NVIDIA GeForce RTX 2060 přináší cenově dostupný ray-tracing

10. 1. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Společnost NVIDIA představila grafickou kartu GeForce RTX 2060 postavenou na architektuře Turing. Novinka přináší výkon a funkce dříve dostupné pouze v high-end segmentu včetně ray-tracingu v reálném čase a umělé inteligenci za cenu od 349 USD.

RTX 2060 je v aktuálních titulech o 60 % výkonnější než předchozí generace GTX 1060, nejpopulárnější NVIDIA grafická karta minulosti, a dosahuje tak výkonu GeForce RTX 1070 Ti. Díky RT a Tensor jádrům v grafickém čipu zvládne Battlefield V se zapnutou technologií ray-tracing na 60 snímků za sekundu.

GeForce RTX 2060 bude celosvětově dostupná od 15. ledna 2019.

„Budoucnost hraní počítačových her pro desítky milionu hráčů právě začala,“ řekl zakladatel a CEO společnosti NVIDIA Jensen Huang, který se postaral o odhalení RTX 2060 na veletrhu CES, a dodal: „Hráči využívající stolní počítač jsou velmi nároční a grafická karta RTX 2060 udává nový standard – bezkonkurenční cenu, mimořádný výkon a ray-tracing v reálném čase, který smazává rozdíl mezi filmy a hrami. Je to opravdu skvělý moment pro hráče a herní průmysl.“

Přednosti architektury Turing

RTX 2060 disponuje vylepšeným jádrem multiprocesoru pro efektivnější zpracování náročných výpočtů v moderních hrách. Podporuje souběžně úlohy ve formátu plovoucí desetinné čárky a celočíselné operace, technologii adaptive shading a novou architekturu paměti s dvojnásobnou kapacitou vyrovnávací paměti v porovnání s předchůdci. Moderní hry mohou tyto výhody využít a dosáhnout tak až 2x vyššího výkonu oproti GTX 1060.

RTX 2060 integruje 6 GB paměti typu GDDR6 a 240 tensor jader schopných dosáhnout výkonu 52 teraflops, které umožní vylepšit výkon ve hře díky technologii Deep Learning Super Sampling (DLSS).

DLSS využívá hloubkové analýzy a umělou inteligenci a aplikuje je do vykreslovacích technik. Výsledkem jsou ostré a hladké hrany na vykreslených objektech a vyšší výkon ve hře.

Battlefield V s podporou DLSS již brzy
Electronics Arts a DICE brzy uvolní update hry Battlefield V, který přinese podporu DLSS a další optimalizace pro ray-tracing. Spojení ray-tracingu a DLSS umožní získat ohromující kvalitu obrazu s ray-tracingem při zachování vynikajícího výkonu.

Užitečné funkce v GeForce Experience

RTX 2060 využívá aplikaci GeForce Experience, usnadňující práci na počítači a poskytující řadu užitečných funkcí, jako jsou:

  • NVIDIA Highlights – automaticky zaznamenávající stěžejní akce ve hře. Široké portfolio podporovaných her doplňují tyto tituly z nedávné doby: Deuterium Wars, Dirty Bomb, Dying Light: Bad Blood, Europa (Ring of Elysium), Extopia, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Justice, Knives Out PC Plus, Lost Ark, Shadow of Tomb Raider, Switchblade a X-Morph: Defense.
  • NVIDIA Ansel – umožňuje zaznamenávat senzační herní fotografie. Široké portfolio podporovaných her doplňují tyto z nedávné doby: Deep Rock Galactic, GRIP, Hitman 2, Insurgency Sandstorm, Ride 3 a Shadow of Tomb Raider. Hráči mohou sdílet své zážitky a účastnit se pravidelných měsíčních soutěží na webu ShotWithGeForce.
  • NVIDIA Freestyle – umožňuje upravit zobrazení her dle vlastních uživatelských preferencí od barevnosti až po zatím poslední přidané filtry, které promění hru v olejovou malbu, nebo vrátí vzhled do období 80. let.
Video : 

Podobné články

Nvidia představila svou budoucnost. Co od Ampere čekat?

15. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nová architektura grafických jader společnosti Nvidia se zpočátku objeví ve variantách pro nasazení v serverech a datových centrech (akcelerátor Nvidia A100 se již vyrábí), ale později na ní budou stavět také spotřebitelské produkty jako herní série GeForce. Čtěte více

Samsung bude spolupracovat s AMD na mobilních grafických čipech

15. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung, AMD, Forbes, Techradar)
Firmy Samsung a AMD se dohodly na spolupráci v oblasti mobilních grafických čipů. Na základě dohody by měl Samsung licencovat a nasadit technologie AMD do svých čipových sad (Exynos) určených pro mobilní zařízení, tedy zejména smartphony a tablety. Čtěte více

Nové herní čipy Nvidia GeForce RTX představeny

22. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Společnost Nvidia představila grafické čipy řady GeForce RTX, tedy grafické herní čipy určené pro běžné uživatele. Novinka vsadila na architekturu Turing a platformu Nvidia RTX, přináší funkci real-time ray tracing pro grafické efekty nové generace a podporuje umělou inteligenci. Čtěte více

Nvidia má nové profesionální grafiky Quadro RTX s architekturou Turing

16. 8. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nové grafické karty Nvidia založené na platformě Turing, o jejichž příchodu se v posledních měsících a týdnech živě spekulovalo, jsou oficiálně na světě. Nová 12nm architektura Turing staví na starší generaci Volta, kterou doplňuje o nové vlastnosti, jako jsou 1,4GHz paměti GDDR6, jednotky pro tzv. ray tracing nebo rozhraní NVLink a VirtualLink. Čtěte více