Oracle rozšířil portfolio svých cloudových služeb

3. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Oracle)
Společnost Oracle rozšířila portfolio Oracle Cloud o sedm nových služeb, které budou pro zákazníky dostupné formou měsíčního předplatného.

Nabídka Oracle Cloud přináší podnikům zabezpečené, integrované a funkčně bohaté služby cloudu, které mohou ihned po svém nasazení zvýšit produktivitu uživatelů i vývojářů.

Mezi nové služby portfolia Oracle Cloud patří:

• Oracle Planning and Budgeting Cloud Service: Zrychluje finanční plánování, tvorbu rozpočtů a prognóz. Poskytuje osvědčené přínosy řešení Oracle Hyperion Planning v podobě cloudové služby nabízené na bázi předplatného.
• Oracle Financial Reporting Cloud Service: Nabízí systém pro řízení reportů, zajišťuje jejich tvorbu i oběh. Reporty mohou být podrobně formátované. Aplikace umožňuje také tvorbu firemních finančních výkazů.
• Oracle Data and Insight Cloud Service: Agreguje firemní data s informacemi ze sociálních médií a externích zdrojů. Doplňuje podnikové aplikace, jako je řízení vztahů se zákazníky (CRM). Zajišťuje, aby data o kontaktech, zákaznících a nabídkách byla neustále aktuální.
• Oracle Social Sites Cloud Service: Umožňuje rychlou tvorbu a aktualizaci webů s nabídkou pro zákazníky. Pokročilé editační nástroje i infrastruktura za systémem dovolují tvorbu a publikování kvalitních webů i uživatelům bez technických znalostí.
• Oracle Developer Cloud Service: Zjednodušuje spolupráci při vývoji softwaru, poskytuje prostředí pro celý životní cyklus vývoje. Nabízí řízení zdrojového kódu, sledování problémů, integraci i spolupráci na dokumentaci.
• Oracle Storage Cloud Service: Umožňuje podnikům ukládat a řídit obsah v prostředí cloudu. Služba je integrována s dalšími službami Oracle Cloud, které vyžadují on-line úložiště.
• Oracle Messaging Cloud Service: Zajišťuje infrastrukturu pro komunikaci mezi aplikacemi jak v rámci prostředí Oracle Cloud, tak i navenek. Používají se fronty asynchronních zpráv.

Služby Oracle Cloud si rychle získávají oblibu, celosvětově je využívá již více než 10 tisíc zákazníků a více než 25 milionů uživatelů. Společnost Oracle současně s novými službami uvedla na trh i sadu programů pro partnery, které by jim měly umožnit rychlejší vývoj a nasazování cloudových služeb u zákazníků.

„Cloud je pro nás strategickým směrem podnikání, proto rychle rozšiřujeme v této oblasti naši nabídku,“ uvedl Abhay Parasnis, viceprezident pro vývoj ve společnosti Oracle. „Nově uvedené služby představují pokračování naší inovace; již nyní definujeme, jak budou služby založené na cloudu vypadat v budoucnu.“

Štítky: 

Podobné články

Oracle slaví a je na cestě k autonomnímu IT

11. 11. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: Oracle)
V září uplynulo 25 let od založení české pobočky společnosti Oracle. Za čtvrtstoletí firma prošla velmi dynamickým rozvojem a rozšiřuje svou nabídku o další služby. Čtěte více

Avnet investoval do cloudového prostředí Oraclu

18. 1. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Avnet)
Společnost Avnet investovala do cloudového prostředí od firmy Oracle. Zakoupením cloudových služeb od Oraclu Avnet získal prostředí pro podporu obchodních partnerů a koncových zákazníků, kteří řeší projekty založené na službách v cloudu. Čtěte více

Microsoft a Oracle partnery

2. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Microsoft)
Společnosti Microsoft a Oracle oznámily společné partnerství, které umožní fungování softwaru Oracle na Windows Server Hyper-V a na Windows Azure. Zákazníci nyní budou moci spustit software Oracle včetně Javy, Oracle Database a WebLogic Server na Windows Server Hyper-V nebo na Windows Azure a navíc získat od Oracle plnou podporu. Čtěte více

Oracle představil Exadata X3

6. 10. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Oracle)
Čtvrtá generace databázových systémů využívajících technologii in-memory je řešením pro OLTP databáze nejvyšší třídy, velké datové sklady a databáze na bázi cloudu. Nově nabízená konfigurace zaujímající pouze osminu racku je navíc výhodná i cenově. Čtěte více