cílem útoků se po vládních organizacích stávají výrobní podniky. Co dále se můžete dozvědět ze zprávy Internet Security Threat Report 18 společnosti Symantec? Čtěte více