Pouzdro od Cooler Masteru přetvoří M.2 SSD na externí disk

12. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Elegantní přenosné hliníkové pouzdro poskytuje bezpečný prostor pro SSD formátu M.2 NVMe. Novinka umožňuje rychlé a variabilní rozšíření stávajícího úložiště pro herní uživatele, kteří využijí možnost mít svá data k dispozici doma i na cestách. Využijí ji také majitelé stávajících disků, které například vymontovali ze svého notebooku kvůli výměně úložiště za větší.

Cooler Master Oracle Air poskytuje robustní ochranu během přepravy, zajišťuje rychlý přenos dat a je navržena s důrazem na flexibilitu (umožňuje měnit SSD bez nutnosti používat jakékoli nástroje).

Oracle Air se vyznačuje odolnou dvouúrovňovou konstrukcí, která zabezpečuje pokročilé chlazení, distribuci tepla, resp. vynikající tepelnou vodivost. Využitelnost rozšiřuje kompatibilita se systémem Molle pro snadné nošení a upevnění například na popruh batohu.

Produkt je určený běžným uživatelům, profesionálům i hráčům, kteří řeší např. omezený úložný prostor na noteboocích, mobilních zařízeních nebo konzolích.

Zařízení umožňuje díky účinnému chlazení, sběrnici NVMe a rozhraní USB-C 3.2 Gen přenášet data rychlostí (čtení a zápisu) až 1 054 MB/s. Kompatibilita je zajištěna s platformami PlayStation, Windows, Mac OS, Linux, Android a iOS.

Cooler Master Oracle Air bude k dispozici na konci května 2023 za doporučenou koncovou cenu 1 290 Kč s DPH v Česku a 59 eur s DPH na Slovensku.

Štítky: 
SSD, Externí disky, Cooler Master

Podobné články

WD přináší miniaturní SSD pro kapesní herní konzole

18. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Firma Western Digital představila kompaktní SSD disk WD_BLACK SN770M NVMe formátu M.2 2230 pro kapesní (herní) počítače typu ASUS ROG Ally či Steam Deck. Úložiště s kapacitou až 2 TB přitom nabízí rychlost až 5 150 MB/s. Čtěte více

Samsung představil SSD disk 990 PRO se 4TB kapacitou

12. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila přírůstek do řady svých špičkových SSD se sběrnicí PCIe 4.0, technologií Samsung V-NAND osmé generace a vylepšeným ovladačem vlastní výroby. Disky 990 PRO a 990 PRO with Heatsink se pyšní kapacitou 4 TB a nejrychlejším náhodným čtením dat ve své třídě (až 1 600 K IOPS). Čtěte více
Uwe Kemmer, ředitel EMEAI Field Engineering ve společnosti Western Digital

Od jeskynních maleb po cloud computing: Vývoj ukládání dat

31. 8. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Western Digital)
Způsob, jakým shromažďujeme a ukládáme informace, hrál po celou dobu vývoje lidstva zásadní roli při uchovávání znalostí a podpoře pokroku. Nyní se posouváme dále do moderního digitálního věku. Umělá inteligence (AI), strojové učení (ML), cloud a internet věcí (IoT) mění způsob, jakým denně komunikujeme s technologiemi. Potřeba spolehlivých řešení pro ukládání dat tak bude nadále růst. Čtěte více

Goodram: externí SSD HL200

27. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GoodRAM)
Wilk Elektronik představil externí disk značky Goodram menší než platební karta. SSD navzdory svým rozměrůn a váze 67 gramů nabízí kapacitu až 1 TB a rychlosti čtení a zápisu dat 520, respektive 500 MB/s. Čtěte více