Pojištění proti náhodnému poškození získává na popularitě

10. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Expert Elektro)
Češi si při pořízení elektroniky čím dál častěji sjednávají pojištění proti náhodnému či neočekávánému poškození. Ze statistik prodejní sítě s elektronikou Expert Elektro vyplývá, že zájem o službu jen v loňském roce stoupl meziročně o 64 %.

V současnosti je přibližně každá třetí zakoupená elektronika v ceně přes 10 000 korun pojištěná pro případ nechtěného rozbití.

Zájem o pojištění je dán také tím, že nejvíce „ohroženou“ elektronikou jsou mobilní telefony, tablety a notebooky, které patří dlouhodobě mezi nejvyhledávanější zařízení. „Chytrá zařízení se stala nepostradatelným komunikačním nástrojem v pracovním i osobním životě.  Vzhledem k jejich každodennímu využívání může dojít k celé řadě nechtěných situacích, které končí poškozením nebo úplnou destrukcí přístroje,“ řekl Robin Weintritt, ředitel prodeje Expert Elektro.

Zkušenosti prodejní sítě Expert Elektroukazují, že nejčastějšími příčinami pojistných událostí jsou vniknutí kapaliny do přístroje nebo jeho poškození v důsledku pádu. Tyto dvě příčiny tvoří dohromady dvě třetiny všech případů, které společnost eviduje. Velmi častým důvodem je také poškození displeje v důsledku vyvinutí přílišného tlaku, například při rozsednutí, s přibližně desetinovým podílem pojistných událostí.

Z pohledu cenových kategorií vyplývá, že 34 % z uzavřených pojistek u zakoupené elektroniky a domácích spotřebičů patří do cenové kategorie mezi pěti a deseti tisíci korunami. Do cenové hladiny přes 10 000 korun pak spadá každá třetí pojistka. Podle statistik Expert Elektro dochází k náhodným poškozením nejvíce již během prvního roku pojištění. Lidé si službu pořizují vedle vánoční sezóny také více na začátku a konci léta, kdy začíná sezóna dovolených a školní rok.

„Nechtěnými strůjci nehod jsou v mnoha případech děti, pro které jsou tablety nebo telefony nástrojem her. Pojistnou událost pak ale už musí řešit jejich rodiče,“ doplnil Robin Weintritts tím, že pokud dojde k pojistné události, zákazník by měl nejprve zavolat na klientskou linku pojišťovny. Operátor mu pak vyhledá a doporučí vhodný servis. Pokud jde o rozměrnější elektro, dostaví se k němu technik. Pokud na místě přístroj neopraví, má  zákazník nárok na nový výrobek stejných nebo podobných parametrů. Pojistné plnění je maximálně do výše hodnoty přístroje při nákupu. V případě Expert Elektro lze pojistit proti náhodnému poškození elektroniku na jeden nebo dva roky od jejího nákupu.

Podobné články

Netradiční značky smartphonů již Čechy netáhnou

5. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Expert Elektro)
Zatímco ještě v roce 2011 mohli Češi vybírat v obchodech řetězce Expert Elektro z nabídky šestnácti značek smartphonů, o tři roky později se jejich počet zdvojnásobil. Za výrazným nárůstem stála obliba netradičních značek, ke kterým si čeští zákazníci rychle našli cestu. Vloni však došlo k obratu: trh se z pohledu zastoupených značek nasytil a jejich celkový počet dokonce poklesl. Čtěte více

Češi stále častěji dávají přednost levnějším smartphonům

8. 7. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Expert Elektro)
Na trhu s chytrou elektronikou je v posledních letech patrný rostoucí zájem o zboží v nižší cenové kategorii na úkor střední třídy. Trend je nejviditelnější zejména u mobilních telefonů – zatímco v roce 2013 patřil prodaným smartphonům v ceně mezi čtyřmi a osmi tisíci korunami 34% podíl, vloni to bylo již jen necelých 20 %. Čtěte více

K celoplošnému zdražení elektroniky by dojít nemělo, pokles cen ale zpomalí

25. 1. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Expert Elektro a ČSÚ)
Monitory, MP3 a Blu-Ray přehrávače nebo přenosná rádia s CD. U této spotřební elektroniky byly s koncem loňského roku její ceny již dokonce meziročně mírně vyšší. Z aktuálních dat Českého statistického úřadu zároveň vyplývá, že v nejžádanějších kategoriích elektro zboží, jako jsou mobilní telefony nebo notebooky, pokles cen i nadále zpomaloval. Čtěte více
Ricatech RMC90

Mezi Čechy roste obliba retro elektroniky

20. 7. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Expert Elektro)
Na „recyklaci“ starých nápadů slyší Češi nejen v oblasti módy nebo umění. Pozitivní vztah českých zákazníků k minulým časům je patrný i v oblasti elektroniky a domácích spotřebičů. Podle společnosti Expert Elektro zájem o retro elektroniku roste, jen v loňském roce se jí prodalo dvakrát více než v předchozím období. Čtěte více