Pouzdro od Cooler Masteru přetvoří M.2 SSD na externí disk

12. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Elegantní přenosné hliníkové pouzdro poskytuje bezpečný prostor pro SSD formátu M.2 NVMe. Novinka umožňuje rychlé a variabilní rozšíření stávajícího úložiště pro herní uživatele, kteří využijí možnost mít svá data k dispozici doma i na cestách. Využijí ji také majitelé stávajících disků, které například vymontovali ze svého notebooku kvůli výměně úložiště za větší.

Cooler Master Oracle Air poskytuje robustní ochranu během přepravy, zajišťuje rychlý přenos dat a je navržena s důrazem na flexibilitu (umožňuje měnit SSD bez nutnosti používat jakékoli nástroje).

Oracle Air se vyznačuje odolnou dvouúrovňovou konstrukcí, která zabezpečuje pokročilé chlazení, distribuci tepla, resp. vynikající tepelnou vodivost. Využitelnost rozšiřuje kompatibilita se systémem Molle pro snadné nošení a upevnění například na popruh batohu.

Produkt je určený běžným uživatelům, profesionálům i hráčům, kteří řeší např. omezený úložný prostor na noteboocích, mobilních zařízeních nebo konzolích.

Zařízení umožňuje díky účinnému chlazení, sběrnici NVMe a rozhraní USB-C 3.2 Gen přenášet data rychlostí (čtení a zápisu) až 1 054 MB/s. Kompatibilita je zajištěna s platformami PlayStation, Windows, Mac OS, Linux, Android a iOS.

Cooler Master Oracle Air bude k dispozici na konci května 2023 za doporučenou koncovou cenu 1 290 Kč s DPH v Česku a 59 eur s DPH na Slovensku.

Štítky: 
SSD, Externí disky, Cooler Master

Podobné články

WD: SSD úložiště SanDisk Desk Drive

19. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Společnost Western Digital rozšířila portfolio značky SanDisk o stolní externí disk SanDisk Desk Drive s kapacitou až 8TB. Tato nová třída externích disků se vyznačuje rychlostí a spolehlivostí SSD úložišť a poskytuje tvůrcům obsahu, mediálním tvůrcům a dalším náročným uživatelům snadný způsob, jak rychle zpracovávat, ukládat a zálohovat svá data. Čtěte více

Focus Nordic distributorem profesionálních pamětí Angelbird

13. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Focus Nordic)
Společnost Focus Nordic rozšířila distribuci profesionálních paměťových karet a SSD od společnosti Angelbird. Úložiště společnosti Angelbird jsou považována za prémiové produkty pro náročné profesionály, kteří ocení výkon, spolehlivost a odolnost. Čtěte více

Kingston představil kvalitní Industrial SSD řady i-Temp

2. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Společnost Kingston vyvinula řadu pevných disků Industrial Temp určenou pro výrobce systémů a konstruktéry, kteří vyžadují širší rozsah tolerovaných provozních teplot pro nasazení v extrémních prostředích. Disky jsou mimo jiné určeny do zařízení, jako jsou samoobslužné kiosky, digitální informační displeje, roboty, pokladní terminály, a k vojenskému nebo zemědělskému použití. Čtěte více

WD představil nové klientské SSD s buňkami QLC

18. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Western Digital reaguje na rostoucí poptávku po vyšším výkonu, větší spolehlivosti a kapacitě při zachování cenové dostupnosti a přináší nový SSD disk PC SN5000S NVMe. PCIe Gen4×4 disk je určený OEM výrobců počítačů, kteří jej ocení v zařízeních schopných zvládnout i náročná pracovní zatížení. Čtěte více