Přichází nová generace počítačů HP Pavilion x360

20. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP představilo novou generaci konvertibilních počítačů Pavilion x360 14 a Pavilion x360 15. Nejčerstvější přírůstky do rodiny zařízení Pavilion přinášejí prvky známé z prémiových zařízení HP, jako trojrozměrnou kovovou základnu klávesnice, elegantní barevné varianty, ale i výrazně vyšší výkon a výběr z grafických karet, za cenu dostupnou i běžným uživatelům. HP dále začne nabízet i dva nové monitory.

Novinky z řady HP Pavilion dostaly nové barvy (dostupné u vybraných modelů) včetně elegantní bledě modré, světle zlaté a stříbrné. Displeje, mající na třech stranách pouze miniaturní rámečky a zkosené hrany šasi, připomínající tvarem přesýpací hodiny, usnadňují uživateli otevírání zařízení. Ve výbavě tradičně nechybí ani audio od Bang & Olufsen posílené funkcí HP Audio Boost. Přihlašování pomocí Windows Hello urychlí volitelná čtečka otisků prstů, která se nyní přesunula pod klávesnici. Skvělou funkcí při kreslení nebo editaci dokumentů je potom podpora simultánního použití pera a dotyku.

Další specifikace:

  • HP Pavilion x360 14 nyní nabízí vyšší výkon – na výběr je z grafických karet Nvidia GeForce MX130 a MX250, 8. generace procesorů Intel až po Intel Core i7, širokého výběru duálních úložišť a až 16GB pamětí. To vše doplňuje téměř 11hodinová výdrž na baterii.
  • HP Pavilion x360 15 se uplatní při práci i při zábavě. Napomáhá tomu výběr z HD nebo Full HD displejů, numerická klávesnice, 8. generace procesorů Intel až po Intel Core i7 a samostatná grafika Radeon 535.

Nové monitory přinesou skvělé rozlišení i ergonomii

HP zároveň představilo dvojici nových monitorů, HP 27f 4K a zakřivený HP 34f, které se díky svému vysokému rozlišení hodí pro tvorbu obsahu, ale samozřejmě i pro zábavu. Menší, 27palcový model, dostal displej 4K UHD IPS s tenkými okraji a také ergonomický, nastavitelný stojan. Větší, 34palcový monitor se zakřiveným IPS panelem, nabídne rozlišení Quad HD.

Ceny a dostupnost

HP Pavilion x360 14  bude v ČR dostupný od dubna za ceny od 14 490 Kč, HP Pavilion x360 15  bude startovat na 15 990 Kč.

Monitor HP 27f 4K bude v České republice dostupný od srpna za 9 990 Kč. Bližší informace k dostupnosti modelu 34f Curved zatím nejsou k dispozici.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

HP zlepšuje zabezpečení počítačů pomocí umělé inteligence

25. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Na konferenci EMEA Innovation Summit představilo HP Inc. nové počítače a bezpečnostní řešení navržená pro kancelář budoucnosti. HP Sure Sense je ochrana proti malwaru založená na umělé inteligenci, kterou HP dále posiluje své portfolio nejlépe zabezpečených a spravovatelných PC na světě. Dále HP představilo firemní počítače a mobilní pracovní stanice postavené na 8. generaci procesorů Intel Core vPro. Čtěte více

Gartner: Prodej PC, tabletů a telefonů bude letos stagnovat

15. 4. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej počítačů, tabletů a mobilních telefonů letos podle Garteru dosáhne 2,21 miliardy zařízení, a ve srovnání s rokem 2018 tedy výrazněji neporoste ani neklesne. Se světlou výjimkou v podobě prémiových ultramobilních počítačů je nutné u většiny ostatních klíčových produktových kategorií počítat s poklesem. Čtěte více

Huawei: notebook MateBook 13

31. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Novinka mezi ultratenkými a designovými notebooky, Huawei MateBook 13, je ideální volbou Pokud majitel tráví den na přednáškách nebo cestujete z jedné obchodní schůzky na druhou. Perfektního společníka pro práci na cestách z počítače dělají rozměry listu A4, váha 1,3 kg a tělo štíhlé 14,9 mm. Čtěte více

HP partnerům ukázalo žhavé novinky

28. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
HP na své globální partnerské konferenci HP Reinvent představilo řadu novinek. V první řadě je to nová generace notebooků a konvertibilních počítačů ENVY, která ve spotřebitelském portfoliu HP doplní nedávno představenou inovovanou řadu HP Pavilion. Nabídku komerčních zařízení potom HP rozšíří o noteboky HP ProBook 445R G6, HP ProBook 455R G6 a stolní mini počítač HP ProDesk 405 G4. Čtěte více