Panasonic představil nové kapesní tablety Toughpad

8. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic představila kapesní tablety se zvýšenou odolností určené pro nasazení ve firemním sektoru. Modely Toughpad FZ-F1 a FZ-N1 s úhlopříčkou obrazovky 4,7" jsou nejmenšími přístroji svého druhu na trhu a zaujmou například unikátně zešikmenou čtečkou čárových kódů.

Přístroj lze používat a držet jednou rukou díky integrované zešikmené čtečce čárových kódů umístěné vzadu, čímž uživateli usnadňuje práci. Zařízení je navrženo pro poštovní a kurýrní pracovníky, skladové manipulanty, pracovníky v maloobchodě, ve výrobě, pro terénní a záchranné služby a disponuje rozhraním pro hlasové i datové služby. Je vybaveno pasivním i aktivním perem, které umožňuje přesnější zachycení podpisu.

Tablety Panasonic Toughpad FZ-F1 a FZ-N1, se svou unikátně zešikmenou zadní čtečkou čárových kódů a přibližně o 50 g nižší hmotností, než je tomu v případě některých téměř 4,7 palcových konkurentů, přináší nový standard na trhu s handheldy“, řekl Jan Šplíchal, marketingový manažer Panasonic Computer Product Solutions. „Tato nová zařízení obstojí vedle našich velmi úspěšných kapesních pětipalcových tabletů Panasonic Toughpad FZ-E1 a FZ-X1 a specializovaných verzí s certifikátem ATEX. S touto narůstající škálou produktů si jako přední poskytovatel odolných notebooků a tabletů na trhu s handheldy udržujeme již dlouhá léta vybudované renomé v oblasti zákaznicky orientovaného designu a inženýrských řešení.

Zešikmená zadní čtečka čárových kódů nabízí zvýšenou ochranu pro uživatele a také zvýšení produktivity. Zešikmení čtečky 1D a 2D čárových kódů znamená, že uživatelé při skenování nemusí ohýbat lokty nebo zápěstí, čímž se snižuje riziko zranění způsobené opakovanou zátěží. Zešikmení také znamená, že uživatelé mohou při skenování zároveň sledovat displej přístroje, což umožní rychlejší dokončení procesu než při použití klasického snímání čárových kódů, kde přístroj musí být nakloněn a následně otočen, aby se uživatel mohl podívat na displej. Zařízení Panasonic přichází také s tlačítky pro aktivaci čtečky čárových kódů umístěnými na obou stranách pro používání jak levou, tak pravou rukou.

Odolné provedení se stupněm krytí IP67 zaručuje odolnost proti prachu a ponoření do vody i schopnost odolávat pádům z výšky až 1,8 metru. Dále tablety disponují 4,7 palcovým antireflexním kapacitním multidotykovým displejem s HD rozlišením. Displej lze používat na přímém slunečním světle nebo za intenzivního deště a také ho jej ovládat v rukavicích.

Tablety jsou vybaveny rozhraním 4G LTE / 3G pro hlasové a datové služby. Přístroje disponují třemi mikrofony a technologií pro potlačení šumu a dvěma předními reproduktory poskytujícími až 100 dBA čistého zvuku v hlučném prostředí. Další výbava čítá také bezdrátový modul Wi-Fi, rozhraní Bluetooth a modul NFC, 8MPx zadní a 5MPx přední fotoaparát, stejně jako micro USB port, slot pro micro SD paměťovou kartu a dva sloty pro micro SIM.

Zákazníci mají na výběr mezi operačními systémy Windows (FZ-F1) nebo Android (FZ-N1). FZ-F1 se stane jedním z prvních kapesních tabletů na trhu používajícím operační systém Windows 10 IoT Mobile Enterprise. FZ-N1 disponuje verzí Android 5.1.1, která je vybavena systémem Android pro pracovní účely, což IT oddělením přinese možnost v zařízení oddělit obchodní údaje a aplikace od osobních.

V obou konfiguracích je zařízeno vybaveno čtyřjádrovým procesorem QualcommSnapdragon s 2 GB paměti RAM a flash úložištěm s kapacitou 16 GB. Tablety jsou vybaveny akumulátorem na osm hodin nepřetržitého provozu a volitelným akumulátorem, který by měl vystačit až na 16 hodin nepřetržitého provozu.

Zařízení je uváděno na trh s řadou podpůrného příslušenství, včetně poutka na ruku, kolébky, pouzdra, baterií s prodlouženým provozem a stojanem s nabíjecí kolébkou. Kromě toho jsou adaptéry AC a DC také kompatibilní s již úspěšnými pětipalcovými kapesními tablety Panasonic Toughpad FZ-E1 a FZ-X1. Dostupné je také dokovací řešení do vozidla připravené s využitím kompozitních materiálů, které umožňuje dokování a vyjmutí pomocí jedné ruky.

Panasonic Toughpad FZ-N1 s Android 5.1.1 bude dostupný v červnu 2016, model Toughpad FZ-F1 s Windows 10 IoT Mobile Enterprise zamíří na trh ve druhé polovně letošního roku.

Štítky: 
Tablety, Panasonic

Podobné články

Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace. Čtěte více

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Prodej tabletů nadále klesá

4. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tabletů i v době pandemie viru COVID-19 nadále klesá. Podle IDC trh zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku propad o 18,1 %. Celkem se tak prodalo 24,6 milionu zařízení. Světlým místem bodu nadále zůstávají zařízení s připojitelnou klávesnicí, jejichž podíl meziročně vzrostl o 56,8 %. Čtěte více

Samsung v ČR vloni prodal 900 tisíc mobilů a 93 tisíc hodinek a sluchátek

20. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Pozici lídra v prodeji mobilních telefonů na českém trhu potvrdila i v roce 2019 společnost Samsung. Češi loni nakoupili rekordních 900 tisíc smartphonů této značky, což je nejvíce ze všech na trhu. Nejprodávanějšími telefony byly Galaxy S10e a Galaxy A40, mezi tablety Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositelné elektroniky náramek Fit e. Čtěte více