Philips u TV rozšířil škálu funkcí Smart TV

22. 5. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: TP Vision)
Philips vylepšil svoji technologii Smart TV. Sedm z osmi právě představených řad je jí vybavených. Uživatelský zážitek umocňuje přestavěná úvodní nabídka a ovládání ještě intuitivnější než dříve.

„Protože je celá infrastruktura Smart TV – širokopásmové připojení k webu, cloudový obsah, televizní stanice, aplikace, uživatelský přístup - již kompletní, očekáváme rapidní růst jejího užívání, “ řekl Pieter Vervoort, viceprezident a ředitel oddělení produktové strategie & Smart TV. Už nyní se více než 60 procent aktivních uživatelů Smart TV Philips obrací na Smart TV více než padesátkrát za měsíc.

Smart TV je nově dostupná také v modelech s malou úhlopříčkou do 48cm (19’’), uživatelé tak mohou instalovat televizory nabízející přístup k digitálnímu obsahu v jakémkoli pokoji svého domu. „Svět digitálního obsahu a aplikací v televizorech již není výsadou uživatelů drahých televizorů, nyní je dostupný také při nízkém rozpočtu,“ řekl Vervoort.

Základem je přizpůsobení a použitelnost

Použitelnost je pro Smart TV životně důležitá: Philips vylepšil její úvodní nabídku uživatelsky nezáludným grafickým rozhraním a rozšířenou nabídkou služeb. To uživatelům usnadní rychlý přístup k jejich oblíbeným aplikacím, předpovědi počasí, webu a přizpůsobené video-nápovědě. Smart TV stojí na architektuře cloudu, takže se uživatelům na televizoru vždy zobrazuje aktualizovaná úvodní nabídka.

Grafické uživatelské rozhraní hlavní nabídky poskytuje přístup k funkcím jediným klikem. Horní lišta hlavní nabídky ukazuje místní předpověď počasí, čas a datum. Levá horní část obrazovky je vyhrazena živému náhledu vybraného televizního kanálu nebo externího zdroje, aby uživatelé nezmeškali své oblíbené pořady. Napravo od části pro náhled televizního vysílání nyní uživatelé naleznou přizpůsobenou nabídku doporučených aplikací, televizních show, Catch-up TV a nabídku Video on Demand (VoD – žádaných videí). Spodní část hlavní nabídky zobrazuje oblíbené aplikace uživatele, které si lze libovolně uspořádat.

Philips spustil Partner Portal (www.yourappontv.com) s nástroji typu software development kit (SDK – kit pro vývoj softwaru), informacemi a podporou, které při vývoji aplikací pro Smart TV uspokojí jakékoli potřeby vývojářů.

Štítky: 

Podobné články

TP Vision a Bowers & Wilkins oznámili partnerství

24. 6. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Philips TV)
TP Vision, exkluzivní držitel licence Philips TV, se společně s britskou společností zaměřenou na audiotechniku Bowers & Wilkins dohodli na víceletém exkluzivním partnerství. Jeho cílem je vytvořit mimořádné produkty, které by nasadily novou laťku audiovizuálních standardů na televizním trhu. Spolupráce by měla přinést jeden z nejvíce očekávaných pokroků v segmentu televizorů. Čtěte více

Monitorům AOC a Philips se daří v ČR i Evropě

13. 1. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD - dodavatel monitorů Philips)
I přes nepříznivé okolnosti vývoje na některých východoevropských trzích se AOC a MMD (licenčnímu partnerovi monitorů Philips) v Evropě dařilo. Monitory Philips momentálně mají 14% podíl na trhu a drží první příčku v regionu východní Evropy a společně s AOC dosahují téměř 22% podílu na celkovém trhu s monitory ve východní Evropě. Čtěte více
Jiří Dubina, regional sales director v MMD

MMD inovuje nejen na poli produktů

1. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Společnost MMD - Monitors & Displays Czech Republic přivítala do svých řad novou posilu, odhalila plány do budoucna a ukázala produkty a technologie pro podzimní a zimní sezonu, které se brzy dostanou do skladů distributorů. Čtěte více
Martin Hempl, channel manager Czech & Slovakia v MMD-Monitors & Displays

Na pět minut s Martinem Hemplem ze společnosti MMD

7. 5. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: DCD Publishing)
Věnuje se rodině, má rád hokej. Vyplácí se mu soustavná práce v dealerském kanále a se systémovými integrátory. Martin Hempl má se značkami AOC a Philips i další plány. Kam je chce posunout a co jsme se o jeho soukromém životě ještě dozvěděli? Čtěte více